Co to jest SwatchPay? Jak płacić zegarkiem Swatch? (lista banków)

18.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Co to jest SwatchPay? Jak płacić zegarkiem Swatch? (lista banków)
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Inteligentne zegarki, opaski sportowe, a także zwykłe zegarki coraz częściej posiadają możliwość wykonywania płatności zbliżeniowych. Odbywa się to podobnie do płatności zbliżeniowych smartfonem, z tym że używamy do tego zegarka. Teraz, dzięki usłudze SwatchPay, także urządzenia marki Swatch mogą posłużyć do płatności. W tym artykule znajdziesz listę banków, które akceptują taką płatność, a także wspierane karty płatnicze.

Jak płacić zegarkiem Swatch? Jak działa SwatchPay?

Przede wszystkim musimy oczywiście posiadać zegarek z taką opcją. Następnie należy zainstalować na swoim telefonie (sparowanym z zegarkiem) aplikację SwatchPay! App by wearonize. Dla smartfonów i tabletów z systemem Android znajdziesz ją w sklepie Google Play. Jeśli używasz urządzenia z Apple iOS, niezbędne oprogramowanie znajdziesz w AppStore.

Po rejestracji w aplikacji należy zaakceptować regulamin i można dodać kartę płatniczą do SwatchPay.

Do rejestracji wystarczy podać swój adres e-mail i ustawić hasło.

Płatność SwatchPay

Co ważne, płatności zbliżeniowe zegarkiem można też ustawić w sklepie Swatch lub w sklepie internetowym. Zrobimy to podczas zakupu zegarka wspierającego płatności zbliżeniowe.

Warunki korzystania z płatności zegarkiem Swatch

Korzystając z tej usługi można dodać do SwatchPay jedną kartę płatniczą. Płatności do kwoty 100 złotych nie wymagają potwierdzenia kodem PIN – wystarczy po prostu zbliżyć swój zegarek Swatch do terminala.

Jedną kartę płatniczą można natomiast sparować z kilkoma zegarkami. Co ważne, w celu zapłacenia zbliżeniowo naszym zegarkiem nie jest wymagane połączenie z Internetem, ani posiadanie przy sobie telefonu.

swatchpay
fot. Swatch

Lista zegarków wspierających płatności zbliżeniowe znajduje się na stronie internetowej Swatch. Znajdują się na niej modele kosztujące od 350 do nieco ponad 500 złotych, co należy uznać za dość atrakcyjną cenę. SwatchPay występuje m.in. w modelach Swatch z serii New Gent, Big Bold, czy Gent.

Jakie banki wspierają płatności SwatchPay?

Obecnie wiele polskich banków wspiera usługę SwatchPay, należą do nich:

Płatności SwatchPay
fot. Swatch

Jakie karty mogą być użyte przy płatności zegarkiem Swatch? Lista jest długa, zawiera zarówno karty Mastercard, jaki VISA. W zależności od banku, w którym posiadasz kartę, lista obsługiwanych kart może się nieco różnić. Zwykle są na niej zarówno zwykłe karty płatnicze dodawane do konta osobistego i firmowego, jak i karty debetowe i karty kredytowe.

Dlaczego warto korzystać z płatności zegarkiem?

Obecnie wielu producentów zegarków, smartwatchy, a nawet opasek typu smartband posiadają możliwość płatności zbliżeniowych. Dużą popularnością cieszą się płatności Garmin Pay, a ostatnio w Polsce pojawiła się też usługa Xiaomi Pay.

Płatność zegarkiem jest bezpieczna, wygodna i szybka.

Transakcje są równie bezpieczne, jak przy użyciu zwykłej karty płatniczej. Nie trzeba mieć jednak przy sobie portfela, czy smartfona, by dokonać płatności. To bardzo wygodne, co potwierdza coraz większa liczba osób korzystających z tej metody płatności. Do zapłacenia za towar w sklepie, restauracji, czy innym miejscu wystarczy tylko przyłożyć zegarek do terminala płatniczego – trudno wyobrazić sobie szybszy sposób płatności.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.