Search icon

Co to jest Polsat Box Go? Jakie są dostępne pakiety i ile kosztuje?

13.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Co to jest Polsat Box Go? Jakie są dostępne pakiety i ile kosztuje?
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Każdy kto lubi oglądać filmy, seriale i innego typu programy telewizyjne zna takie serwisy VOD jak Netflix, Player czy HBO Max. Ofertę w tym zakresie postanowiła odświeżyć ostatnio telewizja Polsat. Znana od lat aplikacja Ipla została zastąpiona przez Polsat Box Go. Niektórzy z pewnością zauważyli także, że zmieniło się logo telewizji Polsat, co oznacza, że zmienia się wizerunek całej stacji. Marka Polsat Box zastąpiła markę Cyfrowy Polsat.

Co to jest Polsat Box Go?

Polsat Box Go to nowy serwis VOD, który zastąpił aplikację Ipla oraz Cyfrowy Polsat Go. Dostępny jest online za pośrednictwem strony internetowej polsatboxgo.pl oraz na urządzeniach mobilnych, telewizorach Smart TV oraz na Apple TV.

Nowy serwis zapewnia dostęp do programów na żądanie, materiałów premium dostępnych tylko dla subskrybentów poszczególnych abonamentów, o których więcej w dalszej części tego poradnika, a także do przedpremierowych programów i seriali oraz ponad 120 kanałów TV, w tym programów w jakości 4K.

Nie należy go mylić z serwisem Polsat Go, w którym treści dostępne w są bezpłatnie (ale za to z reklamami). Polsat Box Go to płatna usługa oferująca treści podzielone na oddzielne pakiety.

Dostęp do Polsat Box Go możliwy jest również dla abonentów Polsatu (telewizja kablowa i satelitarna). Polsat Box Go dodawany jest gratis do pakietów S,M,L. W tej sytuacji liczba programów, które możemy oglądać w Polsat Box Go wówczas uzależniona od pakietu:

 • pakiet S – kanały podstawowe i kanały tematyczne Polsat
 • pakiet M – kanały z pakietu S + kanały tematyczne TVN i Discovery, Eurosport, kanały TVP Seriale i TVP HD, kanał TV Republika i wPolsce.pl
 • pakiet L – kanały z pakietu M + pozostałe kanały tematyczne (m.in. dziecięce, edukacyjne i filmowe)
Pakiety w Polsat Box Go

Jakie pakiety są w Polsat Box Go?

W ramach serwisu dostępnych jest pięć pakietów:

 • Polsat Box Go Premium

W ramach pakietu użytkownik otrzymuje dostęp do wielu filmów, seriali i programów w formie VOD, co oznacza, że może je oglądać o dowolnej porze dnia i nocy oraz 100 kanałów telewizyjnych. Promocyjna cena pakietu wynosi 30 złotych miesięcznie, a po jej zakończeniu cena wzrośnie do 40 złotych.

 • Polsat Box Go Sport

W pakiecie dostępne są popularne telewizyjne kanały sportowe, na przykład Eleven Sports, Polsat Sport Premium, Eurosport i Canal+ Sport. W ramach tego pakietu oglądać można mecze Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Narodów UEFA, siatkarskiej Ligi Narodów, polskiej Ekstraklasy i 1 Ligi, piłkarskiej ligi zagraniczne (hiszpańska, włoska, francuska) oraz wyścigi Formuły 1. Promocyjna cena pakietu wynosi 40 złotych miesięcznie, a po jej zakończeniu cena wzrośnie do 50 złotych.

Jesteś kibicem sportowym? Sprawdź również serwis Viaplay!
Viaplay – ile kosztuje? Co oglądać? Jakie transmisje sportowe?
 • Polsat Box Go Premium z Disney+

Pakiet zawiera wszystkie treści (filmy, seriale, programy) dostępne w ramach Polsat Box go Premium oraz dodatkowo dostęp do nowego serwisu VOD – Disney+.

Pakiet dostępny od 14 czerwca 2022 roku w cenie 50 zł miesięcznie (cena na start, może ulec zmianie).

 • Polsat Box Go Ukraina

Specjalny pakiet stworzony z myślą o obywatelach Ukrainy, którzy przebywają na terenie Polski w związku z wojną w Ukrainie. Zawiera 9 kanałów w języku ukraińskimi z filmami, serialami, rozrywką, programami edukacyjnymi i dla dzieci, a także kanał informacyjny Ukraina 24. Pakiet jest dostępny w cenie 15 zł miesięcznie. Kanał informacyjny jest bezpłatny, wystarczy założyć konto w serwisie Polsat Box Go).

 • Polsat Box Go Polonia

Pakiet przeznaczony dla osób mieszkających za granicą. Dostępne są między innymi filmy, seriale, 10 kanałów telewizyjnych oraz niektóre transmisje sportowe. Jego cena to 40 złotych miesięcznie lub 10 euro/10 dolarów/10 funtów.

 • Polsat Box Go Fortuna 1 Liga

Pakiet, który również przeznaczony jest dla osób mieszkających poza granicami Polski. Zapewnia on dostęp do wszystkich meczów Fortuny 1 Ligi. Jego cena to 30 złotych miesięcznie lub 6 euro/ 6 dolarów/ 6 funtów.

Polsat Box Go Sport

Co z wykupionymi abonamentami Ipla oraz Cyfrowy Polsat Go?

Na stronie polsatbox.pl znaleźć można informację, że wszystkie pakiety zakupione przed 1 września 2021 roku zachowują swoją ważność i można z nich korzystać po zalogowaniu się do Polsat Box Go. Co więcej, dane do logowania pozostają bez zmian.

Co można obejrzeć w Polsat Box Go?

Zastępca Ipli oferuje bardzo wiele treści. Poza wspomnianymi już transmisjami na żywo i retransmisjami wydarzeń sportowych, które obejmują wiele różnych dyscyplin, w pakiecie Premium użytkownik otrzymuje dostęp do:

 • premierowych seriali telewizyjnych, wśród których znajdują się między innymi takie tytuły jak „Układ”, „Rysa” czy „Osaczony”,
 • filmów w jakości 4K, na przykład „Ślicznotki”, „Czwarta Władza” czy „Bodyguard zawodowiec”.
 • filmowych hitów takich jak „Django” czy „Drive”,
 • produkcji dla dzieci, wśród których wymienić można „Pingwiny z Madagaskaru”, SpongeBob Kanciastoporty” czy na przykład „Mali Giganci”,
 • dużą część materiałów stanowią produkcje telewizji Polsat. Są wśród nich seriale: między innymi „Przyjaciółki”, „Pierwsza miłość” oraz pozycje kultowe, na przykład „Miodowe lata”, „Rodzina zastępcza” oraz „Włatcy móch”. To tylko niektóre z dostępnych pozycji,
 • warto także zwrócić uwagę na programy rozrywkowe. W nowym serwisie Polsatu bez reklam oglądać można między innymi „Love Island”, „Twoja twarz brzmi znajomo”, „Ninja warrior” oraz „Nasz nowy dom”.
Polsat Box Go - co oferuje?

Jaka jest jakość filmów?

Materiały dostępne w serwisie Polsat Box dostępne są w różnej jakości. Starsze pozycje oglądać można w jakości HD, ale nowsze materiały, szczególnie filmy, dostępne są w 4K. Co ważne, niektóre kanały telewizyjne, a szczególnie sportowe dostępne są w jakości 4K. Podobnie jest ze ścieżką dźwiękową. Są pozycje w języku polskim, ale są też takie w językach obcych z napisami.

Na jakich urządzeniach można włączyć Polsat Box Go?

Aplikacja Polsat Box Go dostępna jest na:

 • smartfony i tablety z systemem Android
 • smartfony i tablety z systemem iOS (iPhone, iPad)
 • smartfony i tablety z systemem Harmony OS (urządzenia Huawei)
 • Apple TV
 • telewizory Smart TV (Samsung od roku 2017, LG od roku 2018 – wyłącznie modele UHD)
 • telewizory Android TV,
 • dekodery Polsat Box (Evobox)

Jak zainstalować aplikację Polsat Box Go?

Aplikację pobrać można za darmo w sklepach z aplikacjami, zależnie od urządzenia, na którym ma zostać zainstalowana. W przypadku urządzeń z systemem Android jest to sklep Play, a chcąc zainstalować tę aplikację na iPhonie czy iPadzie, należy skorzystać z App Store.

Czy Polsat Box będzie konkurencją dla Netflixa i HBO Max?

Siłą serwisu są transmisje wydarzeń sportowych na żywo, premierowe seriale oraz dostęp do produkcji telewizji Polsat. Nie można zaprzeczyć, że te ostatnie cieszą się w Polsce ogromną popularnością, a za możliwość oglądania ich bez reklam i o dowolnej porze na pewno wielu będzie chciało zapłacić. Warto też dodać, że obecnie biblioteka filmów i seriali nie jest jeszcze na tyle obszerna i atrakcyjna, żeby w tym aspekcie Polsat zagrażał Netflixowi czy HBO Max, ale jako alternatywa dla tradycyjnej telewizji wzbogaconej o unikalne treści, jest godna uwagi.

Na polskim rynku tak naprawdę ma dwóch rywali: Player i Canal+ Online, o których poczytasz w oddzielnych artykułach.

nano google news

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
VOD
Bloger technologiczny z zamiłowania. Szczególnie interesują mnie perypetie firmy Apple i produkty, które oferuje. Z urządzeń tej marki korzystam dopiero 10 lat, więc jeszcze wiele muszę się nauczyć.