Revolut Ultra – nowy plan, benefity i platynowa karta za 2500 zł. Komu to potrzebne?

17.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Revolut Ultra – nowy plan, benefity i platynowa karta za 2500 zł. Komu to potrzebne?
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Karta wielowalutowa Revolut z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Produkt pozwala na wygodne i przede wszystkim niedrogie płatności w walutach obcych. Klienci mogą wybrać jeden z kilku planów taryfowych, z których droższe oferują nieco więcej funkcjonalności. Ostatnio pojawił się najdroższy z nich. Co oferuje Revolut Ultra? Czy płacąc ponad dwa i pół tysiąca złotych rocznie wciąż można mówić o oszczędnościach?

Revolut Ultra

W portfolio Revoluta karta Ultra ma trafiać w gusta najbardziej wymagających klientów. Korzystanie z niej odbywa się na nieco innych zasadach, niż w tańszych planach. Wszystko ma na celu zachęcić najbogatszych użytkowników karty wielowalutowej do wyboru właśnie tego produktu. Oszczędności mogą się pojawić w związku z lepszymi warunkami wymiany walut, czy dostępnym programem cashback.

Dzięki karcie Revolut Ultra możemy też liczyć na udogodnienia niedostępne dla innych klientów. Chodzi m.in. o benefity dla osób podróżujących, czy dodatkowe ubezpieczenie naszych zakupów. Ostatnią kwestią jest wygląd – tu Revolut Ultra również mocno wyróżnia się na tle innych kart.

Karta Revolut Ultra została pokryta warstwą prawdziwej platyny. Ma prosty design i wygląda naprawdę prestiżowo!

Jak widać, Revolut pomyślał więc nawet o tym, aby użytkownik karty Ultra miał przyjemność podczas wyciągania jej z portfela. Cóż, w przypadku produktów dla najbardziej wymagających klientów trzeba dopracować każdy szczegół.

Ile kosztuje Revolut Ultra?

Tym, co może przyprawić o zawrót głowy, jest opłata za kartę Revolut Ultra. Spora rzesza klientów Revoluta korzysta z darmowego konta i karty. Wtedy musimy jednak liczyć się z pewnymi limitami. Mamy pięć darmowych wypłat z bankomatu miesięcznie, do sumy 800 PLN. Bezpłatnie wymienimy waluty do 5000 złotych. Handlując kryptowalutami, musimy liczyć się z prowizją (co najmniej 5,99 PLN). Kolejne plany taryfowe, czyli:

  • Revolut Plus za 14.99 zł/miesiąc
  • Revolut Premium za 29.99 zł/miesiąc
  • Revolut Metal za 49.99 zł/miesiąc

znoszą opłaty i limity.

Karta Revolut
Karta Revolut Standard

Jeśli jednak najdroższy dotychczasowy plan Revoluta kosztował niecałe 50 złotych miesięcznie, ile może kosztować Revolut Ultra? Spodziewalibyśmy się opłaty w wysokości 70, 80, a może 100 złotych… Jak się jednak okazuje, Revolut Ultra jest znacznie droższy.

Miesięczna opłata za Revolut Ultra wynosi… 260 złotych!

Otrzymujemy więc ponad 3100 złotych rocznie za korzystanie z karty, konta i dodatkowych usług. Na szczęście, jest pewien sposób na zmniejszenie opłaty. Jeśli zdecydujesz się na zapłacenie za 12 miesięcy z góry, łączny koszt wyniesie 2520 złotych.

Bez dodatkowych opłat można zamówić dwie karty, z czego jedna karta Ultra będzie pokryta warstwą metalu szlachetnego – platyny. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na rozwiązanie umowy przed upływem pół roku, Revolut doliczy za kartę aż 255 złotych.

Zapewne tak wysoki miesięczny koszt korzystania z karty Ultra zniechęci wielu klientów. Karta jest jednak produktem premium, przeznaczonym dla ograniczonego grona klientów. Jeśli intensywnie korzystasz z karty wielowalutowej, korzyści, jakie daje Revolut Ultra, pozwolą odzyskać sporą część opłaty miesięcznej lub rocznej.

karta revolut ultra
Karta Ultra jest pokryta prawdziwym metalem szlachetnym (platyna).

Jak zostać użytkownikiem Revolut Ultra? Obecnie nie ma jeszcze możliwości zamówienia karty. Należy w tym celu zapisać się na listę oczekujących. Wchodzimy na stronę Revolut Ultra i tam dołączamy do grona kilkunastu tysięcy osób z Polski, którzy już wykonali ten krok. Na całym świecie jest około pół miliona zainteresowanych, można więc dołączyć do naprawdę ekskluzywnego grona.

Korzyści płynące z korzystania z Revolut Ultra

Bez dwóch zdań możliwość używania prestiżowej, drogiej i świetnie wyglądającej karty może przyciągnąć pewną część klientów. A co z tymi, którzy dobrze kalkulują swoje wydatki i nie chcą niepotrzebnie przepłacać? Czy korzystanie z tak drogiej karty może być jednak w ogóle opłacalne? Oczywiście, że tak!

Karta Revolut Ultra

Płacąc kartą Revolut Pro do konta Ultra możemy liczyć na 1,2% cashback. W pierwszym miesiącu część osób może liczyć na cashback w wysokości aż 5 procent! Zakupy aż do równowartości 10 000 euro są też chronione przed zniszczeniem, czy kradzieżą. Do sumy 5000 euro Revolut zabezpieczy też nasze bilety na wydarzenia kulturalne, rozrywkowe, sportowe i inne. Wszystkie zakupy opłacone kartą Revolut Pro możemy do 90 dni zwrócić, choć jest tu limit wartości – do 600 euro. Jeśli zdarza Ci się więc płacić dodatkowo za ubezpieczenie produktów (np. elektroniki), a czasem Twoje bilety z różnych względów przepadną, Revolut Ultra może być naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Dodatkowe benefity z kartą Ultra

Użytkownicy Revolut Ultra mogą liczyć na szereg innych korzyści. Każdy dostanie dostęp do prywatnej sieci NordVPN. Otrzymasz też ubezpieczenie medyczne i dentystyczne. Osoby aktywne mogą skorzystać z wejść na siłownię i do spa (program ClassPass) – do wykorzystania jest 20 kredytów w każdym miesiącu. Klienci dostaną też subskrypcję dziennika „Financial Times”, na tym lista się jednak nie kończy. Revolut planuje dodawać do niej kolejne korzyści dla klientów.

Tańsze inwestowanie, lepsze warunki wymiany walut

Z pewnością wielu klientów Revolut Ultra, chcących wydać ponad 2500 złotych rocznie na taką kartę, interesuje się inwestowaniem. Z najdroższym planem dostajemy lepsze warunki inwestycji, a także opcję wymiany walut na korzystniejszych warunkach. Obracając kryptowalutami, prowizja spada do 0.49% (w innych planach: 1,49-1,59%). Obrót towarami wiąże się również z niższą prowizją – z Ultra zapłacisz tylko 1,49%. Nie ma też opłaty minimalnej, która występuje w planach standardowych.

Inwestowanie

Konto oszczędnościowe w Revolut Ultra ma oprocentowanie 5.2% i codzienną kapitalizację odsetek.

Osoby wykonujące transakcje w obcych walutach z pewnością docenią lepsze warunki wymiany walut i niższe prowizje. Przy wypłatach z bankomatów nie mamy też limitów, jak na przykład w darmowym planie Revolut Standard.

Co zyskają podróżujący?

Z kartą Revolut Ultra osoby wiele podróżujące także zyskają sporo. Poza lepszymi prowizjami przy wymianach walut i możliwością korzystania do woli z bankomatów na całym świecie, Revolut ma dla nich coś jeszcze. Sporym benefitem jest gwarancja zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z podróży.

Osoby często przebywające na lotniskach docenią możliwość darmowego wstępu do ponad 1400 saloników DragonPass. Dostajemy też ubezpieczenie bagażu na wypadek uszkodzenia lub zniszczenia. Jeśli loty są opóźnione, także dostaniemy rekompensatę. Przydatna będzie też dodatkowa ochrona samochodu z wypożyczalni.

Miłośnicy podróży koniecznie powinni zapoznać się z Revolut Stays:
Revolut Stays – konkurencja dla Booking i Airbnb

Czy warto wybrać Revolut Ultra?

Pierwszy rzut oka na cenę może zniechęcić do skorzystania z karty Revolut Ultra. Jeżeli jednak często wymieniasz waluty, wiele podróżujemy i inwestujemy, karta może okazać się strzałem w dziesiątkę. Program cashback, dobre warunki na koncie oszczędnościowym, czy liczne benefity w postaci ubezpieczeń i darmowych wstępów pozwolą odzyskać wiele pieniędzy.

Przydatne będzie też ubezpieczenie na wypadek odwołania lotu, rezygnacji z podróży, czy gdy Twoje bilety na wydarzenie przepadną. Miłymi akcentami są dodatkiem, jak prenumerata cenionego dziennika „Financial Times”, czy bezpieczna sieć VPN za darmo.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.