Paysafecard – co to jest? Jak doładować kartę i gdzie można nią płacić?

25.02.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Paysafecard – co to jest? Jak doładować kartę i gdzie można nią płacić?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Coraz więcej osób dokonuje różnego rodzaju zakupów w Internecie. W dobie tego typu płatności każdy, kto często dokonuje płatności online, chciałby się czuć bezpiecznie, chroniąc swój dobytek przed cyberprzestępcami. Jeśli nie chcesz podpinać swoich kart płatniczych do aplikacji z płatnymi usługami lub stron i sklepów internetowych, to rozwiązaniem może być dla Ciebie paysafecard. Jak działa, czym dokładnie jest i gdzie można skorzystać z tej opcji? Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami.

Czym jest paysafecard?

Paysafecard to karta przedpłacona, która składa się z szesnastu znaków. Ten nowoczesny i bezpieczny środek płatniczy jest bardzo prosty w obsłudze i można z niego korzystać w tysiącach sklepów online na całym świecie.

Największym jego atutem jest możliwość kupowania produktów lub usług w Internecie, bez podawania swoich danych osobowych czy karty płatniczej.

Aby cieszyć się w pełni możliwościami tego rozwiązania, należy najpierw założyć konto w usłudze psc. Co to może Ci zapewnić? Przede wszystkim możliwość zasilenia swojego konta funduszami, którymi następnie można płacić tak, jak normalnymi pieniędzmi.

karta paysafecard

Najczęściej karta wykorzystywana jest do kupowania usług w branży gier komputerowych, mobilnych oraz konsolowych. Można nią spokojnie płacić na Steamie, PlayStation Store lub bezpośrednio w grach, za mikropłatności.

Jak działa paysafecard?

Działanie paysafecards jest bardzo proste. To system doładowań w formie prepaid. Za ich pośrednictwem można bez problemu robić zakupy w sieci, bez karty kredytowej i rachunku bankowego. Jak już było wspomniane, karta paysafecard składa się z 16 znaków, które trzeba wpisać podczas finalizacji zakupu danego przedmiotu lub usługi.

Jak korzystać z paysafecard online? Można to zrobić na dwa sposoby: bez rejestracji i z rejestracją.

W tym drugim przypadku, należy utworzyć konto w serwisie usługi, wybrać kwotę doładowania i swobodnie płacić za zakupy. Wystarczy tutaj tylko nazwa użytkownika oraz hasło.

W drugim przypadku, czyli paysafecard bez rejestracji, konieczne jest zakupienie papierowej karty ze zdrapką. Można ją znaleźć w tysiącach punktów sprzedaży. Następnie, podczas robienia zakupów, wystarczy wpisać 16-cyfrowy kod paysafecard i gotowe. Maksymalna kwota transakcji wynosi 200 zł.

Aplikacja paysafecard

Najłatwiejszym sposobem, aby korzystać z psc jest zarejestrowanie się w aplikacji. Jak założyć konto paysafecard? Jest to bardzo proste! Rejestracja przebiega sprawnie – wystarczy podać swoje podstawowe dane, adres, numer telefonu oraz potwierdzić wszystko kodem SMS. Następnym etapem jest dodanie dwustopniowej weryfikacji, a także zrobienie zdjęcia swojego dowodu osobistego i twarzy dla potwierdzenia biometrycznych danych.

Po krótkiej chwili i potwierdzeniu, że wszystko się zgadza, można zacząć korzystać z aplikacji. Daje ona kilka ciekawych możliwości. Zapewnia stały podgląd swoich finansów na telefonie, pokazując obecne saldo:

saldo paysafecard

Kolejną opcją jest doładowanie psc w punkcie sprzedaży, dzięki funkcji paysafecard direct. Nie trzeba przy tym wpisywać kodu:

doładowanie konta paysafecard

Warto zwrócić uwagę również na scan2pay – wystarczy zeskanować kod QR w okienku płatności, w partnerskim sklepie internetowym:

aplikacja paysafecard

Aplikacja pozwala również znaleźć najbliższy punkt sprzedaży.

Gdzie można płacić paysafecard?

Kartą psc zapłacisz w wielu popularnych aplikacjach oraz sklepach online, np. na Spotify, Google Play, Deezer, Microsoft, platformę Steam, Epic Games, Roblox i Wargaming. Wystarczy tylko, aby dostawca danej usługi lub platforma honorowała taką formę płatności.

Gdzie jeszcze skorzystasz z paysafecard?

 • Paypal (doładowanie konta),
 • portale społecznościowe,
 • komunikatory (m.in. Skype),
 • podczas korzystania z usług hostingowych i serwerowych,
 • w zakładach sportowych i bukmacherskich,
 • na Aliexpress,
 • na Zalando.

I w wielu innych miejscach – psc jest honorowane w tysiącach sklepów internetowych na całym świecie.

Jak doładować i za ile można kupić paysafecard?

Doładowanie paysafecard można kupić zarówno w formie kart przedpłaconych w wybranych kioskach i niektórych sieciach supermarketów, jak i poprzez stronę epin.paysafecard.com. Po zalogowaniu się możesz dodać pieniądze do swojego konta. Wartości psc opiewają na kwoty: 20 zł, 30 zł, 50 zł, 100 zł oraz 200 zł. Po zakupie otrzymasz e PIN psc do wykorzystania w sklepach.

jak założyć konto paysafecard

Gdzie kupić paysafecard?

Jeśli zastanawiasz się, w jakim sklepie można kupić kartę przedpłaconą, to masz przed sobą mnóstwo możliwości. Najbliższy punkt sprzedaży można wyszukać w aplikacji lub na stronie, wpisując adres, kod pocztowy lub miejscowość. Możliwości jest naprawdę sporo.

Najpopularniejsze sklepy, gdzie kupisz psc:

 • Media Expert,
 • Żabka,
 • Media Markt,
 • Empik,
 • Inmedio,
 • Poczta Polska,
 • Ruch,
 • Pepco,
 • Carrefour
 • Circle K.

Karty można kupować również online, jednak warto pamiętać, aby robić to w zaufanych punktach internetowych.

Czy PSC jest bezpieczne?

Psc to rozwiązanie, którego główną zaletą jest właśnie bezpieczeństwo. Dzięki możliwości zapłaty za usługi w sieci bez podawania danych karty płatniczej lub logowania się do swojego banku, jest się mniej narażonym na ewentualne ataki oraz oszustwa. Warto tutaj również zaznaczyć brak zagrożenia wycieku wrażliwych danych osobowych.

Korzystając z 16-cyfrowego kodu do sfinalizowania transakcji, nie trzeba już wypełniać dodatkowych formularzy z osobistymi informacjami.

Korzyścią tego typu rozwiązania jest również to, że wpłata pieniędzy jest anonimowa, a co więcej, zgromadzone środki są bezpieczne. Jest to zatem rozwiązanie, które będzie opłacalne dla każdego, a szczególnie dla osób, które często robią zakupy online.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.