Co to jest Clubhouse? Jak się dostać do tego niegdyś elitarnego grona?

28.10.2021 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Co to jest Clubhouse? Jak się dostać do tego niegdyś elitarnego grona?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Interesują Cię nowe sieci społecznościowe? W takim razie z pewnością powinieneś wiedzieć, czym jest Clubhouse. Ta nowa platforma zdobywa coraz większą popularność i to nie tylko poza granicami naszego kraju. Wciąż określana jest portalem społecznościowym stworzonym dla elity, ponieważ aby móc z niej korzystać potrzebujesz specjalnego zaproszenia. Jednak prawda jest taka, że na razie nie znajdziesz tam niczego, czego nie znalazłbyś gdzie indziej, chyba że lubisz przemówienia znanych na całym świecie guru biznesu lub chcesz posłuchać sławnych celebrytów.

Spis treści:

Szukasz nowego komunikatora? Zobacz także:
Co zamiast Messengera Facebooka?
Najlepsze komunikatory internetowe 2023. Co zamiast Messengera?

Clubhouse – co to jest?

Clubhouse to platforma społecznościowa, której głównym przeznaczeniem są rozmowy, tylko i wyłącznie, w trybie audio.

Swoją popularność zaczęła zdobywać w USA w 2020 roku, aby rok później zainteresowało się nią o wiele większe grono użytkowników. Początkowo z sieci Clubhouse mogły korzystać tylko osoby posiadające urządzenia z systemem iOS. Aktualnie aplikacja Clubhouse dostępna jest również na Androida.

Aplikacja clubhouse

Zaproszenie do Clubhouse

Ważną informacją jest to, że do sieci możesz dostać się tylko, otrzymując zaproszenie od kogoś innego, poprzez wiadomość SMS. Jedna osoba może zaprosić dwie kolejne, które są widoczne w aplikacji danej osoby. Dlaczego tak to działa? Ponieważ twórcom Clubhouse zależy na tym, aby do ich społeczności dołączały tylko “wartościowe” persony.

Jak działa aplikacja Clubhouse?

W sieci Cloubhouse istnieją trzy typy pokojów:

  • Otwarty – każdy może do niego dołączyć.
  • Social – dla naszych obserwatorów.
  • Zamknięte – otrzymasz do nich dostęp tylko poprzez specjalne zaproszenie Clubhouse.

Bezpieczeństwo, pokoje, moderatorzy

Co najważniejsze, platforma Clubhouse nie podsłuchuje użytkowników tworzących pokoje i nie przetrzymuje też żadnych dyskusji, które się w nich toczą.

Moderator danego pokoju ustala zasady w nim panujące i musi pilnować tego, aby zostały przestrzegane. Każdy pokój może mieć swoją nazwę i pomieści nawet tysiące użytkowników. Wkraczając do danego pokoju, możesz zostać rozmówcą lub słuchaczem i to także zależy od moderatora “grupy”.

Warto również dodać, że korzystanie z aplikacji Clubhouse jest całkowicie darmowe.

Clubhouse – jak się dostać?

W pierwszej kolejności pamiętaj o tym, że Twoje urządzenie Apple musi pracować w systemie iOS 13 i nowszym.

Każda osoba otrzymująca “zapraszającego smsamoże zainstalować aplikację Clubhouse i wybrać nazwę dla swojego użytkownika.

clubhouse co to jest

Zaproszenie od znajomego do Clubhouse

Znajomy, który już korzysta z aplikacji może wysłać Ci zaproszenie pod postacią sms. Taki użytkownik, który już ma dostęp do Clubhouse może otrzymać od dwóch do pięciu zaproszeń. Im bardziej popularna staje się ta platforma, tym więcej zaproszeń będzie rozdawała.

Gdzie znaleźć zaproszenie do Clubhouse?

Jeśli żaden z Twoich znajomych nie korzysta z Clubhouse, możesz znaleźć rozwiązanie na Facebooku w grupach, stworzonych pod kątem ciekawostek o tej aplikacji. Czasem wystarczy również znaleźć specjalny post na Instagramie, czy Linkedinie, dotyczący dołączenia do Clubhouse.

Czy Clubhouse pokona Facebooka i Instagrama?

Zapewne pierwsze, co przychodzi Ci do głowy, kiedy porównujesz np. Facebooka i Clubhouse do siebie, to że nowa sieć społecznościowa nie ma szans z takim gigantem, jakim jest Facebook. Jednak nic bardziej mylnego, ponieważ coraz więcej ludzi szuka prostych rozwiązań komunikacyjnych, a to właśnie wyróżnia Clubhouse na tle innych aplikacji społecznościowych.

Korzysta z niej w końcu wiele znanych osobistości, które również niejako robią jej reklamę, m.in.: Elon Musk czy nawet sam Mark Zuckerberg.

Jednakże, choć Clubhouse przeżywa w ostatnim czasie oblężenie, to jednak nie jest w stanie pokonać ani Facebooka, ani Instagrama, ponieważ oferuje dość okrojone spektrum możliwości.

Jak dotąd bardziej skorzystasz na narzędziach oferowanych przez tych dwóch gigantów społecznościowych, aniżeli na tym, co oferuje Clubhouse.

Mogą Cię zainteresować:

Z wykształcenia dziennikarz prasowy i coach. Tworzeniem treści zajmuje się zawodowo od kilku lat. Pisanie i dobra książka są nieodłącznymi atrybutami w jej życiu. Po latach doszła pasja do gotowania i sprzedaży. Uwielbia nowe technologie, które na co dzień może wykorzystywać w swoim życiu. Uparcie dąży do osiągania celów i nawet dobrze jej to wychodzi.