Poznaliśmy datę premiery i specyfikację – Huawei Mate 50 i Mate 50 Pro

31.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Poznaliśmy datę premiery i specyfikację – Huawei Mate 50 i Mate 50 Pro
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Ostatnio często przecieki ze specyfikacją, zdjęciami, czy planowanymi cenami nowych smartfonów często trafiają do sieci za sprawą leaksterów. Nie inaczej jest w przypadku nowych modeli z serii Huawei Mate 50. Sporo danych na ich temat trafiło na serwis coolapk.com za sprawą chińskiego leakstera technologicznego. Poznaliśmy nie tylko informacje na temat specyfikacji, ale też datę premiery i ceny urządzeń, a będą ich trzy.

Huawei Mate 50, Mate 50 Pro i Mate 50 RS

Rodzina Huawei Mate 50 to trzy modele – podstawowy, wariant Pro i odmiana RS. Sercem każdego z urządzeń jest procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. W podstawowej wersji dostajemy 8 GB RAM i pamięć 128 lub 256 GB. Droższe odmiany mają 12 GB RAM i od 128 do nawet 512 GB miejsca na dane.

W każdym modelu znajduje się zestaw trzech aparatów: główny 50 MP ze zmienną przysłoną, a także szerokokątny i teleobiektyw.

Huawei zdecydował się na użycie dwóch różnych sensorów. W najtańszym modelu Mate 50 do głównego aparatu trafia Sony IMX 766 (taki sam znajduje się m.in. w składanym Xiaomi Mix Fold 2, kompaktowym ASUS Zenfone 9, czy Nothing Phone (1)). Zapewnia bardzo dobrą jakość zdjęć, jednak daleko mu do osiągów flagowych aparatów w smartfonach.

Huawei Mate 50 RS
Huawei Mate 50 RS

Znacznie lepsze pod względem jakości zdjęć będą natomiast Huawei Mate 50 Pro i Mate 50 RS. Tam znajduje się bowiem największy obecnie produkowany sensor użyty w smartfonie – Sony IMX 800. Znamy go już z fotograficznego flagowca Xiaomi 12 Ultra. We wszystkich trzech modelach obiektyw aparatu głównego ma zmienną przysłonę f/1.4 lub f/4.0. Takie parametry powinny pozwolić na wykonywanie dobrych zdjęć w każdych warunkach oświetleniowych. W każdym z modeli aparat do selfie ma 13 MP.

Dwie droższe odmiany posiadają z przodu dodatkowy sensor 3D do rozpoznawania twarzy. Możliwości fotograficzne zwiększa układ HiSilicon, przy tworzeniu którego brała udział Leica. Niemiecka firma z branży fotograficznej przez wiele lat współpracowała z Huawei, tworząc jedne z najlepszych fotosmartfonów na rynku. Dziś Leica pomaga w tworzeniu aparatów w smartfonach Xiaomi.

Duży ekran i szybkie ładowanie w Huawei Mate 50

Ekran we wszystkich trzech modelach ma 6,78″ wielkości. Podstawowy model ma wyświetlacz AMOLED LTPS z odświeżaniem 90 Hz i z rozdzielczością 2800 x 1225 pikseli. Droższe odmiany posiadają także ekran AMOLED, jednak z większą częstotliwością odświeżania -120 Hz. W nich ekran wykonano w topowej technologii LTPO, wyświetlacz ma jednak nieco niższą rozdzielczość – 2612 x 1212 pikseli.

Huawei Mate 50 Pro i Mate 50 mają identyczną specyfikację. Różnią się obudową.

Wariant Mate 50 Pro jest wykonany ze szkła i metalu, podobnie jak podstawowa odmiana. Huawei Mate 50 RS ma natomiast korpus wykonany częściowo z ceramiki.

Huawei Mate 50 Pro
Huawei Mate 50 Pro

Huawei Mate 50 posiada baterię o pojemności 4400 mAh. Dwie droższe odmiany mają ogniwo 4500 mAh. Wszystkie modele można naładować z mocą 66 W. Ciekawostką jest dodatkowy, awaryjny tryb pracy baterii. Ma pozwolić na korzystanie z Huawei Mate 50 nawet przy całkowicie rozładowanej baterii – wtedy możemy dzwonić z telefonu i wysyłać/odbierać wiadomości. Być może jest to jednak zabieg czysto marketingowy, który po prostu w innym momencie wyświetli 0% naładowania baterii – wtedy pewna ilość energii pozwoli na wykonanie podstawowych działań.

Do minusów telefonów z serii Huawei Mate 50 bez wątpienia należy zaliczyć brak łączności 5G oraz pełnych usług Google. Jest to związane z sankcjami nałożonymi na producenta.

Premiera Huawei 50 Mate powinna mieć miejsce 6 września tego roku.

Nieoficjalna specyfikacja Huawei Mate 50 (Pro, RS)

  • Wymiary: nieznane
  • Ekran: 6,7″8 AMOLED 90 (120 ) Hz, LTPS (LTPO)
  • Aparat główny:50 MP f/1.4-f/4.0, szerokokątny i teleobiektyw
  • Przednia kamera: 13 MP
  • Procesor i grafika: ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, Harmony OS 3.0
  • Pamięć RAM: 8 (12) GB RAM
  • Pamięć wbudowana: 128 lub 256 GB (512 dostępne w droższych odmianach)
  • Bateria: 4400 mAh (4500 mAh), szybkie ładowanie 66 W, ładowanie bezprzewodowe
  • Funkcje: Wi-Fi , Bluetooth, NFC, głośniki stereo, procesor zdjęć HiSilicon, brak łączności 5G
  • Planowana premiera: 6 września 2022

Zdjęcia w artykule to rendery opublikowane w serwisie coolapk.com

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.