Nowości Apple na konferencji Scary Fast mają być „strasznie” szybkie

26.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowości Apple na konferencji Scary Fast mają być „strasznie” szybkie
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Firma Apple wysłała zaproszenia na konferencję, która odbędzie się 31 października, w nocy z poniedziałku na wtorek czasu obowiązującego w Polsce. W sieci pojawiło się już wiele doniesień na temat tego, jakie produkty pojawią się tym razem.

Konferencja Scary fast

Według analityków już za kilka dni zadebiutują nowe modele komputerów Mac. Większość zgodnie twierdzi, że pojawią się nowe MacBooki Pro oraz kolejna generacja 24-calowego iMaca.

13-calowy MacBook Pro
13-calowy MacBook Pro

24-calowy iMac

Zaczęło się od niedzielnego newslettera Power On, którego autorem jest Mark Gurman z agencji prasowej Bloomberg i jego przewidywaniach o nowym iMacu. Dostępna w obecnej ofercie generacja to ostatni model komputera Mac, który wyposażony jest tylko w układ M1. Przypomnijmy, że zadebiutował on w kwietniu 2021 roku, czyli około dwa i pół roku temu.

iMac
24-calowy iMac

Gurman nie wskazał jednoznacznie czy nowe iMaki wyposażone będą w układ M2 czy M3. Na ten moment wydaje się, że oba scenariusze są możliwe, ale bardziej prawdopodobny jest ten drugi. Poza tym, innych znaczących zmian raczej nie będzie.

Bieżąca generacja iMaców dostępna jest w 7 wariantach kolorystycznych: zielonym, żółtym, pomarańczowym, różowym, fioletowym, niebieskim i srebrnym. Gurman twierdzi, że nowe modele mają mieć „podobne” kolory. Wcześniej pojawiały się plotki, że mogą pojawić się następujące warianty:

  • pomarańczowy,
  • różowy,
  • niebieski,
  • odcienie srebrnego. 

MacBooki Pro z Apple Silicon M3

Zarówno wspomniany już Mark Gurman oraz Ming-Chi Kuo, inny znany analityk, zgodnie twierdzą, że w nocy z poniedziałku na wtorek pojawią się także nowe MacBooki Pro. Bardzo prawdopodobne jest, że zadebiutują trzy modele:

  • 13-calowy MacBook Pro z układem M3,
  • 14-calowy MacBook Pro z układem M3 Pro i M3 Max,
  • 16-calowy MacBook Pro z układem M3 Pro i M3 Max.

Co więcej, w serwisie X opublikowano zdjęcia, na których prawdopodobnie widać pudełko dla nowych MacBooków Pro. Ich autentyczność nie została potwierdzona.

Na koniec dodajmy, że w sklepie internetowym i w sklepach detalicznych Apple brakuje obecnie MacBooków serii Pro oraz 24-calowych iMaców. Fakt ten także sugerować może rychłą premierę kolejnej generacji tych komputerów.

Jak oglądać Scary fast?

Scary fast odbędzie się 30 października o godzinie 17:00 czasu pacyficznego. W Polsce będzie to godzina 1:00 w nocy z poniedziałku na wtorek, 31 października. Prezentacja odbędzie się tylko w formie online. Obejrzeć ją będzie można na stronie Apple, w aplikacji Apple TV oraz w serwisie YouTube.

Nowe komputery mają trafić do sprzedaży w środę, 8 listopada.

Źródło: MacRumors

Może Cię zainteresować:

Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.