„Ciała” – cztery epoki i jedno zabójstwo. Intrygujący miniserial kryminalny już na Netflix

20.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
„Ciała” – cztery epoki i jedno zabójstwo. Intrygujący miniserial kryminalny już na Netflix
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na Netfliksie znajdziecie już nowy, brytyjski serial kryminalny pt. “Ciała”. Mrożący krew w żyłach tytuł rozgrywa się w czterech liniach czasowych, które łączy jedno – ciało ofiary morderstwa. 

Ciała – nowy serial kryminalny Netflixa

“Ciała” to adaptacja kryminalnych komiksów DC Si Spencera o tym samym tytule, której bohaterami jest czworo detektywów z różnych epok, działających w 1890, 1941, 2023 i 2053 roku. Akcja rozgrywa się więc w ciągu kolejnych 150 lat, na przestrzeni których jak bumerang powraca wątek morderstwa na Longharvest Lane. 

Po znalezieniu ciała we współczesnej dzielnicy Whitechapel detektyw Shahara Hasan z zaskoczeniem odkrywa, że do takiego samego morderstwa doszło ponad 100 lat temu

– czytamy w oficjalnym opisie produkcji. 

Postrzelona w głowę ofiara nie widnieje w bazach DNA i odcisków, nie ma rany wylotowej i w przypadku każdego ze śledztw… wygląda identycznie. Trop prowadzi do tajemniczego lidera politycznego, Eliasa Mannixa (Stephen Graham) i ma niebagatelny wpływ na losy całej Wielkiej Brytanii.

Oficjalny zwiastun serialu znajdziecie poniżej: 

Ciała – obsada i twórcy 

W roli głównej wystąpił Stephen Graham. Na ekranie partnerują mu m.in. Shira Haas, Jacob Fortune-Lloyd, Kyle Soller i Amaka Okafor. 

Twórcą i showrunnerem produkcji jest Paul Tomalin (“No Offence”, “Shameless”, “Torchwood”). 

Kiedy premiera?

Serial zadebiutował na Netfliksie 19 października tego roku. W serwisie znajdziecie kompletne 8 odcinków tytułu. 

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.