Premiery Acer na CES 2023: Chromebox i komputer Add-in-One z ChromeOS

07.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Premiery Acer na CES 2023: Chromebox i komputer Add-in-One z ChromeOS
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Podczas tegorocznych targów CES 2023 w Las Vegas wielu producentów prezentuje iście kosmiczne technologie. Jeśli wejdą do sprzedaży, będą z pewnością bardzo drogie. Tym bardziej cieszy fakt prezentacji przez Acera urządzeń, które mogą stać się bardzo popularne. Chromebox Acer to niewielki i prosty komputer, który może sprawdzić się do podstawowych zadań. Jego atutem są niewielkie rozmiary i przystępna cena. Od razu poznaliśmy dwa jego warianty, a także przeznaczony dla nich monitor.

Mini komputer Chromebox Acer

Acer Chromebox CX15 to niewielki komputer pracujący pod kontrolą systemu ChromeOS. Sercem urządzenia jest procesor Intel Core i7 12-tej generacji. Taki sprzęt charakteryzuje bardzo krótki czas potrzebny do uruchomienia i bardzo intuicyjna obsługa. System operacyjny Chromeboxa przypomina nieco połączenie Androida i Windowsa. Działanie w dużej części wykorzystuje oczywiście usługi Google – skrzynkę Gmail, Dokumenty Google, czy przeglądarkę Chrome.

Acer Chromebox

Sprzęt mimo kompaktowych wymiarów posiada szereg przydatnych funkcjonalności i złącz. Na obudowie znajdziemy aż cztery porty USB 3.2 typu A, dodatkowo dwa porty USB 4 typu C trzeciej generacji.

Chromebox Acer posiada mocowanie w standardzie VESA. Można więc wygodnie zamontować komputer, np. z tyłu monitora.

Do zastosowań firmowych oraz korporacyjnych przeznaczona jest natomiast wersja Acer Chromebox Enterprise CX15. Posiada system operacyjny Chrome Enterprise. Dostajemy wtedy dostęp do konsoli Google Admin. Drugą zaletą jest dostęp do regularnych aktualizacji – zabezpieczenia są instalowane w tle i z dużą częstotliwością. Dzięki temu praktycznie nie ma przerw w możliwości obsługi komputera, co pozwala na nieprzerwaną i bezawaryjną pracę.

Chromebox Acer

Chromebox Acer trafi na rynek w marcu. Cena ma się zaczynać od około 350 euro – zależy od pojemności dysku i ilości pamięci RAM. Dla osób i firm poszukujących niedrogiego i małego komputera do pracy biurowej, rozrywki może być to bardzo ciekawa propozycja.

Acer Add-In-One 24 – komputer i monitor w jednym

Podczas targów CES 2023 Acer zaprezentował urządzenie modułowe łączące komputer i monitor o przekątnej 24 cali i rozdzielczości Full HD. Z tyłu monitora znajduje się dedykowany uchwyt na minikomputer Acer Chromebox CX 15 (lub wersję Enterprise), który w razie potrzeby w przyszłości można wymienić na inny model.

Monitor Acer posiada regulację w zakresie -5 do 25 stopni. Dodatkiem jest kamera internetowa 5 MP z szerokim polem widzenia wynoszącym 115 stopni. Kamerka posiada wbudowaną zaślepkę, co jest bardzo przydatnym rozwiązaniem pozwalającym zachować prywatność. Acer Add-In-One 24 ma dwa wbudowane mikrofony i dwa głośniki o mocy 4W. Sprawdzi się więc do wideokonferencji.

Acer Add-In-One 24

Cena Acer Add-In-One 24 (monitor w zestawie z komputerem) to 799 euro. Także to urządzenie powinno pojawić się w sprzedaży w marcu 2023 roku.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.