Search icon

Oscarowy “Chłopiec i czapla” wkrótce w VOD. Gdzie obejrzeć najnowszy film studia Ghibli?

29.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Oscarowy “Chłopiec i czapla” wkrótce w VOD. Gdzie obejrzeć najnowszy film studia Ghibli?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Popularny serwis VOD rozszerza swoją kolekcję anime od studia Ghibli, zapowiadając premierę nagrodzonego Oscarem filmu “Chłopiec i czapla”. O czym opowiada dzieło Hayao Miyazakiego i gdzie będzie można je obejrzeć?

Chłopiec i czapla z premierą na Netflix

Netflix skrzętnie zagospodarowuje niszę, jaką jest anime, mając do zaoferowania imponującą kolekcję japońskich animacji. Już niebawem dołączy do nich również “Chłopiec i czapla” – niedawna premiera kinowa oraz laureat tegorocznych Oscarów w reżyserii i według scenariusza współzałożyciela słynnego Studia Ghibli, Hayao Miyazakiego. 

Tytuł przenosi widza do II-wojennej Japonii, będącej tłem dla dramatyczno-magicznych doświadczeń młodego Mahito: 

Po stracie matki Mahito wraz z ojcem opuszcza Tokio i przeprowadza się na wieś. Zdystansowany do nowej, otaczającej go rzeczywistości zaczyna odkrywać niezbadaną okolicę i dom. Pewnego dnia przypadkowo spotyka zagadkową, mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą, która nieoczekiwanie staje się jego przewodnikiem. Ptak stopniowo pomaga chłopcu rozwikłać tajemnicę życia, zabierając go do magicznego świata, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością.

“Chłopiec i czapla” to pierwsza, pełnometrażowa produkcja Miyazakiego po dekadzie przerwy. Twórca przeniósł w ten sposób na ekran powieść Genzaburo Yoshino, która miała wywrzeć na niego znamienny wpływ w dzieciństwie.

Chłopiec i czapla dołącza do kolekcji studia Ghibli na Netflix

Na ten moment w bibliotece Netflixa znajdziecie przeszło 20 produkcji spod szyldu japońskiego studia, w tym m.in.: „Spirited Away: W krainie bogów”, „Księżniczka Mononoke”, „Podniebna poczta Kiki” i „Mój sąsiad Totoro”. 

Będziecie mogli cieszyć się nimi jeszcze przez długi czas, a to za sprawą przedłużenia przez serwis umowy na ich międzynarodową dystrybucję. To właśnie na jej mocy swojej premiery VOD doczeka się najnowszy film Miyazakiego. Jego oficjalny zwiastun znajdziecie poniżej:

Kiedy premiera na Netflix? 

Platforma nie zdradza na razie dokładnej daty premiery anime. Zgodnie z oficjalną zapowiedzią ma to nastąpić “wkrótce”. 

Źródło: Netflix, Studio Ghibli

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.