Premiera Xiaomi Watch S3 – sporo nowości i możliwości personalizacji

31.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Premiera Xiaomi Watch S3 – sporo nowości i możliwości personalizacji
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Smartwatche Xiaomi od lat cieszą się sporą popularnością. Niektóre modele to tanie i całkiem niezłe urządzenia. Najnowszy Xiaomi Watch S3 należy natomiast do serii, która przyda się nieco bardziej wymagającym użytkownikom. Co oferuje najnowszy zegarek i dlaczego może być świetnym sposobem, aby się wyróżnić? Chińczycy przygotowali jedno nietypowe, ale bardzo pomysłowe rozwiązanie, które na to pozwoli.

Premiera Xiaomi Watch S3

Zacznijmy od asa w rękawie, jaki pozwoli wyróżnić się Xiaomi Watch S3 na tle konkurencji. Producent pozwala tu nie tylko na prostą i niedrogą wymianę pasków. Użytkownik może też samodzielnie i w kilku ruchach wymienić pierścień otaczający ekran. Podobnie, jak w przypadku pasków i bransolet – na rynku pojawi się wiele oryginalnych i niefabrycznych zamienników. W ogromnym zakresie będziemy mogli więc zmienić wygląd najnowszego smartwatcha Xiaomi.

Ciężko więc mówić o designie tego modelu. Urządzenie ma solidną, metalową kopertę w kolorze srebrnym lub czarnym, resztę wyglądu możemy po prostu łatwo zmienić. Xiaomi Watch S3 po dokupieniu kilku akcesoriów może więc zmienić się ze sportowego zegarka w elegancki i klasyczny zegarek. Dostępne są też pierścienie i paski w bardziej wyróżniających się kolorach, możemy więc „stworzyć” żółty, niebieski, czy też zielony smartwatch.

Xiaomi Watch S3
Xiaomi Watch S3 w wielu odsłonach – wymieniając pasek i pierścień stworzymy wymarzony design

Obsługa zegarka odbywa się przy pomocy dwóch fizycznych przycisków oraz ekranu dotykowego. Ekran to AMOLED o przekątnej 1,43″ i z rozdzielczością 466 x 466 pikseli. Daje nam to zagęszczenie na poziomie 326 ppi. Wyświetlacz oferuje funkcję Always-on Display. Ten smartwatch należy do tych bardziej zaawansowanych, między innymi dzięki obecności modułu GPS i kilku innych systemów lokalizacji.

Nowy smartwatch Watch S3 od Xiaomi

150 tryb ów sportowych i poprawiony czujnik tętna w Xiaomi Watch S3

Już Xiaomi Watch S2, czyli poprzednik sprzed roku, miał wszystko to, co potrzebne w nowoczesnym zegarku smart. Nowszy model przebija jednak jego możliwości. Nowy, 12-kanałowy system monitorowania tętna jest aż o jedną piątą dokładniejszy. Zdaniem producenta celność pomiarów to teraz 97,95%, co należy uznać za świetny wynik. Tętno może być monitorowane w trycie 24/7, tak samo zresztą jak natlenienie krwi.

Xiaomi Watch S3 oferuje 150 trybów sportowych, a biegacze mogą wybrać jeden z 10 treningów biegowych.

Zaproponowane trasy i aktywności pomogą dopasować intensywność wysiłku do swoich potrzeb i możliwości naszego organizmu.

Smartwatch może poinformować swojego użytkownika o nieprawidłowych odczytach – złym tętnie, czy zbyt niskim poziomie tlenu we krwi. Również zbyt wysoki poziom stresu oznacza otrzymanie stosownej informacji. Pozwoli to w porę zareagować i zadbać o zmianę tego stanu rzeczy. Wśród licznych opcji Xiaomi Watch S3 nie zabrakło też między innymi monitorowania jakości snu. Także ta opcja została usprawniona względem poprzednika – w tym przypadku o 15%.

Premiera Xiaomi Watch S3
Xiaomi Watch S3

Xiaomi Watch S3 zadba o nasze bezpieczeństwo

Zegarek posiada innowacyjny czujnik wykrywający upadek. Tę opcję widzieliśmy już także w innych modelach chińskiej marki. Jeżeli przez około dwadzieścia sekund użytkownik nie wstanie, wykona połączenie do zapisanego w pamięci numeru kontaktowego. Jeśli i to nie przyniesie skutku – wykręci numer alarmowy 112. Opcja jest świetna w szczególności dla osób w pojedynkę uprawiających sport, dla seniorów, ale też dla innych użytkowników.

Xiaomi Watch S3
Xiaomi Watch S3

Zadanie Xiaomi Watch S3 nie kończy się na samym poinformowaniu bliskiej osoby lub służb o możliwym zagrożeniu dla zdrowia i życia. Od razu wyśle też wiadomość SMS z danymi lokalizacjami. Na wyświetlaczu zegarka pojawią się natomiast kluczowe dla szybkiego udzielenia pomocy informacje medyczne. Tę opcję możemy również wywołać ręcznie, wystarczy trzy razy nacisnąć jeden z przycisków na boku koperty Xiaomi Watch S3.

Pełna funkcjonalność – NFC i obsługa kart eSIM

Wspomniałem już, że Xiaomi Watch S3 należy do smartwatchy z nieco wyższej klasy. Zegarek posiada niezłą baterię, która pozwoli nawet na nieco ponad dwa tygodnie pracy. Jeśli użyjemy funkcji Always-on Display, czas ten spadnie do 5 dni, co i tak jest niezłym wynikiem. Zegarek posiada opcję płatności zbliżeniowych dzięki obsłudze NFC.

Łączność z innymi urządzeniami, jak nasz smartfon, zapewnia moduł Bluetooth. Mamy też możliwość instalacji karty eSIM. Jeśli używamy tego sposobu łączności z siecią, czas pracy spada do 7 dni. Jeśli natomiast będziemy mocno wykorzystywać możliwości zegarka, zdaniem Xiaomi i tak bateria wystarczy na 3 dni. To bardzo dobre wyniki!

Premiera Xiaomi Watch S3

Xiaomi Watch S3 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego HyperOS. To nowe oprogramowanie chińskiej marki, które ma sporo innowacyjnych możliwości. Wystarczy wspomnieć o możliwości obsługi niektórych funkcji przy pomocy gestów.

Xiaomi Watch S3 z systemem Hyper OS

Ile kosztuje Xiaomi Watch S3?

Nowy model póki co nie jest dostępny w sprzedaży poza Chinami. Podstawowy wariant kosztuje tam niecałe 500 złotych – 799 juanów. Wersja z obsługą karet eSIM kosztuje natomiast o 200 juanów więcej, czyli niecałe 600 złotych. Do Polski i Europy model ten może trafić w najbliższych miesiącach. Cena z pewnością będzie o 30-40% wyższa, niż na rodzimym rynku Xiaomi.

Xiaomi Watch S3 w bardziej klasycznej odsłonie
Xiaomi Watch S3

Użytkownik może wybrać jedną z kilku wersji – z kopertą w kolorze czarnym lub srebrnym i z różnymi rodzajami pasków (silikonowy TPU lub skórzany).

Specyfikacja smartwatcha Xiaomi Watch S3

  • Typ: smartwatch z GPS
  • Pasek: silikonowy lub skórzany
  • Obudowa: z tworzywa sztucznego, wodoszczelność 5 ATM, wymienny pierścień wokół ekranu
  • Wyświetlacz: okrągły AMOLED z Always-On Display, 1,43″, rozdzielczość 466 x 466 pikseli, dotykowy, częstotliwość odświeżania 60 Hz, 256 poziomów automatycznej jasności, maksymalna jasność 600 nitów
  • Bateria: 420 mAh (do 15 dni pracy, do 5 z włączonym AoD), podczas korzystania z karty eSIM – 7 dni pracy, 3 dni intensywnej pracy
  • Tryby sportowe: tak, ponad 150 aktywności, automatyczne rozpoznanie popularnych aktywności, 10 tras/treningów biegowych z różną intensywnością
  • Funkcje: tryb treningu, monitoring snu, analiza składu ciała, rozmowy telefoniczne, sterowanie funkcjami telefonu, wymienny pierścień
  • Czujniki: żyroskop, akcelerometr, pulsometr, pulsoksymetr, pomiar temperatury ciała
  • Łączność: Bluetooth, NFC, GPS, odbiór do pięciu satelitów na dwóch częstotliwościach jednocześnie, opcjonalna obsługa kart eSIM (w droższym wariancie)
  • Cena: 599 juanów lub 799 juanów (wersja z eSIM).

Polecane smartwatche Xiaomi

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.