Nowe smartwatch i opaska smart Xiaomi debiutują w Chinach

01.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Nowe smartwatch i opaska smart Xiaomi debiutują w Chinach
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Kilka dni temu w Chinach odbyła się premiera nowych urządzeń Xiaomi. Największą uwagę zwróciła rodzina smartfonów Xiaomi K60, w skład której wchodzą trzy modele. Oprócz nich Xiaomi pokazało zegarek sportowy Redmi Watch 3, a także opaskę Redmi Band 2. To niedrogie urządzenia, które powinny trafić także do Polski.

Xiaomi Redmi Watch 3 – smartwatch z GPS i ekranem AMOLED

Obsługa Redmi Watch 3 oparta jest o spory wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,75„. Ma kwadratowy kształt i zaokrąglone rogi. Zestawiając go z Redmi Watch 2 z 2021 roku otrzymujemy aż o 15% większy rozmiar. Jasność ekranu na poziomie 600 nitów powinna umożliwić dobrą czytelność nawet w mocnym słońcu. Tarcze zegarka możemy personalizować i wybrać jeden z ponad 200 dostępnych wzorów.

Obudowa Redmi Watch 3 ma certyfikat odporności na zanurzenie do 50 metrów.

Jak przystało na nowoczesny smartwatch, zegarek Xiaomi posiada wiele czujników badających, m.in. pracę serca użytkownika. Redmi Watch 3 monitoruje ilość tlenu we krwi (SpO2), zmierzy też poziom stresu i jakość snu. Podczas treningów bardzo pomocny jest moduł GPS.

Redmi Watch 3
Redmi Watch 3

Funkcje zegarka sportowego przydadzą się podczas treningów i codziennych aktywności, ale nie tylko. Użytkownik może otrzymać powiadomienia o wstaniu (jeśli zbyt długo przebywa w pozycji siedzącej) i propozycje ćwiczeń oddechowych, gdy poziom stresu wzrasta.

Tryby treningowe i łączność w Redmi Watch 3

Nowy smartwatch Xiaomi Redmi Watch 3 może rozpoznać rozpoczęcie jednej ze 120 aktywności i dyscyplin sportowych. Zegarek od razu włączy odpowiedni tryb – na ekranie zobaczymy postępy treningu, czas trwania, czy liczbę spalonych kalorii.

Podczas treningu na zewnątrz niezwykle przydatna jest lokalizacja z wykorzystaniem GPS.

Na ekranie możemy zobaczyć mapkę i wskazania nawigacji. Po sparowaniu ze smartfonem (łączność Bluetooth) zobaczymy swoją trasę i wiele szczegółowych informacji na temat treningu. Podłączony do smartfona Redmi Watch 3 umożliwi też prowadzenie rozmów telefonicznych, odczytywanie powiadomień, czy sterowanie playerem muzycznym. Łączność zbliżeniowa NFC pozwoli natomiast na szybkie parowanie smartwatcha z telefonem oraz na płatności zbliżeniowe.

Zegarek Xiaomi Redmi Watch 3
Xiaomi Redmi Watch 3

Maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu wynosi aż 12 dni. Jeśli jednak użyjemy łączności GPS, z pewnością znacznie spadnie. Bateria ma pojemność 289 mAh.

Redmi Watch 3
Redmi Watch 3

Specyfikacja smartwatcha Xiaomi Redmi Watch 3

 • Typ: smartwatch z GPS
 • Pasek: gumowy
 • Obudowa: z tworzywa sztucznego, wodoszczelność 5 ATM do 50 metrów
 • Wyświetlacz: AMOLED 1,75″, jasność 600 nitów, odświeżanie 60 Hz, 200 tarcz do wyboru
 • Bateria: 289 mAh, do 12 dni pracy
 • Tryby sportowe: tak, ponad 120 aktywności, automatyczne rozpoznanie wielu aktywności i ćwiczeń
 • Funkcje: tryb treningu, monitoring snu, pomiar stresu, powiadomienia, aby podnieść się z pozycji siedzącej, ćwiczenia oddechowe alarm, dostosowanie jasności ekranu
 • Czujniki: żyroskop, akcelerometr, pulsometr, pulsoksymetr
 • Łączność: Bluetooth (dla smartfonów z systemami Android i iOS), NFC, GPS, rozmowy telefoniczne, powiadomienia ze smartfona
 • Cena: około 315 złotych (dostępny obecnie tylko w Chinach)

Opaska Redmi Band 2 z baterią na 14 dni

Dla osób szukających tańszego, a przy tym mniejszego sprzętu Xiaomi proponuje opaskę sportową Redmi Band 2. To następca modelu sprzed dwóch lat. W porównaniu do poprzednika ekran Redmi Band 2 znacznie urósł – ma teraz niecałe 1,5″. Obudowa jest wodoszczelna (5 ATM, do 50 m), jest też dość cienka (9,99 mm). Obsługa odbywa się przy pomocy ekranu dotykowego, opaska nie posiada żadnych przycisków.

Opaska Xiaomi Redmi Band 2
Redmi Band 2

Bateria 210 mAh powinna wystarczyć nawet na dwa tygodnie pracy opaski Redmi Band 2.

Tak jak Redmi Watch 3, nowa opaska sportowa Xiaomi monitoruje pracę serca, poziom stresu i zapisuje dane podczas snu. Ma jednak znacznie mniej obsługiwanych dyscyplin i aktywności fizycznych. Jest tu zaledwie 30 trybów sportowych, co może nieco dziwić – to przecież tylko kwestia oprogramowania. Być może jednak Xiaomi celowo ogranicza funkcjonalność jednego z najtańszych urządzeń tego typu w swojej ofercie. Opaska nie ma GPS ani NFC, połączymy ją ze smartfonem przez Bluetooth.

redmi band 2
Redmi Band 2

Specyfikacja inteligentnej opaski Xiaomi Redmi Band 2

 • Typ: inteligentna opaska sportowa
 • Wymiary: grubość 9,99 mm, waga 14,9 g
 • Pasek: gumowy, dostępny w wielu kolorach
 • Obudowa: z tworzywa sztucznego, wodoszczelność 5 ATM do 50 metrów
 • Wyświetlacz: 1,47″, wiele tarcz do wyboru, dotykowy
 • Bateria: 210 mAh, do 14 dni pracy, 6 dni pracy przy intensywnym użytku
 • Tryby sportowe: tak, ponad 30 aktywności, automatyczne rozpoznanie wielu aktywności i ćwiczeń
 • Funkcje: tryb treningu, monitoring snu, pomiar stresu, powiadomienia, aby podnieść się z pozycji siedzącej, ćwiczenia oddechowe alarm
 • Czujniki: żyroskop, akcelerometr, pulsometr, pulsoksymetr
 • Łączność: Bluetooth (dla telefonów z systemami Android i iOS)
 • Cena: około 100 złotych (dostępny obecnie tylko w Chinach)

Ceny Redmi Watch 3 i Redmi Band 2

Urządzenia są dziś dostępne na rynku chińskim. Tam zegarek Redmi Watch 3 kosztuje niewiele ponad 300 złotych (499 juanów chińskich). Opaska została natomiast wyceniona na 159 juanów, czyli około 100 złotych. Gdy urządzenia pojawią się w Europie i w Polsce, z pewnością będą nieco droższe ze względu na cło i dodatkowe opłaty. W swojej cenie i tak powinny jednak oferować całkiem sporo.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.