ChatGPT otrzyma dostęp do Internetu (ale tylko w płatnej wersji) i ponad 70 wtyczek

16.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
ChatGPT otrzyma dostęp do Internetu (ale tylko w płatnej wersji) i ponad 70 wtyczek
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Płatna wersja ChatGPT Plus już za kilka dni otrzyma możliwość przeglądania stron. Użytkownicy ChatGPT z dostępem do Internetu to kolejna rewolucja w zakresie narzędzi wykorzystujących sztuczną inteligencję. Brak aktualnych danych jako największa wada chatbota Open AI nie będzie już problemem. To nie koniec zmian, jakie szykują twórcy coraz popularniejszego narzędzia.

ChatGPT z dostępem do Internetu

Rynkowa premiera ChatGPT miała miejsce w ostatnim kwartale 2022 roku. Mówimy więc o nieco ponad półrocznej historii chatbota, bez którego dziś wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania. Początkowo problemem był długi czas oczekiwania na odpowiedź i niedostępność chatbota w momencie dużego ruchu. Rozwiązaniem okazał się zakup płatnej wersji. ChatGPT Plus był też sposobem na korzystanie ze znacznie wydajniejszego modelu językowego GPT-4. Wkrótce ChatGPT Plus dostanie dwie nowe możliwości – dostęp do przeglądania stron www oraz kilkadziesiąt pluginów. Wtyczki do chatbota mogą rozszerzyć funkcjonalność chatbota.

ChatGPT z dostępem do Internetu rozwiąże największy problem narzędzia – brak aktualnych informacji.

Nowości dla użytkowników ChatGPT Plus pojawią się już w przyszłym tygodniu. Open AI zapowiada, że użytkownicy dostaną możliwość skorzystania z ponad 70 nowych wtyczek. Ich twórcami są firmy trzecie.

Nowe wtyczki do przeglądarki użytkownika ChatGPT Plus

Po włączeniu tej funkcji użytkownik ChatGPT Plus będzie mógł zainstalować dowolną liczbę wtyczek. W trakcie jednej sesji chatu aktywne mogą być jednak jednocześnie tylko trzy pluginy. Są wśród nich między innymi pluginy do:

  • analizowania zawartości strony www
  • wizualizacji danych i ich analizy
  • nauki języków obcych
  • wyszukiwania i wyświetlenia informacji (np. na temat sportu)
  • analizy i streszczenie dokumenty PDF (wskazanego za pomocą URL)
Wtyczki ChatGPT
Baza wtyczek do ChatGPT
Wtyczka AskYourPDF do ChatGPT
Wtyczka AskYourPDF pozwalająca analizować dokument .PDF

W katalogu znajdą się wtyczki pochodzące z różnych branż. Pamiętajmy, że ta funkcjonalność wciąż znajduje się w fazie beta-testów. Niektóre wtyczki mogą nie działać w sposób w pełni prawidłowy.

Efekt pracy wtyczki możemy zobaczyć w oknie ChatGPT.

Plugin do ChatGPT Plus
Plugin wyświetlający informacje sportowe

Jak włączyć nowe funkcje w ChaGPT Plus?

ChatGPT z dostępem do Internetu i ponad 70 nowych pluginów to z pewnością ciekawe uzupełnienie możliwości chatbota. Aby uruchomić je, musimy posiadać wykupioną subskrypcję płatnej wersji. Jej koszt to 20$ miesięcznie. Przechodzimy do opcji „Profile & Settings”, a następnie „Beta features„. Nowe funkcje, których chcemy użyć, uruchamiamy przełączając przycisk-suwak. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Open AI.

ChatGPT z dostępem do Internetu i pluginami
Okno ustawień w ChatGPT Plus

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.