Jak korzystać z ChatGPT na telefonie? ChatGPT na Androida i iPhone

13.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Jak korzystać z ChatGPT na telefonie? ChatGPT na Androida i iPhone
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Gdy OpenAI zaprezentowało ChatGPT, pojęcie sztucznej inteligencji nabrało zupełnie nowego znaczenia. Chatbot ten oferuje ogrom możliwości. Do pewnego czasu można było z niego korzystać jedynie za pomocą przeglądarki, jednak aktualnie dostęp do niej istnieje też przez dedykowaną aplikację. Jak korzystać z ChatGPT w telefonie z Androidem lub iOS? Sprawdźmy!

Co to jest ChatGPT?

ChatGPT to wieloskalowy model językowy, który został opracowany przez OpenAI. Przeszkolony na ogromnej ilości danych, generuje tekst podobny do ludzkiego i potrafi wykonać najróżniejsze zadania – napisze tekst, wykona tłumaczenia czy stworzy kod w określonym języku programowania.

Aktualnie mamy dostęp do dwóch wersji ChatGPT – 3.5 oraz 4.

Czy można korzystać z ChatGPT na telefonie?

Z ChatGPT można korzystać zarówno z poziomu przeglądarki, jak i na telefonie. Dedykowana aplikacja dostępna jest zarówno na smartfony z systemem Android, jak i iOS. Jak korzystać z ChatGPT na telefonie? Jest to bardzo proste!

ChatGPT na Androida

Jeśli chcesz korzystać z ChatGPT w telefonie z Androidem, musisz zajrzeć do Google Play, aby pobrać i zainstalować aplikację. Jest ona dostępna za darmo, acz warto pamiętać, że dotyczy to jedynie wersji GPT-3.5. Za GPT-4, czyli nowszą i bardziej wydajną z dodatkowymi funkcjami, należy zapłacić abonament (ok. 110 zł miesięcznie).

chatgpt na androida
Źródło: Google Play

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji zaloguj się na swoje konto OpenAI (lub załóż nowe, jeśli go jeszcze nie posiadasz). Następnie możesz zacząć korzystać z ChatGPT dokładnie w taki sam sposób, jak na komputerze.

Aplikacja ChatGPT – iPhone

Chcesz zacząć korzystać na iPhone z ChatGPT? Aplikacja na telefon dostępna jest w sklepie App Store. Tak samo, jak w przypadku aplikacji na Androida, jest ona dostępna do pobrania i zainstalowania za darmo. Następnie wystarczy się zalogować na swoje konto OpenAI (lub założyć nowe), by zacząć korzystać z możliwości, jakie daje ChatGPT.

chatgpt iphone
Źródło: App Store

ChatGPT w przeglądarce

Jeśli nie chcesz instalować aplikacji, możesz też korzystać z ChatGPT na swoim telefonie przez dowolną przeglądarkę. Wystarczy, że wejdziesz na oficjalną stronę OpenAI i zalogujesz się na swoje konto lub stworzysz nowe.

Funkcjonalność aplikacji ChatGPT

Choć z chatbotem OpenAI możesz “rozmawiać” w naszym rodzimym języku, to sama w sobie aplikacja dostępna jest po angielsku. ChatGPT po polsku odpowiada całkiem nieźle (szczególnie w wersji płatnej), choć zdarza mu się popełniać błędy językowe.

Wersja na telefon oferuje takie same możliwości, jak przeglądarkowa. Masz dostęp do historii wcześniejszych konwersacji, jak i możesz tworzyć nowe. Do tego możliwe jest też przełączanie się między wersją GPT-3.5 oraz GPT-4.

W aplikacji znajdziesz wbudowany system rozpoznawania mowy Whisper, dzięki czemu możesz wprowadzać komendy głosowe. Niedawno zostały też dodane nowe funkcje, takie jak rozpoznawanie obrazów. ChatGPT potrafi rozpoznać różne elementy na zdjęciach i odpowiadać na pytania z nimi związane. Możesz też zrobić telefonem zdjęcie, zamiast dodawać obrazek.

Do tego chatbot zyskał też jakiś czas temu dostęp do Internetu. Oczywiście warto mieć na uwadze, że powyższe funkcje – rozpoznawanie mowy, zdjęć oraz połączenie z siecią – są dostępne jedynie w wersji płatnej.

Zewnętrzne aplikacje do ChatGPT

Jeśli interesują Cię aplikacje, które korzystają z ChatGPT, masz do wyboru całkiem sporo możliwości. Jeśli masz iPhone’a, ciekawym pomysłem będzie zainstalowanie Perplexity. Aplikacja ta jest bardzo prosta w użyciu, a dodatkowo nie wymaga logowania i jest w pełni darmowa. Perplexity zapewnia dostęp do Internetu, pozwala wyszukiwać przy pomocy głosu, a także podaje źródła swoich odpowiedzi.

Perplexity
Źródło: App Store

Inną ciekawą opcją na telefony z systemem iOS jest Genie – AI Chatbot. Oferuje wszystkie możliwości GPT-4, czyli odpowiadanie na pytania związane z przesłanymi obrazkami, podsumowywanie pdf-ów czy udzielanie odpowiedzi. Nie jest niestety dostępna za darmo – bezpłatnie możesz zadać 5 pytań dziennie. Jeśli chcesz więcej – musisz zapłacić.

ChatGPT w telefonie – propozycje dla użytkowników Androida

Użytkownicy Androida również mają kilka interesujących aplikacji do wyboru. Jedną z nich, która korzysta z ChatGPT, jest AI Chatbot – Nova. Ma przejrzysty interfejs i podobnie, jak Perplexity, odpowiada na wszystkie pytania. Do tego obsługuje wiele języków i umożliwia udostępnianie czatów.

Inną propozycją na Androida jest Bing Chat. Dzięki współpracy z AI, Bing ma możliwość wyszukiwania informacji w czasie rzeczywistym, a do tego podsuwa źródła, z których korzystał przy odpowiedziach. Aplikacja umożliwia też tłumaczenie tekstów oraz dostęp do generatora obrazów (dzięki Dalle 3).

Bing Chat
Źródło: Google Play

Powyższe aplikacje są bezpieczne i można z nich korzystać bez obaw. Warto jednak pamiętać, że niektóre programy zostały zaprojektowane przez cyberprzestępców, którzy chcą wykorzystać popularność ChatGPT dla swoich korzyści. Zainstalowane w nich złośliwe oprogramowanie może mieć na celu np. kradzież danych. Przed zainstalowaniem mało znanej aplikacji, która ponoć oferuje funkcjonalności ChatGPT, sprawdź zawsze opinie na jej temat w sieci. Pomoże Ci to uniknąć przykrych konsekwencji.

Polecane telefony

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.