Search icon

ChatGPT będzie dostępny bez logowania i za darmo, ale za to z pewnymi ograniczeniami

06.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
ChatGPT będzie dostępny bez logowania i za darmo, ale za to z pewnymi ograniczeniami
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Od premiery ChatGPT minęło już ponad półtora roku. Dziś jednak wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez przydatnego, inteligentnego chatbota. Nasz asystent AI może być wykorzystany w celach zawodowych, rozrywkowych, do tłumaczenia na inne języki, czy do nauki. OpenAI stale udoskonala swój produkt, choć część nowinek dotyczy jedynie płatnej wersji (ChatGPT Plus). Ostatnio jednak pojawiła się zapowiedź nowej funkcji, której nikt się nie spodziewał, a która jest niezwykle przydatna.

ChatGPT bez logowania już niebawem

Dotychczas do skorzystania z ChatGPT musieliśmy założyć tam konto. Możliwe było wykonanie tej czynności kilkoma kliknięciami, choćby korzystając z konta Google. Wkrótce jednak ma się to zmienić, a zainteresowane osoby skorzystają z podstawowych funkcjonalności ChatGPT również bez konieczności zakładania konta.

Niebawem nowy czat z inteligentnym ChatGPT rozpoczniemy od razu po wejściu na stronę internetową.

W tym celu OpenAI wykorzysta dobrze znaną nam już domenę – chat.openai.com. Dziś widzimy tam pola do zalogowania się lub założenia konta. Oczywiście, zalogowanie się wciąż może być dobrym wyborem. Mamy wtedy dostęp nie tylko do wykupionej, płatnej subskrypcji ChatGPT Plus.

Korzystając ze swojego konta mamy też dostęp do historii chatów. Przydatną opcją jest również możliwość podpowiedzenia algorytmom, jaką formę ma mieć uzyskana od ChatGPT odpowiedź, a także w jakiej roli jesteśmy. Po wpisaniu wykonywanego zajęcia, a także kilku sugestii dotyczących oczekiwanego stylu odpowiedzi (np. luźny, formalny, zabawny, itp.) otrzymamy taki wynik pracy ChatGPT, jakiego się spodziewamy.

Płatny ChatGPT już wkrótce dla użytkowników z USA
ChatGPT wkrótce też bez logowania

Możliwe, że w bezpłatnej wersji i bez logowania się do systemu OpenAI pojawią się jakieś ograniczenia. Pewne jest natomiast, że nowa wersja chatbota posłuży twórcom do dalszego rozwoju (tzw. „trenowania”) sztucznej inteligencji. Wpisywane w polach chatbota treści mogą być więc słabiej chronione, niż w klasycznym ChatGPT z logowaniem. Na szczęście, wystarczy wejść do ustawień, aby zmienić tę funkcję. Zapewne będzie to konieczne każdorazowo po wejściu na stronę chat.openai.com bez logowania do usługi.

Kiedy ChatGPT bez logowania?

Zmiany mają pojawiać się na kolejnych rynkach stopniowo. Póki co ChatGPT bez logowania nie jest jeszcze dostępny w Polsce. Nie znamy daty udostępnienia nowej wersji produktu wszystkim użytkownikom. Może się to jednak stać już w najbliższych dniach.

Wygląda na to, że OpenAI chce przyciągnąć nowych użytkowników chatbota. Opcja bez logowania oznacza w końcu łatwiejszy dostęp. Może się też przydać, kiedy chcemy szybko skorzystać jakąś informację lub poprosić ChatGPT o pomoc w innym zakresie.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.