Search icon

Chatbot Grok AI dla wszystkich płacących użytkowników „X” (dawny Twitter)

01.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Chatbot Grok AI dla wszystkich płacących użytkowników „X” (dawny Twitter)
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Grok AI to inteligentny chatbot stanowiący odpowiedź firmy Elona Muska (xAI) na popularność ChatGPT i podobnych rozwiązań. Z jego możliwości skorzystają posiadacze płatnych kont na platformie X (dawniej: Twitter).

Grok AI trafi do subskrybentów X

Jakiś czas temu wydawało się, że Grok AI trafi do użytkowników X, którzy wykupili dostęp do najwyższego planu – X Premium+. Teraz jednak okazało się, że każdy płacący użytkownik serwisu X dostanie wsparcie w postaci inteligentnego chatbota.

Grok AI
Grok AI w X (źródło: Omaginative)

Obecnie platforma ma dla swoich klientów trzy płatne plany:

  • Premium Basic (3 dolary miesięcznie)
  • Premium (8 dolarów miesięcznie)
  • Premium+ (16 dolarów miesięcznie)

Użytkownicy najdroższego pakietu nie otrzymują zbyt wiele w porównaniu z dwukrotnie tańszą wersją. Wydawało się więc, że Grok AI będzie tym, co nakłoni X-owiczów (jak dziś nazwać dawnych „twitterowiczów”?) do dopłaty. Informację o tym, że Grok AI trafi do wszystkich użytkowników płatnych wersji potwierdził sam Elon Musk.

Elon Musk się „złamał”?

Wprowadzenie Grok AI do każdego z trzech płatnych planów na X może mieć związek z odpływem reklamodawców. Od przejęcia serwisu (wtedy jeszcze pod nazwą Twitter) przez Elona Muska, liczba użytkowników spadła aż o 23%. Porównując luty 2024 do lutego 2023, X stracił natomiast 18% na popularności.

To spore spadki, być może właśnie dlatego Elon Musk postanowił udostępnić swoją sztuczną inteligencję większej liczbie osób.

Grok AI
Grok AI w X (źródło: Omaginative)

Dziś ciężko powiedzieć, w jaki sposób Grok AI wpłynie na korzystanie z serwisu X. Powinien trafić do użytkowników już za kilka dni. Wcześniej narzędzie było dostępne wyłącznie dla subskrybentów Premium+ ze Stanów Zjednoczonych.

Telefony w promocji

Źródło zdjęcia głównego: The Times

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.