Inteligentny Chatbot AI na Instagramie będzie miał 30 osobowości

14.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Inteligentny Chatbot AI na Instagramie będzie miał 30 osobowości
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Sztuczna inteligencja pojawiła się na ustach wszystkich pod koniec 2022 roku. Wraz z premierą chatbota ChatGPT stało się jasne, że rozpoczęła się prawdziwa rewolucja. Kolejne narzędzia, serwisy i strony rozpoczęły prace nad inteligentnymi rozwiązaniami i botami. To samo czeka wkrótce prawdopodobnie aplikację Instagram. Co nowego pojawi się w jednym z najpopularniejszych serwisów social media?

Jak sztuczna inteligencja wzbogaci aplikację Instagram?

Wkrótce prawdopodobnie niemal każda aplikacja i strona internetowa będzie posiadała jakiegoś rodzaju usługi AI. W przypadku aplikacji Instagram sztuczna inteligencja pojawi się w formie chatbota. Taką informację przekazał Alessandro Paluzzi. Programista dopatrzył się tego, że twórcy „Insta” pracują nad botem AI, który będzie wsparciem dla użytkownika.

Osoba korzystająca z aplikacji Instagram będzie mogła skorzystać z trzydziestu „osobowości” chatbota.

Dzięki temu będziemy mogli liczyć na pomoc chatbota z takim „charakterem”, jaki nam najbardziej odpowiada. Dziś nie wiemy jednak jeszcze, kiedy pojawi się okazja do sprawdzenia narzędzia. Data wdrożenia nie jest znana, właściwie ciężko też mówić o tym, aby była to w pełni potwierdzona informacja. Poprzednie doniesienia Alessandro często jednak się już potwierdzały.

Co dla użytkownika Instagrama zrobi nowy chatbot? Właściwie… to, co analogiczne rozwiązania konkurencji. Oprócz opcji rozmowy z inteligentnym botem możemy liczyć na udzielanie różnych porad, czy wsparcie w komponowaniu wiadomości.

Komu będzie potrzeby chatbot w Instagram?

Dziś każdy twórca oprogramowania i stron www chce mieć swojego chatbota. W tych miejscach coraz częściej pojawiają się też dodatkowe narzędzia, jak inteligentne podpowiedzi, czy funkcja generowania tekstu. Warto zastanowić się jednak nad tym, czy inteligentne funkcje w ogóle są potrzebne. O ile część rozwiązań to naprawdę przydatne funkcje, czasem to po prostu ciekawostka, z której mało kto skorzysta.

Popularyzacja social mediów sprawiła, że kontakt ze znajomymi przeniósł się do warstwy cyfrowej. Czy inteligentne chatboty mogą zastąpić naszych rzeczywistych znajomych? Dziś wiele osób używa funkcji AI do retuszowania swoich zdjęć. Chatboty AI (jak ChatGPT) mogą natomiast wygenerować świetne, ciekawe i wolne od „literówek” teksty. Co to oznacza dla nas, jako użytkowników mediów społecznościowych? Czas pokaże, jak rewolucja technologiczna wpłynie na sposób korzystania z Instagrama, Facebooka i pozostałych aplikacji.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.