CES 2022: Sony zaprezentowało konkurencję dla Tesli – Sony Vision-S

09.01.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
CES 2022: Sony zaprezentowało konkurencję dla Tesli – Sony Vision-S
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Sony Vision-S 01 oraz Sony Vision-S 02. Tak nazywają się elektryczne samochody pokazane przez giganta z branży elektronicznej. Japoński producent chce konkurować między innymi z Teslą. Zaprezentowane na targach CES w Las Vegas samochody to sedan oraz SUV. Sony Vision-S 01 to sedan podobny nieco do Tesli model 3, natomiast Sony Vision-S 02 jest SUV-em.

Sony znane jest przede wszystkim z produkcji zaawansowanego sprzętu elektronicznego. Tworzy telewizory, konsole do gier, systemy audio, komputery, smartfony, aparaty fotograficzne i wiele innych produktów. Wejście w segment motoryzacyjny, to zupełna nowość i otwarcie kolejnego rozdziału w historii firmy.

Przeczytaj, jakie nowości przygotowało BMW:
BMW Theater Screen
W BMW ze Smart TV i 5G poczujesz się jak w kinie

Druga premiera elektrycznego samochodu Sony

Pierwszy raz Sony pokazało swój samochód w 2020 roku. Premiera miała miejsce także na targach CES w Las Vegas. Co ciekawe, przedstawiciele firmy twierdzili wtedy, że elektryczny pojazd jest jedynie eksperymentem i służy do testowania nowych technologii.

Obecnie Sony chce być częścią zmian na rynku motoryzacyjnym, w którym elektryczne samochody coraz częściej zastępują modele spalinowe.

Po pewnym czasie dziennikarze zauważyli jeżdżące pojazdy, które producent testował na górskich serpentynach w Austrii. Już półtora roku temu wiedzieliśmy więc, że Sony na poważnie myśli o wdrożeniu do produkcji swojego pojazdu. Dziś wiemy znacznie więcej, a wszystko dzięki premierze podczas Computer Electronics Show w 2022 roku.

Klip promujący Sony Vision S02 (SUV)

Osiągi Sony Vision-S

Nie znamy niestety wszystkich szczegółów dotyczących osiągów aut Sony, ale skoro chcą rzucić wyzwanie Tesli, to będą musiały odznaczać się bardzo dobrym osiągami. To, co udało się zweryfikować, to fakt, że SUV, który zapewne będzie znacznie częściej kupowany od sedana, bazuje na tej samej technologii, co zaprezentowany dwa lata temu sedan.

Napędem dla niego są dwa silniki elektryczne, każdy z nich ma ponad 270 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna wynosi 180km/h i jest ograniczona elektronicznie. Żadnych barier nie ma natomiast w przypadku przyspieszenia. Samochód może bowiem rozpędzić się do 100 km/h w niecałe 5 sekund. Jak dotąd nie znamy niestety innych parametrów technicznych pojazdu, na przykład jego zasięgu.

Premiera Sony Vision S
Premiera samochodów Sony Vision-S

Czy samochody elektryczne Sony staną się konkurencją dla Tesli? Czas pokaże. Mają jednak dość zbliżone parametry i wygląd, więc szansa na to jest spora. Sukces konsoli PlayStation (w momencie debiutu także stanowiącego wyjście poza portfolio producenta), pokazuje, że Sony jest w stanie z sukcesami funkcjonować na nowych dla siebie przestrzeniach.

Zobacz także inne nowości z CES 2022 w Las Vegas:

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.