CES 2022 – Samsung pokazuje nowe telewizory i nowatorski projektor

05.01.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
CES 2022 – Samsung pokazuje nowe telewizory i nowatorski projektor
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Podczas najbardziej prestiżowych targów technologicznych na świecie, CES 2022, giganci z całego świata przedstawiają swoje premiery. Podczas swojej premiery Samsung skupił się na pokazaniu nowych rozwiązań w kwestii wyświetlania obrazu.

The Freestyle. Podręczny projektor Samsunga

Samsung jest znany z produkcji telewizorów, ekranów i wyświetlaczy, które generują bardzo ostry, przyjemny dla oka obraz. Tym razem koreański producent pokazał kompaktowy projektor, nazwany The Freestyle. Chociaż wzbudził on mnóstwo zainteresowania, urządzenie prawdopodobnie nie wejdzie jednak nigdy do produkcji. Samsung chciałby w ten sposób pokazać inny sposób podejścia do tworzenia treści audiowizualnych.

Nowatorska koncepcja zakłada, że użytkownik projektora będzie wyświetlał multimedia w niemal dowolnym miejscu. Ma na to pozwolić niewielkie, ważące nieco ponad 800g urządzenie z wbudowanym inteligentnym głośnikiem.

Wyświetlany przy użyciu tego małego urządzenia obraz może mieć przekątną nawet 100”. The Freestyle pozwala obracać się w pełnym zakresie, może też emitować nastrojowe oświetlenie.

CES 2022 konferencja Samsung projektor FreeStyle

Samsung pokazał także tradycyjne telewizory

Poza projektorem The Freestyler, który jest raczej koncepcją na przyszłość, Samsung zaprezentował również kilka nowych telewizorów i ekranów. Koreański producent od dawna słynie ze świetnych ekranów OLED i AMOLED.

Tym razem zaprezentował natomiast technologię MICRO LED, która – jak zapewniał przedstawiciel marki podczas konferencji na CES 2022 – zapewni jeszcze lepszy obraz, niespotykany dotąd na rynku.

Pojedyncza dioda LED ma mieć rozmiar jednego mikrometra. Wykonane w tej technologii telewizory będą miały przekątną 89”, 101” lub nawet 110”.

20-bitowa głębia szarości, a także milion ustawień jasności i kolorów dadzą piorunujący efekt. Telewizory posiadają funkcję MultiView – jednoczesny podgląd obrazu z czterech niezależnych źródeł. Każdy model wyposażony jest w cztery porty HDMI 2.1 i odświeżanie 120kl/s w jakości 4K. Za najlepsze doznania audio odpowiada implementacja Dolby Atmos.

CES 2022 telewizory Samsung
Źródło: Samsung

Może Cię również zainteresować:

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.