Search icon

CES 2022: premiera soundbara i głośnika 360 klasy premium LG XBoom

07.01.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
CES 2022: premiera soundbara i głośnika 360 klasy premium LG XBoom
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Tegoroczne targi w Las Vegas obfitują w premiery ciekawych technologii i produktów. Poza owymi telewizorami z matrycą OLED evo, LG pokazało soundbar dla najbardziej wymagających miłośników kina domowego. Na targach CES w 2022 roku poznaliśmy LG XBoom.

LG XBoom – nowy flagowiec w gamie LG

Soundbary stały się bardzo popularne w ostatnich kilku latach. Są świetnym uzupełnieniem dla płaskich telewizorów LCD lub OLED, które nie mają zbyt wydajnych wbudowanych głośników. W założeniu soundbar ma oferować lepszy dźwięk, niż telewizor w dużo niższej cenie, niż zestaw kina domowego. Ma przy tym kompaktowe rozmiary i najczęściej oferuje bezprzewodową łączność.

LG chce pójść o krok dalej. Zaprezentowana podczas targów CES w 2022 roku seria XBoom to urządzenia z wysokiej półki. Soundbary XBoom mają nie odbiegać jakością dźwięku od znacznie większych zestawów kina domowego.

Co charakteryzuje soundbar LG XBoom z nowej serii? Wydajność, świetne wzornictwo, dużo wrażeń podczas słuchania muzyki i ekologia.

Soundbar LG XBoom zaprezentowany podczas CES 2022
Nowa seria soundbarów LG XBoom

Flagowy model LG XBoom zachwyca parametrami

Najwyższy model serii XBoom może zawstydzić niejeden pełnowartościowy system audio. LG S95QR oferuje moc aż 810W i kanały w konfiguracji 9.1.5. To zapowiedź krystalicznie czystego dźwięku przestrzennego klasy high-end.

Soundbar składa się z listwy, subwoofera, a także dwóch kolumn tylnych. Wszystkie głośniki oczywiście łączą się bezprzewodowo. Soundbar LG XBoom wspiera oczywiście najnowsze formaty audio: Dolby Atmos i DTS:X. Nowością jest funkcja IMAX Enganced, pozwalająca na uzyskanie dźwięku 3D.

Za wrażenia dźwięku przestrzennego odpowiadają trzy głośniki zamontowane w listwie. Dodatkiem mają być też dwa takie głośniki w tylnych kolumnach. Takie rozwiązanie nie jest często spotykane i ma gwarantować szeroką scenę audio.

Głośnik 360 stopni – LG XBoom 360

Podczas targów CES LG pokazało również głośnik przestrzenny,, który emituje dźwięk we wszystkich kierunkach. LG XBoom 360. Jest bezprzewodowy i zapewnia do 10 godzin pracy na jednym ładowaniu. Poza możliwością odtwarzania dźwięku, głośnik XBoom 360 posiada nastrojowe oświetlenie. Ma kilka trybów pracy – naturalny, imprezowy i adaptacyjny. Głośnikiem, a także jego oświetleniem można sterować z aplikacji mobilnej.

Głośnik LG XBoom 360

Przestrzenny głośnik bezprzewodowy posiada 120W mocy audio, co zdaniem producenta pozwoli na wypełnienie każdego pomieszczenia świetnym dźwiękiem. Głośnik niskotonowy jest wykonany z włókna szklanego, a głośnik wysokotonowy ma tytanową membranę. Takie połączenie daje wytrzymałość, dynamiczne niskie tony i dobrą reprodukcję każdego pasma audio.

Podobnie, jak w przypadku soundbarów z serii XBoom, nowy głośnik 360 został wykonany z troską o środowisko. Materiały użyte do produkcji pochodzą z recyklingu. Nowe urządzenia audio od LG posiadają certyfikat ECO-PRODUCT.

nano google news

Zobacz także inne nowości z targów CES 2022:

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.