Search icon

CES 2022: Garmin pokazał sprzęt dla aktywnych. Premiery Venu 2 Plus i vivomove Sport

11.01.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
CES 2022: Garmin pokazał sprzęt dla aktywnych. Premiery Venu 2 Plus i vivomove Sport
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Garmin jest jednym z potentatów w branży zegarków i opasek elektronicznych dla aktywnych. Amerykańska firma w 2020 roku zanotowała przychody w wysokości 4,2 miliarda dolarów. Zatrudnia kilkanaście tysięcy osób i nie zwalnia tempa. Podczas zakończonych już targów CES 2022 w Las Vegas Garmin pokazał kilka nowości. Są wśród nich zarówno zaawansowany zegarek dla aktywnych, jak i dużo bardziej atrakcyjnie wyceniony model.

Garmin Venu 2 Plus z nowymi funkcjami

Garmin Venu jest bardzo popularnym smartwatchem. Wiele osób ceni go ze względu na bogatą funkcjonalność, dobry czas pracy na baterii i niezły design. Podczas targów Computer Electronics Show, które odbyły się w Las Vegas na początku roku, Garmin zaprezentował nowy model. Garmin Venu 2 z dopiskiem „Plus” w nazwie to dodatkowe funkcje.

Poza wszystkimi atutami poprzednika Garmin Venu 2 Plus gwarantuje możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych. Smartwatch pozwoli też na korzystanie z funkcji asystenta głosowego.

Smartwatch Garmin Venu 2 Plus
Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus daje możliwość płatności zbliżeniowych dzięki funkcji Garmin Pay. Dzięki temu smartwatchowi możemy obsługiwać odtwarzacz muzyczny i pokazywać na nim powiadomienia z telefonu. Bateria pozwoli na nieprzerwaną pracę przez nawet 9 dni na jednym ładowaniu. Doładowanie przez zaledwie 10 minut wydłuża czas pracy o 24 godziny.

Głównym zadaniem smartwatcha Garmin Venu 2 Plus jest oczywiście wspieranie aktywności fizycznych. Producent pozwala na kontrolę tempa i swoich postępów w aż 30 dyscyplinach (jazda na rowerze, bieganie, pływanie, marsz, wspinaczka i wiele innych).

Czy zegarek ma więc jakieś minusy? Dla niektórych może być nim cena. Garmin Venu 2 Plus to koszt około 450 euro.

Garmin vivomove Sport łączy tradycję i nowoczesność

Druga nowość Garmina to zegarek vivomove Sport. Ten model z pewnością przypadnie do gustu fanom klasyki. Wszystko dzięki połączeniu tradycyjnej tarczy zegarka z funkcjami smart. Także koszt zakupu jest nieco niższy, niż w przypadku wcześniej wspomnianego smartwatcha.

nowości Garmin Vivomove Sport

Garmin vivomove jest hybrydą zwykłego zegarka z inteligentnym urządzeniem i został wyceniony na 180 euro, czyli około 850 złotych.

Mimo atrakcyjnej ceny i klasycznego wyglądu, w Garmin vivomove Sport nie zabraknie oczywiście wszystkich niezbędnych funkcji. Wśród nich jest GPS, pulsometr, pulsoksymetr i śledzenie aktywności sportowych.

Smartwatch posiada pulsometr, pomiar natlenienia krwi, monitor oddechu, stresu i poziomu energii. Smartwatch będzie śledził postępy w jednej z wielu dyscyplin sportowych. Świetnie sprawdzi się w codziennym użytku ze względu na klasyczny wygląd. Czas pracy na baterii to – według producenta – około 5 dni.

Nowości Garmin pokazane na CES 2022 z pewnością zadowolą zarówno gadżeciarzy, jak i fanów bardziej klasycznych rozwiązań.

Źródła zdjęć: Garmin

nano google news

Zobacz także inne premiery z CES 2022:

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.