Cena Galaxy Ring to dobra wiadomość. Dodatkowa subskrypcja już niekoniecznie

25.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Cena Galaxy Ring to dobra wiadomość. Dodatkowa subskrypcja już niekoniecznie
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Według GSMArena (i innych źródeł) cena Samsung Galaxy Ring ma być całkiem atrakcyjna. Serwis podaje też nieco gorszą informację. Możliwe, że do korzystania ze wszystkich funkcji inteligentnego pierścionka, potrzebna będzie dodatkowa opłata miesięczna.

Poznaliśmy cenę Samsung Galaxy Ring

Okazuje się, że Samsung Galaxy Ring może wcale nie być taki drogi. Po jego premierze, na Galaxy Unpacked w styczniu 2024 roku, myślałem, że koszt zakupu będzie astronomiczny. Mówimy w końcu o innowacyjnym i niszowym produkcie znanej marki, która właściwie nie miałaby na rynku żadnej konkurencji. Obecnie tylko kilka firm proponuje klientom pierścionki smart z funkcjami AI.

Prawdopodobna cena Samsunga Galaxy Ring wynosi około 300-350 dolarów.

W Europie sprzęt mógłby kosztować około 300 euro. W naszym kraju możemy więc oczekiwać ceny na poziomie 1299 złotych. Za takie pieniądze kupimy już dobry smartwatch, jednak mówimy o nieco innym, nowatorskim urządzeniu. Samsung Galaxy Ring łączy wygląd biżuterii z funkcjami smart. Dla wielu osób mógłby być więc całkiem fajnym i użytecznym gadżetem.

Samsung Galaxy Ring
Samsung Galaxy Ring

Pierścień smart łączymy przy pomocy Bluetooth ze smartfonem. To na jego wyświetlaczu zobaczymy przeróżne informacje zbierane przez Galaxy Ring podczas używania. Są tam zapisy naszych codziennych aktywności, informacje na temat snu i poziomu stresu, czy różne parametry organizmu użytkownika pierścienia. Pod tym względem Galaxy Ring mocno przypomina opaski smart lub smartwatche, choć ma od nich – co oczywiste – nieco mniejszą funkcjonalność. Z drugiej strony, może być dyskretną ozdobą i jeśli wygoda noszenia będzie na akceptowalnym poziomie – może stać się prawdziwym hitem.

Zakup Galaxy Ring to nie jedyny wydatek?

Internetowe źródła donoszą, że koreańska marka może wymaga dodatkowego wykupienia subskrypcji. Nie byłaby to nowość na rynku pierścionków smart – użytkownicy Oura Ring 3-ciej generacji muszą płacić 6,99 dolarów co miesiąc.

Koszt miesięcznej subskrypcji Galaxy Ring miałby wynosić 6,99 dolarów. W Polsce mogłoby to być 29 złotych.

Czy to dużo? Można powiedzieć, że tak. Jeśli informacje się potwierdzą, okazałoby się, że koszt używania Galaxy Ring byłby porównywalny do konta premium w Spotify, czy podstawowego pakietu Netflix. Tam otrzymujemy w końcu dostęp do niemal nieskończonej bazy multimedialnych treści. A za pierścionek smart Samsunga zapłaciliśmy całkiem niemałą sumę.

Samsung Galaxy Ring
Samsung Galaxy Ring

Musimy poczekać na oficjalną premierę Galaxy Ring. Wtedy dowiemy się, czy informacje dotyczące ceny i możliwego naliczania dodatkowej opłaty miesięcznej się potwierdzą.

Smartwatche i opaski Sasmsung

Zdjęcia – materiały prasowe Samsung

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.