Tanio już było? Zapowiedź olbrzymiej podwyżki ceny Amazon Prime w niektórych krajach w Europie

28.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Tanio już było? Zapowiedź olbrzymiej podwyżki ceny Amazon Prime w niektórych krajach w Europie
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Amazon Prime Video to jedna z najtańszych platform umożliwiających natychmiastowy dostęp do treści wideo. Znajdziemy tam zarówno filmy i seriale własnej produkcji, jak i tytuły na licencji. Dużą zaletą tej usługi była jak dotychczas dość niska cena pakietów. Jak się jednak okazuje, w kilku europejskich krajach cena Amazon Prime rośnie. Zobacz jak i o ile zmieniły się ceny rocznej usługi w poszczególnych krajach w Europie.

Cena Amazon Prime rośnie, na szczęście jeszcze nie w Polsce

Decydując się na zakup rocznego abonamentu Amazon Prime otrzymujesz roczny dostęp do platformy z filmami i serialami – Amazon Prime Video. Jego cena jest dość atrakcyjna, jeśli zestawimy go z ceną zakupu Disney Plus, czy podobnymi serwisami. Amazon Prime w Polsce kosztuje tylko 49 złotych na rok. Jeśli więc sprawdzimy, ile kosztuje Netflix przez rok (12 x miesięczny abonament), okazuje się, że Amazon jest nawet dziesięciokrotnie tańszy.

Poza dostępem do treści wideo, Amazon Prime to też darmowa wysyłka ze sklepu Amazon, dostęp do promocji. Dostajemy też darmowe gry i jedną subskrypcję Twitch miesięcznie.

Niski koszt usługi może zachęcić wielu widzów do wybrania właśnie tej platformy. Teraz jednak Amazon podnosi ceny Prime Video w kilku krajach europejskich. Co więcej, czasem są to naprawdę spore podwyżki.

Cena Amazon Prime rośnie w Europie

W jakich krajach cena Amazon Prime rośnie?

Widząc nowe ceny rocznej usługi Amazon Prime pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że podwyżki nie dojdą do Polski. Póki co cena Amazon Prime rośnie w pięciu krajach:

  • w Wielkiej Brytanii – z 79 do 95 funtów (wzrost ceny o 20%)
  • w Niemczech – z 69 do 89,90 euro (wzrost o 30%)
  • w Hiszpanii i we Włoszech – w obu krajach z 36 do 49,90 euro (wzrost o 39%)
  • we Francji – z 49 do 69,90 euro (wzrost aż o 43%)

W wielu europejskich krajach usługa Amazon Prime jest kilkukrotnie droższa, niż w Polsce.

Jak widać, ceny Amazon Prime są zróżnicowane w zależności od kraju zamieszkania. Od lokalizacji może także zależeć oferta filmów i seriali.

Jakie alternatywy dla Amazon Prime Video?

Amazon podnosi cenę w związku z rosnącymi kosztami, co związane jest między innymi z rosnącą inflacją. Na szczęście, nawet jeśli cena Amazon Prime wzrosłaby w Polsce dwukrotnie (do około 100 złotych), i tak byłaby to zdecydowanie najniższa w zestawieniu z innymi dużymi platformami VOD. Ile kosztują inne serwisy streamingowe?

Najtańszy pakiet Netflix na rok to wydatek 348 złotych. Roczny dostęp do HBO MAX kosztuje 360 złotych (235 zł przy płatności z góry). Abonenci Disney+, którzy skorzystali z niedostępnej już promocji na start platformy w Polsce, zapłacili natomiast niecałe 230 złotych za rok (obecnie koszt rocznego abonamentu to 290 zł).

Prime VideoNetflixHBO MAXDisney+
Cena rok49 zł348 zł*360 zł290 zł
Cena mies.10,99 zł29 zł*29,99 zł29 zł
Jakość wideoHD, UHD, HDRSD**HDFullHD, UHD, HDR
Dzielenie kontemTak, 3 ekranyNie***Tak, 3 ekranyTak, 4 ekrany
Okres testowy30 dniNieNieNie
Porównanie Prime Video do innych platform VOD.

* podane ceny dotyczą najtańszego, Podstawowego pakietu

** w droższych pakietach Standard i Premium jakość wideo jest wyższa

*** w droższych pakietach Standard i Premium możliwe jest jednoczesne oglądanie na 2 lub 4 ekranach w ramach jednego gospodarstwa domowego

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
VOD
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.