Tanio już było. Korzystanie z Allegro Smart właśnie podrożało (na razie dla wysyłek za pobraniem)

06.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Tanio już było. Korzystanie z Allegro Smart właśnie podrożało (na razie dla wysyłek za pobraniem)
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Usługa Allegro Smart! od kilku lat jest chętnie kupowana przez użytkowników największego serwisu aukcyjnego w Polsce. Po jej wykupieniu otrzymujemy bowiem możliwość kupowania przedmiotów oznaczonych symbolem „SMART” z darmową wysyłką. Dla sprzedawców jest to natomiast opcja pozwalająca przyciągnąć więcej klientów. Niestety, cena Allegro Smart wzrośnie. Na szczęście póki co dotyczy to tylko przesyłki z płatnością za pobraniem.

Jak działa Allegro Smart?

Po wykupieniu abonamentu Allegro Smart możemy liczyć na darmową dostawę do Paczkomatów InPost lub Allegro One Box. W niektórych ofertach darmowa dostawa możliwa będzie także dla innych metod – do sklepów Żabka, Biedronka lub na stację Orlen. Aby skorzystać z darmowej dostawy Allegro Smart zamówienie musi przekroczyć wartość 40 złotych.

Od niedawna Allegro SMART jest dostępne także w Allegro Lokalnie.

Dla nowych użytkowników Allegro proponuje promocję. W ramach SMART mogą liczyć na 5 darmowych dostaw do wykorzystania w ciągu trzech miesięcy. Regularna cena Allegro Smart to 10,99 zł miesięcznie lub 49 zł rocznie przy opłaceniu 12 miesięcy z góry.

W Allegro Smart otrzymujesz też możliwość wykonania darmowego zwrotu zamówienia lub jego części.

Rośnie cena Allegro Smart przy płatności za pobraniem

Jeśli nie chcesz płacić za towar z góry, możesz wybrać wysyłkę za pobraniem.

Cena przesyłki pobraniowej (gdy masz aktywne Allegro Smart) wynosi 4,99 złotych. Cena wzrosła 6 czerwca 2022 roku.

Dotychczas wysyłka za pobraniem kosztowała bowiem 3,99 złotych. Różnica w cenie nie jest znaczna, jednak jest to niekorzystna zmiana kosztów i niewykluczone, że wkrótce także inne opłaty mogą wzrosnąć.

Warto dodać, że poza niższym (lub darmowym) kosztem wysyłki, Allegro Smart to także okazje dla kupujących. Osoby mające aktywną usługę mogą liczyć na zakupy w niższych cenach. W dniach 6-8 czerwca 2022 serwis udostępnił także Allegro Days z rabatami do -40%.

Może zainteresują Cię także te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.