Search icon

Casio Pro Trek PRW-61 – najbardziej ekologiczny zegarek na świecie

23.02.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Casio Pro Trek PRW-61 – najbardziej ekologiczny zegarek na świecie
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Producenci elektroniki często próbują walczyć o klienta pokazując swoją troskę o środowisko. Czasem są to sposoby absurdalne (np. brak ładowarki w pudełku z nowym smartfonem), innym razem całkiem sensowne – jak pozbycie się zbędnych papierów. Zupełnie inną drogą poszło Casio. Producent zegarków zaprezentował model Casio PRW-61, który spodoba się ekologom co najmniej z dwóch względów.

Casio Pro Trek PRW-61 – sportowy zegarek z bio-plastiku

Casio postanowiło wykorzystać biologiczny plastik do stworzenia nowego zegarka sportowego PRW-61. Tworzywo zostało wykonane z kukurydzy, fasoli i rącznika pospolitego. Zdaniem wielu naukowców ten materiał będzie coraz częściej wykorzystywany w przyszłości i jest świetną alternatywą dla tradycyjnych tworzyw sztucznych.

Wykład na temat bio-plastiku (Centrum Nauki Kopernik)

Ekologiczne Casio posiada kilka elementów konstrukcji z bio-plastiku. Pasek, koperta z tyłu, a także część obudowy mają roślinne pochodzenie. To jednak nie koniec proekologicznych zabiegów w przypadku tego modelu.

Casio PRW-61 jest zasilany energią słoneczną. Aby dopełnić ekologicznego wizerunku tego modelu, producent oferuje go zapakowanego w papier. Także tu udało się więc uniknąć zastosowania plastiku.

Ekologiczny i funkcjonalny zegarek Casio

Ekologiczne rozwiązania to niejedyne zalety zegarka Casio. Najnowszy model z serii Pro Trek jest pełnoprawnym zegarkiem sportowym. Cechuje go odporność na zanurzenie (do 10 bar), termometr, barometr i cyfrowy kompas. O dokładny pomiar czasu zadba natomiast możliwość odbierania fal radiowych – aż sześciu jednocześnie. Japoński producent zapewnia o możliwości używania zegarka w temperaturach do -10 stopni Celsjusza.

Poza możliwościami, które docenimy w górach, czy podczas wielodniowego trekkingu, PRW-61 posiada także funkcje przydatne na co dzień. Producent zamontował więc w zegarku alarm, kalendarz, stoper (dokładny do 1/100 s) i minutnik. O możliwość odczytu danych w nocy dba natomiast podwójna, biała dioda LED.

Casio PRW-61
Casio PRW-61

Cena ekologicznego Casio to około 2000 złotych. Dla wielu osób taki tradycyjny, jednocześnie bardzo funkcjonalny zegarek będzie świetną alternatywą dla smartwatcha.

fot. Casio

nano google news

Może zainteresują Cię te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.