Casio Pro Trek PRW-61 – najbardziej ekologiczny zegarek na świecie

23.02.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Casio Pro Trek PRW-61 – najbardziej ekologiczny zegarek na świecie
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Producenci elektroniki często próbują walczyć o klienta pokazując swoją troskę o środowisko. Czasem są to sposoby absurdalne (np. brak ładowarki w pudełku z nowym smartfonem), innym razem całkiem sensowne – jak pozbycie się zbędnych papierów. Zupełnie inną drogą poszło Casio. Producent zegarków zaprezentował model Casio PRW-61, który spodoba się ekologom co najmniej z dwóch względów.

Casio Pro Trek PRW-61 – sportowy zegarek z bio-plastiku

Casio postanowiło wykorzystać biologiczny plastik do stworzenia nowego zegarka sportowego PRW-61. Tworzywo zostało wykonane z kukurydzy, fasoli i rącznika pospolitego. Zdaniem wielu naukowców ten materiał będzie coraz częściej wykorzystywany w przyszłości i jest świetną alternatywą dla tradycyjnych tworzyw sztucznych.

Wykład na temat bio-plastiku (Centrum Nauki Kopernik)

Ekologiczne Casio posiada kilka elementów konstrukcji z bio-plastiku. Pasek, koperta z tyłu, a także część obudowy mają roślinne pochodzenie. To jednak nie koniec proekologicznych zabiegów w przypadku tego modelu.

Casio PRW-61 jest zasilany energią słoneczną. Aby dopełnić ekologicznego wizerunku tego modelu, producent oferuje go zapakowanego w papier. Także tu udało się więc uniknąć zastosowania plastiku.

Ekologiczny i funkcjonalny zegarek Casio

Ekologiczne rozwiązania to niejedyne zalety zegarka Casio. Najnowszy model z serii Pro Trek jest pełnoprawnym zegarkiem sportowym. Cechuje go odporność na zanurzenie (do 10 bar), termometr, barometr i cyfrowy kompas. O dokładny pomiar czasu zadba natomiast możliwość odbierania fal radiowych – aż sześciu jednocześnie. Japoński producent zapewnia o możliwości używania zegarka w temperaturach do -10 stopni Celsjusza.

Poza możliwościami, które docenimy w górach, czy podczas wielodniowego trekkingu, PRW-61 posiada także funkcje przydatne na co dzień. Producent zamontował więc w zegarku alarm, kalendarz, stoper (dokładny do 1/100 s) i minutnik. O możliwość odczytu danych w nocy dba natomiast podwójna, biała dioda LED.

Casio PRW-61
Casio PRW-61

Cena ekologicznego Casio to około 2000 złotych. Dla wielu osób taki tradycyjny, jednocześnie bardzo funkcjonalny zegarek będzie świetną alternatywą dla smartwatcha.

fot. Casio

Może zainteresują Cię te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.