Canva jeszcze lepsza dzięki AI. Właśnie zyskała mnóstwo nowych funkcji i możliwości

25.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Canva jeszcze lepsza dzięki AI. Właśnie zyskała mnóstwo nowych funkcji i możliwości
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Canva jest jednym z popularnych narzędzi do tworzenia i edycji grafiki. Uznanie użytkowników zdobyła przede wszystkim łatwości z jaką nawet amator może tworzyć efektownie wyglądające materiały graficzne. Jednocześnie możliwości Canva są bardzo szerokie, a za jej pomocą można stworzyć zarówno grafiki na media społecznościowe, slajdy do prezentacji, plakaty, a nawet CV.

Teraz okazuje się, że także i to narzędzie korzystać będzie z rewolucji, jaką niesie sztuczna inteligencja. Nowe funkcje platformy jakie przynosi AI zostały właśnie zaprezentowane.

Canva – nowe funkcje i narzędzia z technologią AI

W Canvie znajdą się ciekawe funkcje bazujące na algorytmach sztucznej inteligencji, które docenią zarówno osoby nie mające zbyt dużych umiejętności graficznych, jak i bardziej zaawansowani użytkownicy.

Magic Eraser pomoże usunąć niechciane elementy z obrazka. Efekty mają wyglądać tak, jakby nikt przy zdjęciu nie „majstrował”.

Canva Magic Eraser

Drugą przydatną funkcją będzie Magic Edit. Sztuczna inteligencja Canvy z AI zamieni element ze zdjęcia na inny.

Canva Magic Edit

Magic Design pozwoli z kolei na generowanie szablonów treści na podstawie przesłanego obrazka lub zdjęcia. Na podstawie gotowych wzorów można łatwo utworzyć własny lub skorzystać z wygenerowanych szablonów kartki urodzinowej, grafiki na social media, czy zaproszenia.

Teksty znajdujące się na grafikach możemy pisać sami lub stworzy je za nas generator tekstu Magic Write. Przydatne może się okazać zarówno przy braku weny w trakcie pisania życzeń świątecznych, jak i tworzeniu prezentacji. Co więcej teksty mogą być tłumaczone na ponad sto języków.

Oprócz tego Canva została zintegrowana z narzędziem DALL-E, dzięki czemu jest w stanie stworzyć własną grafikę na podstawie wpisanego tekstu.

Łatwiejsza będzie również praca z materiałami wideo, a to dzięki funkcjom usprawniającym synchronizację obrazu i ścieżki dźwiękowej oraz tworzenia animacji obiektów.

Canva Visual Worksuite dla firm

Dużym udogodnieniem dla firm korzystających na co dzień z Canvy będzie możliwość przechowywania plików i grafik w chmurze. Dzięki temu wszystkie używane przez daną organizację kolory, czcionki i elementy graficzne będą dostępne dla wszystkich osób z odpowiednimi uprawnieniami bezpośrednio przez stronę internetową. Można będzie m.in. szybko podmienić poszczególne elementy we wszystkich projektach (np. nowe firmowe logo).

Do wymiany informacji między wieloma osobami nie będzie więc trzeba korzystać z zewnętrznych rozwiązań tego typu, a pracownicy będą mogli sprawniej tworzyć odpowiednie materiały w spójnym stylu.

Z pewnością usprawni to pracę nad złożonymi projektami realizowanymi przez pracowników znajdujących się w odległych nieraz lokacjach.

Część nowych funkcjonalności może być dostępna jedynie w płatnej wersji Canva Pro. Wśród nich będzie m.in. automatyczne tworzenie całych prezentacji na podstawie słownych wytycznych. Wystarczy jedno lub kilka zdań, a Canva wygeneruje pierwszy szkic prezentacji, który wystarczy potem dostosować do swoich potrzeb i oczekiwań.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.