Search icon

Broad Peak na Netflixie – zwiastun filmu o Macieju Berbece już dostępny

25.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Broad Peak na Netflixie – zwiastun filmu o Macieju Berbece już dostępny
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nadchodząca polska nowość filmowa w ofercie Netflixa Broad Peak – doczekała się pełnego zwiastunu. Tytuł powstał na podstawie prawdziwej historii jednego z ‘Lodowych Wojowników’: Macieja Berbeki. 

Polska historia Broad Peak – Berbeka

Tytuł został zapowiedziany jeszcze w kwietniu jako jedna z 18 nowych polskich propozycji w bibliotece Netflixa. Na pierwszy promujący go materiał przyszło nam więc nieco poczekać. Dla takich historii zdecydowanie jednak warto to zrobić. 

Produkcja przenosi na ekran postać Macieja Berbeki – znanego polskiego himalaisty – i jego ekstremalnych, górskich doświadczeń. Podczas seansu będziemy mieli okazję zajrzeć za kulisy dwóch wypraw na Broad Peak, w których uczestniczył wspinacz: z 1988 roku oraz z 2013 roku. Ta ostatnia miała swój tragiczny finał

Kiedy w grę wchodzi honor, droga może być tylko jedna. Maciej Berbeka wraca na jedną z najniebezpieczniejszych gór świata, Broad Peak, aby oczyścić swoje dobre imię. Powrót w Karakorum ciągnie za sobą decyzje, które na zawsze zmienią życie jego i bliskich mu osób. 

Ukazana historia ma również swój osobisty wydźwięk. Relacja Berbeki i jego żony Ewy stanowi tu bowiem równie istotny element całości. 

Obsada i twórcy 

Zespół twórców dołożył wszelkich starań, aby widzowie doświadczyli w pełni autentyzmu ukazanych zdarzeń. W realizacji tej wizji zdjęcia powstawały w Karakorum, na wysokości ponad 5 tysięcy metrów

Reżyserem filmu jest Leszek Dawid, scenarzystą zaś Łukasz Ludkowski. W roli Berbeków występują Ireneusz Czop i Maja Ostaszewska. Na ekranie zobaczymy również Łukasza Simlata, Dawida Ogrodnika, Piotra Głowackiego oraz Tomasza Sapryka.

Broad Peak - Netflix plakat

Broad Peak – kiedy premiera?

Tytuł zadebiutuje na platformie 14 września 2022 roku

Źródło: Netflix

Przeczytaj również:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.