Search icon

„Breslau” – pierwszy polski serial Disney+. W obsadzie: Schuchardt, Kulesza i Drzymalska

15.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
„Breslau” – pierwszy polski serial Disney+. W obsadzie: Schuchardt, Kulesza i Drzymalska
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Disney+ dołącza do grona platform, takich jak Netflix, HBO Max czy SkyShowtime, zapowiadając swoją pierwszą polską produkcję oryginalną – serial kryminalny pt. “Breslau”. W obsadzie znaleźli się m.in.: Tomasz Schuchardt, Agata Kulesza i Sandra Drzymalska.

Breslau – 1. polski serial Disney+

Jak informuje oficjalnie Disney+, wystartowały już zdjęcia do pierwszej polskiej produkcji oryginalnej platformy – “Breslau” (tytuł roboczy). Tym samym serwis otwiera zupełnie nowy rozdział swojej obecności w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak słyszymy od Magdaleny Cieślak – Dyrektor Produkcji Oryginalnych Disney+ w tym właśnie regionie:

To ważny moment dla Disney+ w Polsce. Jest to nasza pierwsza oryginalna produkcja w tej części Europy. Bardzo się cieszymy, że przy tym projekcie pracują tak cenieni, zdolni i doświadczeni twórcy oraz aktorzy. Dzięki serialowi o tytule roboczym »Breslau« bogata oferta produkcji przeznaczonych dla dorosłych widzów będzie jeszcze szersza.

Breslau – o czym opowie polski serial Disney+?

“Breslau” to kryminał w odcinkach, który przenosi widza do Wrocławia z lat 30. ubiegłego wieku (wówczas tytułowego Breslau). Platforma nie zdradza zbyt wiele, jeśli chodzi o fabułę serialu. Wiemy jednak, że tłem dla opowiedzianej tu historii będzie sprawa brutalnego morderstwa, nad którą pochyla się komisarz Franz Podolsky. Presja na odnalezienie sprawcy jest tym większa, że zbliżają się właśnie igrzyska olimpijskie. 

Obsada i twórcy 

Na łamach 8 odcinków serii zobaczymy znane, polskie nazwiska. Wystąpili w niej m.in. Tomasz Schuchardt (“Jesteś Bogiem”, “Chrzest”), Agata Kulesza (“Róża”, “Ida”) i Sandra Drzymalska (“IO”, “Filip”). Reżyserią zajął się zaś Leszek Dawid (“Jesteś Bogiem”, “Ki”), który pracował na bazie scenariusza autorstwa Bartosza Janiszewskiego i Magdaleny Żakowskiej.

Serial wyprodukowała ATM Grupa – największe niezależne studio produkcyjne w Polsce, w którego dorobku znajdziecie tytuły takie jak “Wataha”, “Zachowaj spokój” i “Absolutni debiutanci”.

Projekt współfinansowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nie znamy na ten moment daty premiery tytułu w serwisie Disney+. 

Źródło: Disney+

Polecane telewizory

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.