Search icon

Box office Thor: Miłość i grom robi wrażenie! Padają kolejne rekordy

12.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Box office Thor: Miłość i grom robi wrażenie! Padają kolejne rekordy
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Thor: Miłość i grom zadebiutował w kinach w ubiegły piątek. Najwyższa więc pora podsumować jego otwarcie. Box office nowości MCU robi wrażenie. 

Box office Thor: Miłość i grom – mocny start za granicą

Thor: Miłość i grom okazał się nie tylko najsilniejszą propozycją spośród premier z minionego weekendu, ale też spośród wszystkich odsłon filmowej serii – biorąc pod uwagę wpływy z otwarcia.

Z wynikiem 143 milionów dolarów na rodzimym rynku oraz 302 milionów dolarów w globalnym zestawieniu tytuł zajmuje też 3. miejsce pośród tegorocznych premier w ramach tej samej kategorii. Tym samym znalazł się tuż za Doktor Strange w Multiwersum Obłędu (185 milionów dolarów) i Jurassic World Dominion (145 milionów dolarów).

Wynik osiągnięty za granicą, na który składa się 47 rynków, jest powodem do zadowolenia. Wśród nich najlepszy start odnotowano w Korei z wynikiem 15,3 miliona dolarów. Drugie miejsce zajęła Wielka Brytania (14,8 milionów dolarów), trzecie zaś, rodzima dla Hemswortha, Australia (13,8 milionów dolarów). 

Thor: Miłość i grom konkurował o uwagę widowni m.in. z najnowszą częścią Minionków, które uplasowały się na drugim miejscu zestawienia z wynikiem 45,5 miliona dolarów wpływów w ten weekend. Trzecie miejsce należy z kolei do Top Gun: Maverick, który z kolejnymi 15,5 milionami dolarów na koncie konsekwentnie zbliża się do granicy 600 milionów dolarów wpływów na północnoamerykańskim rynku. Byłby to 12. taki przypadek w historii. 

O czym jest nowość MCU?

Thor: Miłość i grom to w gruncie rzeczy historia o przedwcześnie przerwanym urlopie głównego bohatera. Bóg Piorunów wyrusza na poszukiwanie wewnętrznego spokoju, kiedy na horyzoncie pojawia się Gorr Rzeźnik Bóstw. Ten zaś pragnie unicestwić wszystko, co boskie. 

Chcąc nie chcąc, Thor musi wkroczyć do akcji. Gromadzi więc posiłki: Królewską Walkirię, Korga oraz swoją byłą, Jane Foster, wraz z którymi wyrusza na niebezpieczną misję. 

Źródło: Variety, Marvel Studios

Zobacz także:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.