Gdzie kupić laptop dla nauczyciela za bon? Lista sklepów

07.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Gdzie kupić laptop dla nauczyciela za bon? Lista sklepów
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Rozważasz zakup laptopa za bon dla nauczyciela, ale nie wiesz, gdzie go zrealizować? Znamy listę sklepów gdzie to zrobić. Wyjaśniamy dokładnie, czym jest bon na laptop dla nauczyciela i jakie parametry powinny mieć takie notebooki.

Nasz przewodnik pomoże Ci znaleźć sklep (lista sklepów), który nie tylko honoruje program „Laptop dla nauczyciela”, ale również zapewni pomoc w wyborze idealnego sprzętu. Na oficjalnej liście rządowej znajdziesz wiele miejsc, gdzie możesz wykorzystać bon. Warto jednak zwrócić uwagę na Komputronik – eksperta w branży, który gwarantuje nie tylko szeroką ofertę, ale i profesjonalne doradztwo oraz pakiety korzyści. Przekonaj się, dlaczego Komputronik powinien być Twoim pierwszym wyborem.

Czym jest bon na laptop dla nauczyciela?

Bon na laptop dla nauczyciela to świeżo wprowadzone przez polski rząd udogodnienie, służące podniesieniu kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 2023 roku nauczyciele, wychowawcy i inni pracownicy pedagogiczni pracujący na dzień 30 września 2023 roku w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych, ponadpodstawowych i artystycznych, zyskują uprawnienia do otrzymania bonu o wartości 2500 zł na zakup laptopa.

Pierwsze dofinansowanie przewidziane jest na rok szkolny 2023/2024, a bon będzie można wykorzystać raz na 5 lat. Ważne jest, że wcześniejsze dofinansowanie, jakie nauczyciele otrzymali podczas pandemii COVID-19 na zakup sprzętu komputerowego, nie wpływa na możliwość skorzystania z bonu na laptop.

Chociaż bon ma wartość 2500 zł, nauczyciele mają swobodę w jego wykorzystaniu. Mogą zdecydować się na zakup tańszego sprzętu lub dołożyć do bonu własne środki, aby zakupić droższy model. Szczegółowe kryteria kwalifikacji określa Minister Cyfryzacji, który ma wskazać grupy nauczycieli, wychowawców oraz innych pracowników szkół uprawnionych do otrzymania wsparcia.

bon dla nauczyciela - sklepy

Jednak warto zauważyć, że bon nie jest dostępny dla wszystkich nauczycieli. Nie otrzymają go nauczyciele, którzy są na urlopie zdrowotnym, są zawieszeni w pełnieniu obowiązków, przebywają na bezpłatnym urlopie trwającym 14 dni lub dłużej, są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy czy otrzymali dofinansowanie zakupu laptopa w ramach innego programu finansowanego ze środków publicznych.

Więcej o programie przeczytasz w artykule Bon na laptop dla nauczyciela

Jaki laptop można kupić za bon dla nauczyciela?

Pomocne w tym względzie mogą być rekomendacje znalezione w rankingu z propozycjami laptopów dla nauczycieli.

Dobry laptop dla nauczyciela powinien być:

  • lekki – ważyć nie więcej niż 2 kg,
  • wydajny – najlepiej z takim procesorem jak AMD Ryzen 3, AMD Ryzen 5, Intel Core i3 lub Intel Core i5,
  • mieć co najmniej 8 GB pamięci RAM,
  • opcjonalnie może posiadać dedykowaną kartę graficzną,
  • umożliwiać szybkie przygotowanie materiałów i dostęp do e-dziennika,
  • oferować długi czas pracy na baterii (co najmniej 7 godzin).

Niektórzy nauczyciele mogą zdecydować się na zakup laptopa przeglądarkowego, czyli Chromebooka. To szczególnie dobra opcja dla tych, którzy korzystają głównie z aplikacji internetowych i nie potrzebują zaawansowanych funkcji dostępnych w tradycyjnych systemach operacyjnych.

Co prawda bon na zakup laptopa dla nauczyciela wynosi 2500 złotych, ale nie jest ograniczony do tej kwoty. Jeżeli nauczyciel zdecyduje, że potrzebuje laptopa o większej mocy, może dołożyć odpowiednie środki z własnej kieszeni. Decyzja o wyborze laptopa powinna być dobrze przemyślana, z uwzględnieniem zarówno parametrów technicznych, jak i preferencji użytkownika.

laptop dla nauczyciela za bon w komputronik
Kup laptop dla nauczyciela w Komputronik.pl

Laptop dla nauczyciela w Komputronik

Zadajesz pytanie: „Gdzie kupię laptop dla nauczyciela za bon?”. Laptop dla nauczyciela można bez problemu zakupić w salonach Komputronik. Realizacja bonu przebiega sprawnie i profesjonalnie. Poszczególne sklepy Komputronik są rozlokowane w różnych miastach Polski, umożliwiając dostęp do notebooków na miejscu. Sklepy Komputronik znajdują się w bardzo wielu miastach. Wszystko, czego potrzebujesz, to odwiedzić najbliższy salon Komputronik lub skorzystać ze sklepu internetowego.

laptop dla nauczyciela w komputronik

Zakup laptopa za bon dla nauczyciela w Komputronik to nie tylko realizacja formalności. To również profesjonalne doradztwo i pomoc w wyborze najlepszego laptopa, dostosowanego do Twoich potrzeb. Zespół Komputronik składa się z doświadczonych specjalistów, którzy zawsze służą pomocą i poradą.

Znajdź najbliższy sklep Komputronik

Niezależnie od tego, czy wybierzesz opcję zakupu stacjonarnego, czy skorzystasz ze sklepu internetowego, obsługa Twojego bonu przebiegnie szybko i sprawnie.

laptop dla nauczyciela za bon w komputronik

Bon dla nauczyciela – sklepy, gdzie kupisz laptopa z dofinansowaniem

Polska rozpoczyna rewolucyjny projekt w dziedzinie edukacji cyfrowej – program „Laptop dla nauczyciela” (wcześniejsza nazwa to „Bon dla Nauczyciela”). Ten program ma na celu zapewnienie pedagogom w całym kraju możliwości zakupu sprzętu komputerowego z dofinansowaniem w postaci bonu o wartości 2500 zł.

Organizacje zarządzające szkołami mają za zadanie zgłaszać nauczycieli do udziału w programie. Informacje o sklepach, które umożliwią wykorzystanie dofinansowania można odszukać na stronie dedykowanej temu programowi.

Na rządowej stronie programu znajduje się wyszukiwarka oraz lista sklepów, gdzie można wykorzystać bon dla nauczyciela.

Centralny Ośrodek Informatyki (COI) przygotował system, umożliwiający zarejestrowanie nauczycieli oraz przedsiębiorców chcących stać się partnerami programu. To tak naprawdę dwie e-usługi.

Pierwsza umożliwia rejestrację firm na portalu i w systemie dla firm, gdzie właściciele mogą dodawać lub usuwać swoje sklepy, które mają zostać partnerami programu. Druga usługa pozwala organowi zarządzającemu szkołą składać wniosek o przypisanie kodu świadczenia nauczycielowi.

Dodatkowo powstał również system administracyjny, w którym pracownicy Ministerstwa Cyfryzacji mogą oceniać wnioski firm chcących dołączyć do programu, a także nadzorować proces rozliczania płatności między sklepami a nauczycielami.

laptop dla nauczyciela rządowa platforma cyfrowa
Rządowa platforma „Laptop dla nauczyciela”

Coraz więcej sklepów umożliwia zakup laptopa dla nauczyciela za bon. Warto jednak postawić na sprzedawcę, który zapewnia duży wybór notebooków o odpowiednich parametrach, a do tego zapewnia fachowe doradztwo przy zakupie. Dobrym przykładem takiego sprzedawcy jest Komputronik.

Może Cię zainteresować:

Nowe technologie to jego pasja. Od lat zajmuje się pisaniem artykułów i analiz na ich temat. Trzyma rękę na pulsie i zawsze wie, co nowego pojawiło się na rynku, co warto kupić, jaką premierę szykuje producent urządzeń elektronicznych i IT. Koneser dobrej literatury i miłośnik podróży.