Błyskawiczne wiadomości wideo na WhatsApp – jak działają?

11.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Błyskawiczne wiadomości wideo na WhatsApp – jak działają?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Coraz więcej użytkowników komunikatorów internetowych wysyła krótkie wiadomości głosowe, zamiast tekstowych. To wygodne i szybkie, wystarczy tylko wcisnąć jeden klawisz. Wkrótce w komunikatorze WhatsAppa pojawi się jednak ciekawa alternatywa. Mowa o podobnym rozwiązaniu, które pozwoli na szybkie nagranie i przesłanie filmu. Jak działają błyskawiczne wiadomości wideo na WhatsAppie?

Błyskawiczne wiadomości wideo WhatsApp

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych dziś komunikatorów internetowych. Wśród wielu funkcji mamy między innymi opcję czatów tekstowych, tworzenia grup dla różnych kontaktów, czy wysyłanie multimediów. Łącząc różne opcje i proponując nowe twórca WhatsApp (czyli Meta, właściciel m.in. również Facebooka i Instagrama) stopniowo zwiększa funkcjonalność aplikacji. Dziś bardzo popularne są tak zwane „głosówki”, czyli szybkie wiadomości nagrywane dyktafonem. Wystarczy otworzyć okno czatu i nacisnąć jeden przycisk, aby wypowiedziane słowa zaraz trafiły do odbiorcy.

Błyskawiczne wiadomości wideo na WhatsApp będą działać na podobnej zasadzie.

Użytkownicy WhatsApp będą mogli jednym kliknięciem nagrać i wysłać osobistą wiadomość z krótkim filmem. Film nagramy w oknie czatu, tak samo jak dotychczas mogliśmy utworzyć szybką wiadomość głosową. Maksymalna długość materiału to 60 sekund. Co prawda już wcześniej mogliśmy skorzystać z podobnej opcji, wymagało to jednak nieco więcej zachodu.

W nowy sposób będziemy mogli wysłać dowolne wiadomości – życzenia urodzinowe, pozdrowienia, czy jakąś informację.

WhatsApp
Błyskawiczne wiadomości wideo na WhatsApp

Kiedy błyskawiczne wiadomości wideo pojawią się na WhatsApp?

Twórcy aplikacji stopniowo ją aktualizują. Kolejni użytkownicy będą otrzymywać opcję wysłania błyskawicznych wiadomości wideo stopniowo. WhatsApp już w wakacje rozpoczął publiczne testy nowego rozwiązania. Do teraz nie wszyscy otrzymali jednak aktualizacji.

Warto podkreślić, że przesyłane przez WhatsApp wiadomości, także „wideo-głosówki” są w pełni szyfrowane.

Polecane słuchawki TWS

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.