Nowa funkcja na Instagramie – wybrane zdjęcia zobaczą tylko Twoi Bliscy Znajomi

19.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowa funkcja na Instagramie – wybrane zdjęcia zobaczą tylko Twoi Bliscy Znajomi
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dotychczas wystarczyło być znajomymi na Instagramie, aby móc wyświetlać wszystkie treści opublikowane przez daną osobę. Teraz ma się to zmienić – niektóre zdjęcia na Instagram udostępnimy tylko wybrańcom – bliskim znajomym. Dzięki temu można będzie np. zdecydować, czy zdjęcia z wakacji, czy imprez mają wyświetlać się naszemu szefowi, czy jednak wolimy ograniczyć ich zasięg dla najbliższych.

Ukryjemy zdjęcia na Instagramie, będą tylko dla bliskich znajomych

Nowa funkcjonalność pozwala oznaczyć wybrane konta jako „bliskich znajomych”. Dzięki niej naszych zdjęć i filmów na Instagramie nie zobaczy każdy, a tylko nasze najbardziej zaufane grono znajomych, czy rodzina. Ustawienie profilu jako bliskiego znajomego możliwe jest dla każdego konta.

W ten sposób możemy rozdzielać treści takie jak filmy (rolki – Reels), zdjęcia i posty na Instagramie. Podczas publikowania treści po prostu zaznaczymy, że ma ona trafić jedynie do bliskich znajomych. Taki post zostanie oznaczony na zielono, z białą gwiazdką – podobnie, jak wygląda samo oznaczenie bliskiego znajomego.

jak zdobyć followersów na instagramie

Jak dodać treści tylko dla bliskich znajomych?

Podczas dodawania posta na Instagramie, czy to ze zdjęciami, czy rolką z filmem, zobaczymy menu z ustawieniami. Mamy tam opcję dodania hasztagów, czy oznaczenia osób. Nową opcją jest natomiast „Grupa odbiorców„. Po otworzeniu tej funkcji możemy wybrać, czy odbiorcą zostaną „Wszyscy”, czy „Bliscy znajomi” – oznaczeni na zielono z białą gwiazdką. Aby ograniczyć dostęp do treści do węższego grona, wybieramy po prostu tę drugą opcję przed wysłaniem posta.

Zdjęcia na Instagram tylko dla bliskich znajomych

Dlaczego warto ograniczyć dostęp do niektórych zdjęć na Instagramie?

Przed publikacją niektórych treści w serwisach społecznościowych powinniśmy się chwilę zastanowić. Czy na pewno powinny trafić do grona odbiorców, do których je kierujemy? Czy zrobione na imprezie zdjęcia na Instagram powinien zobaczyć nasz szef, babcia, a może dalsi znajomi? Nierzadko w gronie znajomych mamy też osoby zupełnie obce, z którymi niekoniecznie warto dzielić się szczegółami z życia prywatnego.

Opcja udostępnienia zdjęcia na Instagram tylko dla bliskich znajomych to bardzo przydatna nowość.

Możemy zadbać o poprawę swojej prywatności i lepiej dostosować publikowane treści do grona ich odbiorców.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.