Search icon

Blade Runner 2099 na Amazon Prime Video. Co wiadomo o serialu?

17.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Blade Runner 2099 na Amazon Prime Video. Co wiadomo o serialu?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Blade Runner 2099” – kontynuacja kultowej serii sci-fi – zadebiutuje w serwisie Amazon Prime Video. Co już wiadomo o nowej, tym razem serialowej, odsłonie “Łowcy Androidów”?

Blade Runner 2099 na Amazon Prime Video – co już wiadomo?

O tym, że “Blade Runner 2099” powstanie, po raz pierwszy mieliśmy okazję usłyszeć w listopadzie 2021 roku, kiedy to producent wykonawczy serii – Ridley Scott – oficjalnie potwierdził, że prace nad nią już trwają. Jak się okazuje, nowy serial ze świata “Łowcy Androidów” trafił pod skrzydła Amazona, który poinformował o tym fakcie kilka miesięcy później, w lutym 2022 roku. Nie powinno być więc zaskoczeniem, że “Blade Runner 2099” zadebiutuje właśnie na łamach Amazon Prime Video.

Tytuł stanowi kontynuację “Blade Runner” oraz “Blade Runner 2049” i – jak wskazuje już w samym swoim brzmieniu – osadzony będzie pół wieku po wydarzeniach znanych z drugiej ze wspomnianych produkcji. Informacje co do jego fabuły niezmiennie pozostają pilnie strzeżoną tajemnicą. Coraz więcej wiadomo jednak o ekipie twórców, która odpowiada za kierunek obrany przez najnowszą odsłonę serii. Co dokładnie?

Blade Runner 2099 – twórcy 

Showrunnerką serialu została Silka Luisa, którą możecie kojarzyć z tytułu “Shining Girls” powstałego dla platformy Apple TV+. W gronie producentów wykonawczych znaleźli się zaś: Ridley Scott (reżyser oryginalnego „Łowcy Androidów”), Michael Green (współscenarzysta „Blade Runner 2049”), Andrew Kosove oraz Tom Spezialy. 

Ostatnio mieliśmy okazję poznać też nazwisko reżysera pilotażowego odcinka “Blade Runner 2099”. To Jeremy Podeswa, który może poszczycić się naprawdę imponującą filmografią. W jego dorobku znajdziecie tytuły, takie jak “Zakazane imperium”, “Gra o tron”, “Pacyfik”, “Opowieść podręcznej”, “Dexter”, “The Walking Dead” i “American Horror Story”. 

„Blade Runner 2099” ma być efektem współpracy nawiązanej pomiędzy Alcon Entertainment, Scott Free Productions oraz Amazon Studios.

Źródło: Variety, materiały prasowe 

nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.