Blade Runner 2099 na Amazon Prime Video. Co wiadomo o powstającym serialu?

17.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Blade Runner 2099 na Amazon Prime Video. Co wiadomo o powstającym serialu?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Blade Runner 2099” – kontynuacja kultowej serii sci-fi – zadebiutuje w ofercie serwisu Amazon Prime Video. Co już wiadomo o nowej, tym razem serialowej, odsłonie “Łowcy Androidów”? Poznaliśmy showrunnerkę, producentów wykonawczych, wśród których jest Ridley Scott oraz reżysera pilotażowego odcinka. Oprócz tego wiadomo jakie studia będą pracowały nad serialem i gdzie będą kręcone zdjęcia.

Blade Runner 2099 na Amazon Prime Video – co już wiadomo?

O tym, że “Blade Runner 2099” powstanie, po raz pierwszy mieliśmy okazję usłyszeć w listopadzie 2021 roku, kiedy to producent wykonawczy serii – Ridley Scott – oficjalnie potwierdził, że prace nad nią już trwają. Jak się okazuje, nowy serial ze świata “Łowcy Androidów” trafił pod skrzydła Amazona, który poinformował o tym fakcie kilka miesięcy później, w lutym 2022 roku. Nie powinno być więc zaskoczeniem, że “Blade Runner 2099” zadebiutuje właśnie na łamach Amazon Prime Video.

Tytuł stanowi kontynuację “Blade Runner” oraz “Blade Runner 2049” i – jak wskazuje już w samym swoim brzmieniu – osadzony będzie pół wieku po wydarzeniach znanych z drugiej ze wspomnianych produkcji. Informacje co do jego fabuły niezmiennie pozostają pilnie strzeżoną tajemnicą. Coraz więcej wiadomo jednak o ekipie twórców, która odpowiada za kierunek obrany przez najnowszą odsłonę serii. Co dokładnie?

Blade Runner 2099 – twórcy 

Showrunnerką serialu została Silka Luisa, którą możecie kojarzyć z tytułu “Shining Girls” powstałego dla platformy Apple TV+. W gronie producentów wykonawczych znaleźli się zaś: Ridley Scott (reżyser oryginalnego „Łowcy Androidów”), Michael Green (współscenarzysta „Blade Runner 2049”), Andrew Kosove oraz Tom Spezialy. 

Ostatnio mieliśmy okazję poznać też nazwisko reżysera pilotażowego odcinka “Blade Runner 2099”. To Jeremy Podeswa, który może poszczycić się naprawdę imponującą filmografią. W jego dorobku znajdziecie tytuły, takie jak “Zakazane imperium”, “Gra o tron”, “Pacyfik”, “Opowieść podręcznej”, “Dexter”, “The Walking Dead” i “American Horror Story”. 

„Blade Runner 2099” ma być efektem współpracy nawiązanej pomiędzy Alcon Entertainment, Scott Free Productions oraz Amazon Studios.

Niestety tytuł zaliczył już spore opóźnienia. Produkcja wstępnie była planowana na 2023 rok, ale z powodu opóźnień spowodowanych strajkiem scenarzystów, termin ten okazał się niemożliwy do dotrzymania. Ponadto pierwotna lokalizacja kręcenia Blade Runner 2099, która miała mieć miejsce w Irlandii Północnej została zmieniona. Przyczyny tej zmiany, ani nowa lokalizacja nagrywania produkcji nie zostały podane.

Najważniejsze informacje o Blade Runner 2099

  • Tytuł: Blade Runner 2099
  • Gatunek: Sci-Fi, Thriller
  • Produkcja: USA
  • Premiera: pierwotnie planowana na 2023 r., ale z powodu opóźnień w pracach obecnie nie wiadomo kiedy serial zadebiutuje
  • Reżyseria: Jeremy Podeswa
  • Scenariusz: Silka Luisa, Tom Spezialy
  • Produkcenci: Ridley Scott, Michael Green, Andrew A. Kosove, Tom Spezialy, Broderick Johnson, Cynthia Sikes
  • Studio: Alcon Entertainment, Amazon Studios, Scott Free Productions
  • Lokalizacja zdjęć: pierwotnie serial miał być kręcony w Irlandii Północnej w Belfast Harbor Studios, ale produkcja z nieznanych powodów nie powstanie w tym miejscu. Nowa lokalizacja kręcenia zdjęć nie jest obecnie znana.
  • Ilość sezonów: 1 (w przypadku sukcesu serialu najprawdopodobniej powstanie więcej sezonów)

Źródło: Variety, materiały prasowe 

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.