Poznaliśmy datę premiery 6 sezonu „Czarnego lustra”. Zobacz pełny zwiastun

31.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Poznaliśmy datę premiery 6 sezonu „Czarnego lustra”. Zobacz pełny zwiastun
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Black mirror” oficjalnie powraca! Nieoczekiwanie serwis Netflix obwieścił, że 6. sezon głośnego serialu już wkrótce doczeka się swojej premiery. Otrzymaliśmy też 1. zwiastun. Na pokładzie m.in. Salma Hayek. 

Czarne lustro sezon 6 – zwiastun już dostępny

Gorących zapowiedzi Netflixa ciąg dalszy. Po 3. sezonie “Wiedźmina” przyszła pora na dawno niewidziane “Czarne lustro”. Ostatnie odcinki 5. sezonu debiutowały na łamach platformy w połowie 2019 roku. Jak się okazuje, to wystarczająco dużo czasu, aby zaproponować fanom serii coś zupełnie nowego. Powracający w roli twórcy Charlie Brooker obwieścił: 

Zawsze uważałem, że »Black Mirror« powinno przedstawiać historie, które są całkowicie odmienne od siebie i ciągle zaskakują ludzi – w tym mnie samego – bo inaczej, jaki jest tego sens? To powinien być serial, który nie da się łatwo zdefiniować i który może wciąż wymyślać siebie na nowo.

Niektóre ze wspomnianych zmian nie uznają kompromisów, podważając nawet najdalej idące, pierwotne wyobrażenia na temat serii: 

Częściowo jako wyzwanie, a częściowo po to, by zachować świeżość – zarówno dla mnie, jak i dla widzów – zacząłem ten sezon od celowego podważenia niektórych z moich podstawowych założeń dotyczących tego, czego można się po nim spodziewać. Dlatego też tym razem, obok niektórych bardziej znanych tropów »Black Mirror«, mamy również kilka nowych elementów, w tym niektóre, co do których wcześniej poprzysiągłem sobie, że nigdy się ich nie podejmiemy, aby rozszerzyć wymiar tego, czym odcinek »Black Mirror« w istocie jest. Historie nadal podtrzymują ton »Black Mirror«, ale z większą ilością twistów i różnorodności niż kiedykolwiek wcześniej – mówi Brooker.

Jego słowa znajdują potwierdzenie w oficjalnej zapowiedzi Netflixa, który opisuje 6. sezon “Black Mirror” jako: “najbardziej niepokojący, nietypowy i nieprzewidywalny”.

Twórcy od samego początku nie są gołosłowni. Obok zapowiedzi światło dzienne ujrzał bowiem zwiastun 6. sezonu serialu “Czarne lustro”, który z miejsca spotkał się z ciepłym odbiorem ze strony stęsknionych fanów. Teaser prezentuje się on następująco.

Pełny zwiastun 6 sezonu „Czarnego lustra” również został już zaprezentowany.

Black mirror sezon 6 – obsada i twórcy 

6. sezon będzie okazją do zobaczenia na ekranie gwiazd, takich jak: Aaron Paul, Anjana Vasan, Annie Murphy, Auden Thornton, Ben Barnes, Clara Rugaard, Daniel Portman, Danny Ramirez, David Shields, Himesh Patel, John Hannah, Josh Hartnett, Kate Mara, Michael Cera, Monica Dolan, Myha’la Herrold, Paapa Essiedu, Rob Delaney, Rory Culkin, Salma Hayek, Samuel Blenkin oraz Zazie Beetz.

Jego twórcą i scenarzystą jest Charlie Brooker, który – obok Jessiki Rhoades, Annabel Jones i Bishy K. Ali – odgrywa również rolę producenta wykonawczego. 

Lista odcinków 6 sezonu „Czarnego lustra”

Najnowszy sezon składać się będzie z 5 odcinków. Oto ich opis.

  1. Joan is awful – życie przeciętnej kobiety zostaje zakłócone, kiedy odkrywa, że globalny serwis streamingowy nakręcił serial będący adaptacją jej życia, a w jej rolę wciela się hollywoodzka gwiazda Salma Hayek.
  2. Loch Henry – podczas podróży do spokojnego szkockiego miasteczka pracująca nad skromnym dokumentem przyrodniczym młoda para, zostaje wciągnięta w pikantną historię związaną z zaskakującymi wydarzeniami z przeszłości.
  3. Beyond the sea – podczas zaawansowanej technologicznie misji w alternatywnym 1969 roku dwóch mężczyzn zmaga się z konsekwencjami niewyobrażalnej tragedii.
  4. Mazey day – ścigana przez natrętnych paparazzi celebrytka zmaga się z konsekwencjami nieszczęśliwego wypadku drogowego.
  5. Demon 79 – północna Anglia, rok 1979. Aby zapobiec katastrofie spokojna asystentka sprzedaży musi dokonać strasznych czynów. 

Kiedy premiera na Netflix? 

6. sezon “Czarne lustro” zadebiutuje na Netfliksie 15 czerwca 2023 roku.

Źródło: Netflix 

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.