Search icon

Acer eKinekt BD3 – innowacyjne połączenie biurka i roweru stacjonarnego

11.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Acer eKinekt BD3 – innowacyjne połączenie biurka i roweru stacjonarnego
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Praca w pozycji siedzącej, mała ilość ruchu, brak czasu na aktywność fizyczną – wiele osób boryka się dziś z powyższymi problemami. Acer ma dość prosty, a jednocześnie pomysłowy sposób na ich rozwiązanie. Biurko rowerowe Acer eKinekt to połączenie rowerka stacjonarnego z biurkiem. Mając takie biurko nie trzeba odrywać się od ekranu laptopa, aby zaznać trochę ruchu.

Biurko rowerowe Acer eKinekt

Kupując biurko rowerowe Acer eKinekt BD 3 mamy możliwość spędzania czas w sposób aktywny nawet podczas pracy, oglądania filmów, czy grania w gry komputerowe. Zasada działania jest prosta. Ćwicząc na rowerze stacjonarnym będącym podstawą biurka, użytkownik produkuje energię. Ta służy do zasilania podłączonego do biurka rowerowego sprzętu.

Czy takie rozwiązanie ma szansę na zdobycie większej popularności, czy pozostanie jedynie ciekawostką? Pokażą to wyniki sprzedaży.

Postępy ćwiczeń zobaczymy na wyświetlaczu oraz w aplikacji

Korzystając z biurka w sposób aktywny możemy stale mieć wgląd w postęp swoich ćwiczeń. Służy do tego wbudowany ekran LCD. Biurko rowerowe Acer eKinekt może także połączyć się ze smartfonem lub tabletem użytkownika. Tam zobaczymy dokładniejszy raport z treningu. Mamy informacje o czasie aktywności, przejechanym dystansie, spalonych kaloriach i innych efektach treningu.

Dodatkowe wyposażenie rowerowego biurka przyda się podczas treningu oraz w pracy. Mamy do dyspozycji dwa porty USB i jedno złącze USB-C do ładowania sprzętu. Możemy oczywiście w tym celu wykorzystać energię wygenerowaną podczas pedałowania. Acer przewidział również miejsce na torbę od laptopa, czy inne niezbędne akcesoria. Jest też praktyczny uchwyt na napoje.

biurko rowerowe Acer eKinekt

Ile prądu może wygenerować biurko rowerowe?

Sama możliwość aktywnego ćwiczenia w trakcie pracy lub rozrywki to nie jedyny plus biurka rowerowego Acer eKinekt. Podczas pedałowania z prędkością 60 obr./min. użytkownik wytwarza moc 75W. Energia jest magazynowana w podzespołach biurka rowerowego i używana do zasilania podłączonych do niego urządzeń, np. laptopa lub smartfona.

Użytkownik może wybrać łagodniejszy tryb pracy lub tryb sportowy do bardziej wymagającego treningu.

Tryb sportowy zmienia nieco pozycję użytkownika. Blat przesuwa się do przodu, przez co możemy przybrać bardziej sportową, pochyloną pozycję.

biurko rowerowe Acer eKinekt

Z pewnością możemy też uznać biurko rowerowe Acera za ekologiczne. Nie chodzi tu jednak jedynie o możliwość samodzielnego produkowania energii. Wiele elementów konstrukcji biurka (m.in. jego blat) zostały wyprodukowane z wykorzystaniem tworzywa pochodzącego z recyklingu.

Ile kosztuje rowerowe biurko Acer eKinekt?

Sprzęt powinien pojawić się w sprzedaży w czerwcu 2023 roku. Jego cena to od 999 euro.

nano google news

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.