Microsoft rozbudowuje wyszukiwarkę – Bing otrzymał funkcję generowania grafiki AI

03.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Microsoft rozbudowuje wyszukiwarkę – Bing otrzymał funkcję generowania grafiki AI
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Bing Image Creator to nowa funkcjonalność popularnej wyszukiwarki internetowej, która ma pomóc wyprzedzić aktualnego lidera rynku. W tym celu Microsoft udostępnia użytkownikom kolejne rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję. Po integracji Bing z ChatGPT, czy stworzeniu wirtualnego asystenta dla pakietu biurowego, przyszła kolej na tworzenie obrazków z pomocą AI wbudowane w wyszukiwarkę.

Bing Image Creator

Chatbot, który został dodany do Microsoft Bing korzysta z technologii znanej z ChatGPT. Bing Image Creator również wykorzystuje mechanizmy znane już z narzędzi OpenAI. Amerykańska firma zainwestowała sporo pieniędzy w rozwój obecnego lidera na rynku narzędzi z AI, teraz czerpie z tego całymi garściami.

Image Creator działa na silniku znanym z DALL-E.

Mowa więc o jednym z najlepszych generatorów obrazków na rynku. Użytkownicy Microsoft Bing otrzymają łatwiejszy dostęp do tej funkcji.

Jak wygenerować obraz w Bing Image Creator?

Na początku musimy uruchomić przeglądarkę internetową Microsoft Edgę i zalogować się do usługi. Kolejnym krokiem jest wejście na stronę bing.com/create.

W oknie na górze wpisujemy swoje zapytanie i klikamy „Utwórz”. Czekamy kilkanaście sekund i naszym oczom ukazują się cztery kwadratowe obrazki stworzone przez AI.

Komendy możemy wpisywać w języku angielskim lub po polsku.

Z pewnością w niedalekiej przyszłości pojawi się również obsługa innych języków.

W naszym przypadku tandem Bing i DALL-E zapytaliśmy o to, jak będzie wyglądał samochód przyszłości. Oto rezultaty jego działań.

  1. prompt – „How will the future car look like?”
Bing Image Creator

2. prompt „How cars are going to look in future”

Bing Image Creator

Trzecia próba zawierała następujący opis: „zdjęcie telefonu na stoliku w mieszkaniu, w tle rośliny, mocne światło słońca widoczne z okna, obok telefonu zeszyt długopis i okulary”.

Bing Image Creator

Jak widać, warto więc stosować metodę prób i błędów, aby uzyskać efekt, który nas usatysfakcjonuje lub poszukać w sieci przykładów skutecznych zapytań („promptów”). Zwłaszcza, że mamy ograniczoną ich liczbę. Pozostałą ilość widzimy z prawej strony paska do wpisywania zapytania.

Po wejściu w jeden z zaproponowanych obrazków (klikając na niego) widzimy powiększenie. Wtedy pojawiają się też przydatne opcje, między innymi zapisanie, udostępnianie lub pobranie grafiki.

Bing Image Creator

Jeżeli chcemy zobaczyć możliwości Bing Image Creatora, możemy też wcisnąć przycisk „Zaskocz mnie”. Wtedy Bing sam wpisze zapytanie. Na stronie głównej kreatora mamy też podgląd obrazów stworzonych przez AI na życzenie innych użytkowników.

Przykładowy obraz z Bing Image Creator
Bing Image Creator – przykładowy obraz

Jakie efekty daje Bing Image Creator?

Obecnie Bing Image Creator nie może konkurować z Midjourney pod kątem jakości grafik. Obrazy są o wiele mniej szczegółowe i realistyczne. Pamiętajmy jednak, że nowe narzędzie dopiero miało swoją premierę, więc można się spodziewać jego szybkiego rozwoju i usprawnień działania algorytmów.

Bing Image Creator
Pies kierujący samochód – przykładowy obraz z Bing Image Creator

Warto też dodać, że Microsoft wprowadził pewne ograniczenia związane z wykorzystaniem narzędzia do niewłaściwych celów i ewentualnych nadużyć. Z tego względu na zapytania, które system uzna za niedozwolone, nie otrzymamy odpowiedzi.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.