Przeglądarka Ulaa – nie śledzi użytkownika, blokuje reklamy i stawia na prywatność

30.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Przeglądarka Ulaa – nie śledzi użytkownika, blokuje reklamy i stawia na prywatność
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zoho Corporation to przedsiębiorstwo, które udostępniło użytkownikom nowy produkt. Przeglądarka internetowa Ulaa charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Zapewnia ochronę prywatności przy oglądaniu stron internetowych.

Ulaa, czyli bezpieczna dla naszych danych przeglądarka internetowa

Przeglądarka internetowa Ulaa to dość nietypowy produkt na rynku. Może być jednak pożądana przez wielu użytkowników, którzy chcieliby zwiększyć swoją prywatność w sieci. Dziś większość popularnych przeglądarek zaczyna wykorzystywać sztuczną inteligencję. Stają się coraz bardziej funkcjonalne, wspomagają internautów w pracy, ale gdzie jest w tym wszystkim bezpieczeństwo naszych danych?

Bezpieczna przeglądarka Ulaa

Ulaa to przeglądarka internetowa, która blokuje śledzenie i nadzór stron internetowych.

Dzieje się tak dzięki zaawansowanym mechanizmom wbudowanym w przeglądarkę. Nic dziwnego – coraz więcej (według badań Norton – aż 85% ankietowanych) osób chciałoby poprawić swoją prywatność w sieci. Wielu internautów jest też zdania, że firmy działające w sieci mają zbyt dużą kontrolę nad naszymi danymi.

Bezpieczna przeglądarka Ulaa z 5 trybami
Przeglądarka Ulaa – tryb dziecięcy

Nic więc dziwnego, że prywatne (zapewniające anonimowość w sieci) przeglądarki, jak Ulaa, cieszą się coraz większym wzięciem. Nie jest to zresztą pierwszy produkt Zoho Corporation, który ma na celu poprawę naszego bezpieczeństwa w Internecie.

Pięć trybów przeglądania i dodatkowe funkcje w przeglądarce Ulaa

Twórcy z Zoho Corporation wyposażyli przeglądarkę Ulaa w aż pięć trybów przeglądania. Możemy więc dostosować prywatność w zależności od tego, jakie strony odwiedzamy. Dodatkowo mamy możliwość dostosowania wielu ustawień związanych z bezpieczeństwem w sieci. Możemy płynnie przechodzić między wieloma urządzeniami i wciąż przeglądać Internet. Pozwoli na to synchronizacja sesji przeglądania. Ulaa została też wyposażona w funkcje wspierające produktywność użytkownika.

Wysoki poziom prywatności wyróżnia przeglądarkę Ulaa na tle konkurencji.

Dziś to dość nietypowe, że na pierwszym miejscu u twórców oprogramowania nie stoi ich zysk, czy zbieranie danych potrzebnych do celów marketingowych. Ulaa chroni użytkowników przed takimi działaniami.

Bezpieczna przeglądarka Ulaa
Tryb osobisty w przeglądarce Ulaa

Twórcy przeglądarki podkreślają wręcz, że użytkownicy tracą na modelach biznesowych, jakie mają inne przeglądarki. Dlatego Ulaa koncentruje się na prywatności, wydajności i trybach użytkowania.

Najważniejsze funkcje przeglądarki Ulaa:

  • blokowanie śledzenia reklam
  • blokowanie śledzenia danych użytkownika
  • ochrona przed reklamami profilowanymi/targetowanymi
  • ochrona przed kradzieżą tożsamości
  • zabezpieczenie przed nadzorem online
Bezpieczna przeglądarka Ulaa
Tryb developera w Ulaa

Tryby przeglądania sieci w Ulaa i wydajność aplikacji

Twórcy przeglądarki szczycą się aż pięcioma trybami przeglądania Internetu. Użytkownik może otworzyć sesję korzystając z:

  • trybu roboczego – dedykowany do pracy, ma opcję automatycznego pobierania niezbędnych wtyczek, stron i aplikacji. Blokuje wyświetlanie reklam, zapewnia dużą wydajność podczas pracy.
  • trybu osobistego – dedykowany dla codziennych czynności, np. obsługi bankowości elektronicznej, czy do komunikacji online. Kładzie nacisk na bezpieczne logowanie do różnych kont.
  • trybu dziecięcego – dedykowany dla rodziny, chroni przed treściami nieprzeznaczonymi dla dzieci.
  • trybu dla developerów – do profesjonalnego wykorzystania przez programistów, twórców oprogramowania i stron. Pozwala na testy kodu HTML, czy CSS.
  • trybu Open Session – nie ma żadnych ograniczeń, czy blokad. Ulaa zachowuje się wtedy podobnie do typowych przeglądarek.
Ulaa
Tryb roboczy w Ulaa

Każdy z nich posiada unikalne metody ochrony prywatności i danych użytkownika.

Ulaa jednocześnie zapewnia dobry poziom wydajności. Możemy wyświetlić wszystkie używane karty w jednym miejscu dzięki intuicyjnemu zarządzaniu nimi. W aplikacji przeglądarki pojawiły się też dodatkowe wtyczki dla zwiększenia produktywności, jak Zia Search.

Jak zostać użytkownikiem Ulaa?

Przeglądarka Ulaa jest darmowa. Dziś możemy pobrać jej wersję na komputery PC. W przygotowaniu są natomiast aplikacje mobilne na Androida i iPhone.

Przeglądarkę można pobrać ze strony twórców: https://ulaa.com/

Może zainteresują Cię też inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.