Wersja beta Android 14 – lista obsługiwanych urządzeń

22.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Wersja beta Android 14 – lista obsługiwanych urządzeń
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Już trzy miesiące poznaliśmy listę zmian w Androidzie 14. Właściciele niektórych smartfonów mogą już na własnej skórze przekonać się, jak wygląda najnowsza wersja systemu operacyjnego. Wśród nich są oczywiście telefony Google Pixel (aż cztery generacje!), a także 14 innych smartfonów. Co ciekawe, poza autorskimi urządzeniami Google Pixel, betę Android 14 zainstalujemy tylko na chińskich urządzeniach. Na liście zabrakło m.in. smartfonów Samsunga.

Lista smartfonów Google Pixel z dostępem do bety Androida 14

Najnowsze systemy operacyjne Android często debiutują na telefonach Google Pixel. Nic dziwnego – smartfony i oprogramowanie pochodzą w końcu od tej samej firmy. Do zalet Google Pixel musimy także dodać obecność „czystego” systemu operacyjnego – bez zbędnych (zdaniem wielu użytkowników) i spowalniających pracę urządzenia nakładek. Wersja beta systemu Android 14 dostępna jest dla następujących urządzeń:

  • Google Pixel 4a w wersji 5G
  • Google Pixel 5, Pixel 5a 5G
  • Google Pixel 6a, Pixel 6, Pixel 6 Pro
  • Google Pixel 7, Pixel 7 Pro

Z pewnością cieszy obecność na liście modelu Pixel 4a 5G. Zadebiutował we wrześniu 2020 z systemem Android 11. To samo możemy powiedzieć też o smartfonach z serii Pixel 5. Trzy duże aktualizacje do najnowszego softy to naprawdę dobry wynik w dzisiejszych czasach.

Pozostałe smartfony z możliwością zainstalowania wersji beta systemu Android 14

Możliwość przetestowania najnowszej wersji beta systemu Android dostają też użytkownicy następujących modeli:

Android 14 na telefonach Samsung

Wersja beta systemu operacyjnego Android 14 nie została jeszcze udostępniona na Samsungach. Wiemy natomiast, które modele koreańskiego producenta dostaną w przyszłości aktualizację do najnowszej wersji systemu. Otrzymają też nakładkę One UI 6. Wsparcie najnowszego oprogramowania otrzymają oczywiście nowe modele tego producenta, a także starsze flagowce.

Niestety, właściciele Galaxy S20 w różnych odmianach nie dostaną już kolejnej, dużej aktualizacji. Dotyczy to także wielu posiadaczy bardzo popularnego modelu, jakim jest Samsung Galaxy S20 FE. Być może brak dalszego wsparcia to sposób Samsunga na to, aby S20 FE przestał być jednym z najbardziej opłacalnych urządzeń w cenie około 2.000 złotych. Dziś często jest lepszym wyborem od zdecydowanie nowszych smartfonów.

Samsung Galaxy S20 FE przestanie być aż tak atrakcyjny, gdy nie otrzyma już aktualizacji do najnowszego oprogramowania.

Lista smartfonów i tabletów Samsung z aktualizacją do Android 14 i One UI 6.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.