Search icon

Berlin z „Domu z papieru” powraca. Mamy pierwszy zwiastun i wstępną datę premiery na Netflix

10.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Berlin z „Domu z papieru” powraca. Mamy pierwszy zwiastun i wstępną datę premiery na Netflix
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Spin-off “Domu z papieru” – “Berlin” – doczekał się właśnie pierwszego zwiastuna i daty premiery. Jak można się domyślić, w grę wchodzi kolejny napad stulecia. Jak pokieruje nim tytułowy bohater i na kogo może liczyć? Zobaczcie oficjalną zapowiedź od serwisu Netflix.

Berlin – zwiastun

Tylko dwie rzeczy mogą rozjaśnić ponury dzień. Pierwszą jest miłość, drugą – kradzież wielkiej fortuny. To one sprawiają, że Berlin przeżywa swoje najlepsze lata – czasy, w których nie wie jeszcze o swojej chorobie i nie dał się uwięzić jak szczur w hiszpańskiej mennicy. I to właśnie wtedy zaczyna przygotowywać jeden ze swoich najbardziej niezwykłych skoków: chce sprawić, by klejnoty warte 44 miliony zniknęły jak za dotknięciem magicznej różdżki. Aby tego dokonać, angażuje do pomocy jeden z trzech gangów, z którymi w przeszłości dokonywał napadów

– brzmi oficjalny opis serwisu VOD

Jak można wnioskować już po samym tytule, protagonistą nowej serii jest dobrze znany widzom “Domu z papieru” Berlin (Pedro Alonso) – brat i zastępca Profesora. Tym razem to właśnie on da się poznać na pierwszym planie, robiąc to, na czym zna się najlepiej – kradnąc klejnoty. 

W misji swojego życia może liczyć na nietuzinkową grupę wsparcia: Keilę (Michelle Jenner) – specjalistkę od cyberbezpieczeństwa, Damiána (Tristán Ulloa) – chemika i fizyka, nieposkromioną Cameron (Begoña Vargas), lojalnego Roia (Julio Peña Fernández) oraz Bruce’a-gadżeciarza (Joel Sánchez).

Pierwszy zwiastun serialu “Berlin” prezentuje się następująco:

Berlin – obsada i twórcy

Podczas nadchodzącej premiery VOD w roli głównej powróci Pedro Alonso. W obsadzie znaleźli się również: Michelle Jenner, Tristán Ulloa, Begoña Vargas, Julio Peña Fernández oraz Joel Sánchez, których mieliśmy okazję już zobaczyć kilka miesięcy temu, na pierwszej zapowiedzi serialu.

Twórcami serialu “Berlin” są Álex Pina („Dom z papieru”, „Sky Rojo„, “White Lines”, “Przystań”) oraz Esther Martínez Lobato („Dom z papieru”, „Sky Rojo”, “Przystań”), współpracujący już wcześniej przy znanych tytułach.

Są oni również, obok Davida Barrocala (“Dom z papieru”, „Sky Rojo”), Davida Olivy (“Sky Rojo”, “Paco i jego ludzie”) i Loreny G. Maldonado, współautorami scenariusza.

Reżyserią zajęli się zaś Albert Pintó (“Dom z papieru”, „Sky Rojo”, “Zabójczy Bóg”, „Malasaña 32”), David Barrocal i Geoffrey Cowper („Day Release”, “Bus Story”).

Kiedy premiera serialu Berlin?

Serial zadebiutuje na Netflix w grudniu tego roku. Dokładna data premiery nie jest jednak na tę chwilę znana. 

Źródło: Netflix 

nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.