„Berlin” na poetyckim zwiastunie. Spin-off „Domu z papieru” jeszcze w tym roku

19.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
„Berlin” na poetyckim zwiastunie. Spin-off „Domu z papieru” jeszcze w tym roku
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Berlin” – spin-off i prequel “Domu z papieru”, poświęcony postaci granej przez Pedra Alonso – doczekał się oficjalnej daty premiery. Jest też nowy, iście poetycki zwiastun. 

Berlin – nowy zwiastun i data premiery 

Stało się to, na co fani “Domu z papieru” długo czekali. Znamy oficjalną datę premiery 8-odcinkowego serialu “Berlin”! Spin-off poświęcony tytułowej postaci zadebiutuje na Netfliksie pod koniec tego roku – dokładniej, 29 grudnia. 

Ogłoszenie Netflixa zawarto na łamach nowego zwiastuna produkcji, w którym nie kto inny, jak Berlin właśnie snuje poetycką narrację dookoła planowanego przez siebie napadu:

Szukam czegoś wyjątkowego. Entuzjazmu. Piękna. Świeżości. Wszystkiego, co sprawia, że warto żyć – słyszymy.

W nadchodzącej produkcji siły napędowej dostarcza bohaterowi jeden z największych skoków jego życia, podczas którego na celownik trafia dom aukcyjny w Paryżu i klejnoty o wartości, bagatela, 44 milionów dolarów. Jak czytamy w oficjalnym opisie serialu:

Tylko dwie rzeczy mogą rozjaśnić ponury dzień. Pierwszą jest miłość, drugą – kradzież wielkiej fortuny. To one sprawiają, że Berlin przeżywa swoje najlepsze lata – czasy, w których nie wie jeszcze o swojej chorobie i nie dał się uwięzić jak szczur w hiszpańskiej mennicy. I to właśnie wtedy zaczyna przygotowywać jeden ze swoich najbardziej niezwykłych skoków: chce sprawić, by klejnoty warte 44 miliony zniknęły jak za dotknięciem magicznej różdżki. Aby tego dokonać, angażuje do pomocy jeden z trzech gangów, z którymi w przeszłości dokonywał napadów.

Przygotowania do napadu i kalejdoskop związanych z nim emocji prezentuje nowy zwiastun hiszpańskiej serii, który znajdziecie poniżej:

Obsada i twórcy 

W obsadzie znaleźli się wspomniany już Pedro Alonso, który powraca na małe ekrany jako tytułowy Berlin. Obok niego w serialu wystąpili również Michelle Jenner, Tristán Ulloa, Begoña Vargas, Julio Peña Fernández i Joel Sánchez.

Twórcami serialu są Álex Pina („Dom z papieru”, „Sky Rojo„) i Esther Martínez Lobato („Dom z papieru”, „Sky Rojo”). Wyreżyserowali go zaś Albert Pintó, David Barrocal i Geoffrey Cowper.

Zobacz również poprzednie teasery wprowadzające w klimat nowego serialu z uniwersum „Domu z papieru”.

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.