Belfer: Ostatnia lekcja. Sezon 3. na zwiastunie i z datą premiery

08.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Belfer: Ostatnia lekcja. Sezon 3. na zwiastunie i z datą premiery
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Sześć lat przerwy to wystarczająco długo, aby zaproponować widzom kolejny rozdział z życia tytułowego Belfra. Bohater powraca w rodzinne strony, mierząc się z własną przeszłością i obnażając przed publiką, jak jeszcze nigdy wcześniej. Zobaczcie zwiastun i plakat “Belfer: Ostatnia lekcja”. Kiedy premiera?

Belfer: Ostatnia lekcja – o czym opowie 3 sezon serialu?

Podążając za oficjalnym opisem, “Belfer: Ostatnia lekcja” będzie okazją do rozpostarcia przed widzami kolejnej zagadki kryminalnej. Ona sama stanie się zaś punktem wyjścia do zarysowania nowych wątków biograficznych, dotyczących głównego bohatera oraz socjologicznych, skupionych wokół tzw. pokolenia Z:

Belfer, Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) powraca do Małomorza, gdzie mieszka jego ojciec, były marynarz (Jacek Koman). Zaczyna pracę w lokalnym liceum. Kiedy podczas ich wspólnego, szkolnego rejsu na statku Kapitan Borchardt znika Kacper Krynicki (Michael Zieliński), charyzmatyczny nastolatek, nonkonformista i kolorowy ptak, Belfer włącza się w skomplikowane śledztwo prowadzone przez podkomisarz Ewę Krawiec (Roma Gąsiorowska), jego dawną miłość. Jakie tajemnice skrywają mieszkańcy rodzinnego miasta Pawła Zawadzkiego, malowniczego, nadmorskiego Małomorza? I czy przeszłość Belfra lub jego ojca ma jakikolwiek związek z zaginięciem chłopaka?

Na temat nadchodzącej premiery Canal+ miał okazję wypowiedzieć się również sam reżyser, Łukasz Grzegorzek:

Zależało mi, żeby pokazać Belfra w nowej, świeżej odsłonie. Z jednej strony chciałem, żeby Paweł Zawadzki stał się głębszą postacią, z którą widzowie mogą się jeszcze bardziej utożsamić. Z drugiej strony w tej historii równie ważni są młodzi bohaterowie. Ważne było, żeby obraz tego pokolenia, tzw. »zetek«, był realistyczny. To pokolenie jest inne niż kilka lat temu, mówi innym językiem, ma inne potrzeby, inny sposób pokazywania siebie. Są różnorodni, kolorowi i otwarci. Dlatego mocno skupiliśmy się na castingu młodych aktorów, którzy w efekcie po prostu »rozsadzają« ekran swoją energią i charyzmą. Od »Belfra«, jak czas pokazał, zaczęły się duże kariery młodych gwiazd. Czuję, że tym razem będzie tak samo. 

Nowa odsłona tytułowego bohatera oznacza też kolejny poziom aktorskich wyzwań dla obsadzonego w roli Macieja Stuhra:

Belfer w trzecim sezonie jest facetem dojrzalszym, bo doświadczonym już życiem. Jest w zupełnie innym miejscu niż kilka lat wcześniej, kiedy był trochę takim jeźdźcem znikąd, enigmatycznym bohaterem, o którym tak naprawdę niewiele wiedzieliśmy. Tym razem Paweł Zawadzki wraca do domu rodzinnego, przez co musi skonfrontować się ze swoją przeszłością. Dzięki temu widz dowie się o nim znacznie więcej. Zresztą, jak i on sam. I to będzie ważna lekcja 

– zdradza aktor.

Belfer: Ostatnia lekcja – zwiastun i plakat 3. sezonu

Namiastkę tego wszystkiego odnajdujemy w nowym zwiastunie “Belfra”, który znajdziecie poniżej:

Zaprezentowano też oficjalny plakat 3. sezonu:

Belfer: Ostatnia lekcja - plakat

Belfer: Ostatnia lekcja – kiedy premiera?

3. sezon serialu “Belfer” zadebiutuje 8 września w CANAL+ online oraz w CANAL+ Premium. Złoży się na niego 8 odcinków. 

Źródło: Canal+

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.