Aktualizacja oprogramowania poprawi aparat fotograficzny w Samsungu Galaxy S22

06.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Aktualizacja oprogramowania poprawi aparat fotograficzny w Samsungu Galaxy S22
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nie od dziś wiadomo, że do uzyskania świetnej jakości zdjęć wykonanych smartfonem potrzebny jest zarówno dobry aparat jak i świetne oprogramowanie. Zaawansowane algorytmy i wykorzystanie sztucznej inteligencji mogą czynić cuda, których efektami są rewelacyjne fotografie.

O ile ciężko wyobrazić sobie wymianę aparatu w posiadanym już smartfonie, to jak najbardziej możliwe jest ulepszenie kwestii programowej. Tym tropem poszedł najwyraźniej Samsung, zapowiadając jeszcze lepszy aparat w Galaxy S22. Odpowiada za to oczywiście aktualizacja softu w telefonie.

Lepszy aparat w Galaxy S22 dzięki planowanej aktualizacji

Co wnoszą aktualizacje oprogramowania w naszych smartfonach? Najczęściej po ich ukończeniu widzimy nieco zmieniony wygląd ikon, nowe motywy czy ulepszone funkcjonalności. Mało kto spodziewa się jednak, by wgranie najnowszej aktualizacji mogło znacząco wpłynąć na jakość wykonywanych telefonem zdjęć i filmów wideo.

Po aktualizacji dostaniemy nie tylko lepszy aparat w Galaxy S22, ale też kilka dodatkowych funkcji.

Samsung zapowiedział między innymi jeszcze lepsze działanie sztucznej inteligencji. Być może pozwoli to celniej rozpoznawać scenerię i dobierać optymalne parametry, co pozwoli wykonać dobre zdjęcie. Poprawione AI znajdziemy w trybie nocnym, ale także podczas wykonywania zdjęć i nagrywania wideo. Stabilizacja obrazu także zostanie ulepszona.

Lepszy aparat w Galaxy S22 Ultra po aktualizacji oprogramowania

Nowości i poprawiona funkcjonalność aparatu w Samsungach Galaxy S22

Dziś tryb Hyperlapse jest we flagowych Samsungach dostępny dla głównego i szerokokątnego obiektywu. Po wgraniu nowego oprogramowania będzie też dostępny dla teleobiektywu. Hyperlapse, czyli tzw. fotografia poklatkowa, pozwala wykonać film składający się z wielu ujęć, wykonywanych co pewien czas. Można powiedzieć, że jest to odwrotność zwolnionego tempa.

Ulepszenia dotyczą wszystkich trzech flagowców Samsunga. Dostaniemy lepszy aparat w Galaxy S22, S22+ i S22 Ultra.

Samsung zapowiada również poprawę działania skanera kodów QR. Korzystanie z niego będzie łatwiejsze dzięki zwiększeniu obszaru skanowania. Dodatkowo otrzymamy możliwość manualnego zeskanowania kodu QR poprzez dotknięcie ekranu. Dotychczas użytkownicy skanera kodów QR w Samsungach Galaxy S22 narzekali na często pojawiający się błąd. Aby wyłączyć treść otworzoną kodem QR trzeba było zamknąć całą aplikację. Błąd zostanie poprawiony w aktualizacji.

Lepszy aparat w Galaxy S22 Ultra

Samsung zapowiedział również poprawę działania funkcji HDR. Polega ona na połączeniu ze sobą kilku klatek zdjęć wykonanych przy różnych ustawieniach aparatu, co ma na celu uzyskania lepszej rozpiętości tonalnej zdjęcia. Zdjęcia i filmy z HDR często ukazują więcej szczegółów, dla wielu osób są też po prostu bardziej efektowne. Ostatnia nowość dotyczy bardziej wydajnego wykorzystania pamięci – zdjęcia i filmy powinny więc zajmować nieco mniej miejsca na dysku telefonu.

Które telefony dostaną aktualizację?

Część zmian wprowadza aktualizacja oprogramowania, którą część użytkowników już otrzymało. Pozostałe pojawią się wraz z dużą aktualizacją. Wtedy właściciele „galaktycznych” Samsungów otrzymają najnowszy system operacyjny Android 13 z nakładką Samsung One UI 5.0. Nowy system trafi do użytkowników prawdopodobnie w drugiej połowie października.

Lepszy aparat w Galaxy S22

Opisane nowości i usprawnienia pojawią się dla Samsungów Galaxy S22, S22+ i S22 Ultra. Usprawnienia dotyczące skanera kodów QR oraz trybu Huperlapse dla teleobiektywu dostaną też użytkownicy Samsungów Galaxy S21.

Jednocześnie warto dodać, że już teraz flagowe Samsungi robię jedne z najlepszych zdjęć spośród smartfonów dostępnych na rynku. Lepszy aparat w Galaxy S22 może jeszcze powiększyć przewagę Samsunga nad konkurencją.

Może zainteresują Cię też te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.