Search icon

“Becoming Karl Lagerfeld”, czyli haute couture od kulis w Disney+. Kiedy premiera?

03.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Becoming Karl Lagerfeld”, czyli haute couture od kulis w Disney+. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Becoming Karl Lagerfeld” to nowy serial biograficzny Disney+, który zagląda za kulisy powstawania ikon wielkiej mody. Jest zwiastun i data premiery.

Becoming Karl Lagerfeld – nowy serial Disney+

Jeżeli interesujecie się wysoką modą i związanymi z nią, zakulisowymi smaczkami, “Becoming Karl Lagerfeld” jest propozycją właśnie dla Was. Ten nowy, sześcioodcinkowy serial Disney+ podąża śladem tytułowego bohatera aż do Paryża, Monako i Rzymu lat 70., które poznały go, zanim stał się słynnym Lagerfeldem. Jak zapowiada serwis: 

Rok 1972. Karl Lagerfeld (Daniel Brühl) ma 38 lat i nie nosi jeszcze swojej kultowej fryzury. Jest projektantem ready-to-wear, nieznanym szerszej publiczności. Kiedy na jego drodze staje Jacques de Bascher (Théodore Pellerin) – ambitny i niefrasobliwy młody dandys – zakochany w nim Lagerfeld postanawia zmierzyć się ze swoim przyjacielem (i rywalem) Yves’em Saint Laurentem (Arnaud Valois), geniuszem haute couture, wspieranym przez budzącego respekt biznesmena Pierre’a Bergé’a (Alex Lutz).

Serial powstał na podstawie bestsellera “Kaiser Karl” autorstwa Raphaëlle Bacqué. Jego oficjalny zwiastun znajdziecie poniżej: 

Becoming Karl Lagerfeld – obsada i twórcy 

W obsadzie znaleźli się Daniel Brühl (“Na Zachodzie bez zmian”, “Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, “Wyścig”, “Bękarty wojny”, “Good Bye Lenin!”) w roli Karla Lagerfelda, a także Théodore Pellerin jako Jacques de Bascher, Arnaud Valois jako Yves Saint Laurent oraz Alex Lutz w roli Pierre’a Bergé’a.

Reżyserami produkcji są Jérôme Salle (“Kompromat”, “Totems”, “L’Odyssée”, “Zulu”, “Anthony Zimmer”) oraz Audrey Estrougo (“Tout va bien”, “Suprêmes”). Główną scenarzystką serialu została zaś Isaure Pisani-Ferry.

Kiedy premiera w Disney+?

Tytuł zadebiutuje w Disney+ 7 czerwca 2024 roku. 

Becoming Karl Lagerfeld - plakat

Źródło: Disney

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.