“Beacon 23” nowy serial sci-fi autora “Silosu” na 1. zwiastunie. W roli głównej: Lena Headey

23.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
“Beacon 23” nowy serial sci-fi autora “Silosu” na 1. zwiastunie. W roli głównej: Lena Headey
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Beacon 23” to nowy serial sci-fi, powstały na podstawie książki autora “Silosu z Leną Headey w roli głównej. Nowy zwiastun jest już dostępny. Kiedy premiera? 

Beacon 23 – zwiastun 

“Beacon 23” to adaptacja książki o tym samym tytule, której autorem jest Hugh Howey – ten sam, który wykreował świat przedstawiony w “Silosie” Apple TV+. Akcja serialu sci-fi toczy się w przestrzeni kosmicznej, w której dryfuje latarnia morska dla międzygalaktycznych podróżników. Trafia na nią agentka rządowa o imieniu Aster, w którą wciela się ekranowa Cersei Lannister z „Gry o tron” – Lena Headey. Nie jest jednak jedyną, która tam przebywa. 

Na pokładzie znajduje się bowiem również opiekun obiektu – Halan (Stephan James) – oraz sztuczna inteligencja. Nieufni wobec siebie bohaterowie z czasem zostają zmuszeni do współpracy, gdy Beacon 23 zostaje zaatakowane. Wszystkie wydarzenia skupiają się wokół czegoś tajemniczego i niezwykle cennego, co skrywają mury latarni.

Zwiastun “Beacon 23” jest już dostępny. Znajdziecie go poniżej:

Beacon 23 – obsada i twórcy 

W rolach głównych wystąpili Lena Headey i Stephan James. Twórcą serii jest Zak Penn (“X-Men: Ostatni bastion”, “Incredible Hulk”, „Player One”), który obok Glena Mazzara’y („The Walking Dead„) pełni też funkcję producenta wykonawczego. Showrunnerami serialu są Mazzara i Joy Blake (“Herosi”, “Outlander”, „Rezydenci”). 

Kiedy premiera? 

Serial zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 12 listopada tego roku w MGM+. Na ten moment nie wiadomo, kiedy i gdzie będziemy mogli obejrzeć go w Polsce. Na pierwszy sezon produkcji złoży się 8 odcinków. 

Źródło: escapistmagazine.com

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.