BBC iPlayer oficjalnie dostępny w Polsce. Gdzie można go oglądać?

02.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
BBC iPlayer oficjalnie dostępny w Polsce. Gdzie można go oglądać?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Fani produkcji oryginalnych BBC mają ostatnio dobry czas. BBC iPlayerusługa VOD brytyjskiego nadawcy – wchodzi bowiem do Polski; co jednak kluczowe, nie jako samodzielna platforma. Zatem, jak oglądać BBC iPlayer? Odpowiadamy w artykule.

BBC iPlayer w Canal+ online

Produkcje BBC korzystają z gościnności Canal+ online, gdzie też udostępniono je w ramach pakietów ze stacjami Canal+. W tradycyjnej odsłonie są również dostępne dla abonentów telewizji satelitarnej nadawcy, których dekodery podłączono do Internetu.

Nowi i obecni użytkownicy będą mieli czas na rozważenie dalszego korzystania z usługi.

Początkowo BBC iPlayer będzie dostępny bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat. W późniejszym terminie będzie można wykupić dostęp w formie dodatkowego pakietu.

Co czeka na widzów? W pierwszym roku obecności iPlayer w Polsce możemy się spodziewać około tysiąca godzin produkcji, emitowanych na łamach kanałów, takich jak BBC Brit, BBC Earth, BBC Lifestyle, BBC First i CBeebies.

Wśród najpopularniejszych tytułów znajdują się m.in.: David Attenborough i cuda natury, Trump podbija świat, Top Gear, Allo 'Allo! czy Niezapomniane. Wszystkie one występują w wersjach z polskimi napisami i lektorem.

BBC iPlayer

Obecność BBC iPlayer w Polsce stanowi realizację polityki Canal+ Polska, w ramach której podejmuje ona kolejne kroki na drodze do zapewnienia widzom kompleksowej usługi. Monika Kłosińska – dyrektor ds. zakupów programowych Canal+ Polska – potwierdza ten kierunek słowami:

Włączenie do oferty Canal+ biblioteki serwisu VOD BBC Player to kolejny krok w budowaniu szerokiej oferty wysokiej jakości produkcji z wielu różnych kategorii dostępnych w jednym miejscu. Cieszymy się również z tego, że jako pierwsi będziemy mogli zaoferować dostęp do serwisu na polskim rynku.

Kiedy premiera usługi w Polsce?

BBC iPlayer miał swoją polską premierę 1 czerwca 2022 roku. Z jego oferty można więc już śmiało korzystać. Mając zaś na względzie ograniczony czas odkodowania dostępu do kanałów, zdecydowanie warto się pospieszyć.

Źródło: BBC, Canal+ online

Zobacz również:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.