“Bargain”: doceniony przez krytyków, koreański thriller z premierą w SkyShowtime

24.06.2024 |
| Clock Przeczytasz w 1 Minuta
“Bargain”: doceniony przez krytyków, koreański thriller z premierą w SkyShowtime
Przeczytasz w 1 Minuta
Zwiększ rozmiar tekstu

SkyShowtime prezentuje na zwiastunie swój nowy, obiecujący nabytek – południowokoreański thriller w odcinkach pt. “Bargain”, który wprost zachwycił krytyków. Kiedy premiera?

Bargain – koreański thriller na zwiastunie SkyShowtime

“Bargain” (“Aukcja”) to nowa, serialowa propozycja serwisu SkyShowtime, która może przypaść do gustu miłośnikom koreańskich produkcji i seansów z dreszczykiem. Seria powstała na podstawie filmu krótkometrażowego z 2015 roku o tym samym tytule w reżyserii Lee Chung-hyuna, a swoją światową premierę miała pod koniec roku 2022. 

Od tego czasu zyskała uznanie krytyków (m.in. otrzymując od nich 100% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes oraz 82/100 pkt na skali Metacritic), którego jednak nie podzielili w pełni widzowie. Nadchodząca premiera “Bargain” w SkyShowtime będzie świetną okazją, aby wyrobić sobie własną opinię o produkcji. 

Podążając za jej oficjalnym opisem: 

W »Bargain« ludzie zostają zwabieni do odludnego hotelu pod pozorem spotkań seksualnych, tylko po to, aby wpaść w sidła handlarzy organami. Ci sprzedadzą narządy każdemu, kto zaoferuje najwyższą cenę. Po katastrofalnym trzęsieniu ziemi ofiary, handlarze i nabywcy zostają uwięzieni w rozpadającym się budynku. Odcięci od świata zewnętrznego, podejmują walkę o przetrwanie za wszelką cenę. 

Dramaturgię tych zdarzeń świetnie oddaje zwiastun, który znajdziecie poniżej: 

Bargain – obsada i twórcy 

W rolach głównych wystąpili Jin Sun-kyu (“Extreme Job”), Jun Jong-seo (“Dom z papieru: Korea”) oraz Chang Ryul (“My Name”). 

Reżyser i scenarzysta Jeon Woo-sung, który był częścią zespołu produkcyjnego oryginalnego filmu krótkometrażowego, podchwycił tę historię i rozwinął ją do liczącego 6 odcinków serialu. Nad scenariuszem do produkcji pracował również Jae-min Kwak.

Kiedy premiera na SkyShowtime? 

Premierowe trzy odcinki serialu trafią na SkyShowtime 4 lipca 2024 roku. Kolejne będą dołączać do nich co tydzień. 

Źródło: SkyShowtime

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.