Bardzo długa noc – zwiastun hiszpańskojęzycznego serialu kryminalnego na Netflix

24.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Bardzo długa noc – zwiastun hiszpańskojęzycznego serialu kryminalnego na Netflix
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Netflix co rusz oferuje nam kolejne produkcje oryginalne. Tym razem przyszła pora na hiszpańskojęzyczną serię kryminalną. Mowa o Bardzo długiej nocy, której zapowiedź właśnie ujrzała światło dzienne. Czy odniesie sukces na miarę „Domu z papieru”? Przekonamy się już niedługo.

Zwiastun Bardzo długa noc i zapowiedź premiery

Swoją najnowszą produkcję serwis Netflix zapowiada słowami:

Zaczęło się odliczanie i w więzieniu Monte Baruca już wkrótce zapanuje chaos.

To opowieść o bardzo intensywnej nocnej zmianie w jednym z więziennych zakładów psychiatrycznych. Jego strażnicy, na czele z Hugo (Alberto Ammann) – dyrektorem placówki – odcięci od kontaktu ze światem zewnętrznym i otoczeni przez grupę uzbrojonych mężczyzn, stawiają opór.

Celem intruzów jest odbicie niejakiego Simóna Lago (Luis Callejo) – stanowiącego śmiertelne zagrożenie, seryjnego mordercy. Co więcej, obrońcy nie są jeszcze świadomi, że padli właśnie ofiarami większej intrygi, zainicjowanej przez znane i wpływowe nazwiska.

Podczas bardzo długiej nocy na ekranie, oprócz wspomnianych już Ammanna i Callejo, zagoszczą m.in. Bárbara Goenaga, José Luis García Pérez, Roberto Álamo, Daniel Albaladejo, Cecilia Freire i Laia Manzanares.

W gronie twórców znaleźli się Víctor Sierra i Xosé Morais. Ich pomysł na ekran przenieśli zaś Óscar Pedraza i Lluís Quílez.

Kiedy premiera nowego serialu?

Początkowo premierę serialu ustalono na 1 lipca, czyli dokładnie wtedy, kiedy na platformie zagości finałowa część 4. sezonu Stranger Things. Twórcy poszli jednak po rozum do głowy i przesunęli tę datę o tydzień, więc ostateczna data premiery „Bardzo długiej nocy” to 8 lipca 2022 roku.

Bardzo długa noc w rzeczy samej jest długa. Relacja z niej zajęła twórcom całe 6 odcinków. Skusicie się na binge-watching z nowym thrillerem Netflixa?

Źródło: elcultura.pl, Netflix

Zobacz także:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.