Badoo czy Tinder? Co lepsze? Porównanie najpopularniejszych aplikacji randkowych

22.06.2024 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Badoo czy Tinder? Co lepsze? Porównanie najpopularniejszych aplikacji randkowych
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Planujesz zacząć korzystać z aplikacji randkowej, ale nie wiesz, którą wybrać? Zdecyduj się na jedną z tych najpopularniejszych. Porównanie Badoo vs Tinder pomoże Ci zdecydować, która z nich będzie lepszym wyborem. To dwie najczęściej pobierane aplikacje randkowe w Polsce, więc baza użytkowników jest ogromna. Odpowiedzmy zatem na pytanie co jest lepsze: Badoo czy Tinder.

Jak działa Badoo?

Zastanawiasz się, co wybrać: Tinder czy Badoo? Zacznijmy od garści informacji o popularnym w Polsce Baddo.

To serwis randkowy, który działa na zasadzie dopasowywania użytkowników na podstawie ich preferencji. Wystarczy, że założysz konto, podasz podstawowe informacje i dodasz zdjęcia, aby zacząć szukać nowej sympatii. Wyszukiwać możesz według różnych kryteriów, a ponadto Badoo pokaże Ci również osoby, które według serwisu mogą do Ciebie pasować.

Jeśli ktoś wpadnie Ci w oko, możesz polubić jego profil. Jeśli ta osoba również polubi Twój profil następuje tzw. match, czyli dopasowanie. Od tego momentu możecie zacząć ze sobą rozmawiać.

badoo vs tinder

Badoo działa na rynku nieprzerwanie od 2006 roku. Baza użytkowników jest ogromna, więc łatwo znaleźć osobę, która Cię zainteresuje. Jest to jednocześnie jedna z najpopularniejszych aplikacji randkowych w Polsce.

Serwis z założenia jest darmowy, ale można wykupić opcję premium, która daje kilka dodatkowych funkcjonalności.

Jak działa Tinder?

Do porównania Badoo vs Tinder potrzebne są także informacje o tej drugiej platformie.

Tinder jest jedną z najpopularniejszych aplikacji randkowych na świecie, znaną z prostego i intuicyjnego interfejsu. Możesz zarejestrować się za pomocą konta Facebook, numeru telefonu lub konta Google. Kolejno tworzysz swój profil, dodajesz zdjęcia, krótki opis, wiek, lokalizację oraz inne informacje osobiste.

Głównym mechanizmem Tindera jest swipe. Użytkownicy widzą profile innych osób i przesuwają je w lewo (odrzucenie) lub w prawo (polubienie). Przesunięcie w górę to tzw. „Super Like”, które oznacza szczególne zainteresowanie. Jeśli dwie osoby przesuną swoje profile w prawo (czyli polubią się), tworzą match, czyli tzw. dopasowanie, i mogą zacząć ze sobą rozmawiać.

Tinder daje możliwość wykupienia aż 3 różnych pakietów premium, dzięki którym zyskasz dodatkowe funkcje: Tinder Plus, Tinder Gold i Tinder Platinum.

Zalety i wady Badoo

Zalety Badoo:

 • rozbudowana baza użytkowników
 • różnorodne opcje wyszukiwania: wiek, lokalizacja, zainteresowania oraz funkcja Ludzie w pobliżu
 • funkcje społecznościowe, np. transmisja na żywo
 • weryfikacja profili poprzez zdjęcia, konta społecznościowe i numery telefonów
 • możliwość spotkań z ludźmi z całego świata:
 • bezpieczeństwo i prywatność, np. raportowanie i blokowanie podejrzanych kont
 • opcje premium, które dają dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak sprawdzenie, kto polubił Twój profil czy widoczność wiadomości
 • integracja z innymi mediami społecznościowymi:
 • oprócz tradycyjnego czatu, Badoo umożliwia wysyłanie prezentów, granie w gry społecznościowe i inne interaktywne formy kontaktu.

Wady Badoo:

 • duża liczba fałszywych profili, bo pomimo weryfikacji, na Badoo nadal można znaleźć ludzi próbujących różnorakich oszustw
 • reklamy – darmowa wersja Badoo zawiera reklamy, które mogą być uciążliwe dla użytkowników
 • powiadomienia i spam – duża liczba powiadomień i wiadomości może skutecznie zniechęcać do korzystania z serwisu
 • problemy z prywatnością – niektórzy mają obawy dotyczące prywatności i ochrony danych osobowych, szczególnie w kontekście potencjalnego wykorzystania danych użytkowników przez osoby trzecie, co nie jest wcale niezasadne.
tinder czy badoo

Zalety i wady Tindera

Zalety Tindera:

 • łatwy w obsłudze – aplikacja jest łatwa w obsłudze, proces tworzenia konta szybki, a wyszukiwanie użytkowników intuicyjne
 • ogromna baza użytkowników, dzięki czemu szybko znajdziesz interesującego kompana do rozmowy
 • mechanizm swipe pozwala na szybkie przeglądanie profili i nawiązywanie kontaktów. Match jest natychmiastowy, co pozwala na szybkie rozpoczęcie rozmowy.
 • rozbudowane funkcje dla konta premium
 • rozbudowane opcje personalizacji
 • Tinder rozwija się bardzo szybko i chętnie wprowadza nowe funkcje do aplikacji

Wady Tindera:

 • użytkownicy Tindera są bardzo mocno skoncentrowani na powierzchowności. Ocena czyjegoś profilu bardzo często opiera wyłącznie na wyglądzie
 • problemy z bezpieczeństwem, fałszywe profile – łatwo natrafić na oszustów i krętaczy, którzy wyłudzają dane
 • Tinder jest bardzo mocno kojarzony z szybkimi randkami, kultura hook-up
 • wyświetlane profile mają ograniczoną ilość informacji, trudno poznać kogoś nieco bardziej przed zmatchowaniem
 • darmowa wersja zawiera reklamy, które mogą denerwować
 • algorytmy Tindera, które decydują o wyświetleniu profilu, użytkownik nie ma nad nimi kontroli.

Co lepsze: Badoo czy Tinder? Który portal randkowy wybrać?

Dalej zastanawiasz się, co lepsze: Badoo czy Tinder? Spróbujmy zestawić te dwa portale w bezpośrednim porównaniu.

Jeśli szukasz aplikacji z większą liczbą funkcji społecznościowych i różnorodnymi sposobami nawiązywania kontaktów, Badoo może być lepszym wyborem. Oferuje ono więcej opcji weryfikacji, możliwość spotykania ludzi z całego świata i funkcje takie jak transmisje na żywo. Szukasz platonicznej przyjaźni? Żaden problem! Marzysz o gorącym romansie? Też się uda! Profile są bogate w informacje, co ułatwia znalezienie bratniej duszy na bazie wspólnych pasji. Dodatkowe funkcje, jak gry, quizy i wideorozmowy, umilają czas i ułatwiają przełamanie lodów.

Z drugiej strony, jeśli zależy ci na prostocie i szybkich, bezpośrednich dopasowaniach, Tinder może być lepszym wyborem. Jest znany z intuicyjnego mechanizmu przesuwania, szerokiej bazy użytkowników i globalnej popularności. Tinder to idealne miejsce dla osób szukających przelotnych flirtów i ekscytujących przygód. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli preferujesz aplikację skoncentrowaną na szybkich randkach i prostym interfejsie.

A zatem Tinder czy Badoo? Wybierz samodzielnie… albo nie wybieraj i korzystaj z dwóch portali jednocześnie.

FAQ – szybkie pytania i odpowiedzi

Co jest lepsze Tinder czy Badoo?

Badoo to lepszy wybór, jeśli nie zależy Ci wyłącznie na randkowaniu. Tinder to dobre miejsce, by znaleźć przelotne znajomości.

 Co oprócz Badoo i Tinder?

Wśród najpopularniejszych aplikacji randkowych można wymienić: eDarling, Adopte, Happn czy Boo.

Jaka jest najlepsza aplikacja do poznawania ludzi?

Jedną z opcji są wspomniane aplikacje randkowe. Alternatywnie można szukać nowych znajomości na Telegramie czy aplikacji 6obcy.

Jaki jest najlepszy portal randkowy?

Najlepsze, a zarazem najpopularniejsze, portale randkowe to Badoo i Tinder. Z nich też najczęściej korzystają Polacy.

Szukasz też nowego telefonu? Mamy kilka promocji

Może Cię zainteresować:

Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.