“Awatar: Ostatni władca wiatru” na Netlix na pierwszym zwiastunie. Tym razem się uda?

16.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Awatar: Ostatni władca wiatru” na Netlix na pierwszym zwiastunie. Tym razem się uda?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jedną z głośniejszych premier promowanych podczas Netflix Geeked Week 2023 – dorocznego wydarzenia Netflixa dla fanów – był “Awatar: Ostatni władca wiatru”. Aktorski serial doczekał się zwiastuna, plakatu i przybliżonej daty premiery. Tym razem się uda?

Awatar: Ostatni władca wiatru – zwiastun i plakat serialu aktorskiego Netflixa

Do biblioteki serwisu zmierza produkcja live-action, będąca kolejnym podejściem do interpretacji kultowej, przygodowej animacji fantasy pt. „Awatar: Legenda Aanga”. Podobną próbę podjęto już w 2010 roku. Filmowy “Ostatni władca wiatru” nie spotkał się wówczas z przychylnym odbiorem po drugiej stronie ekranu. Obserwując to, co dla nas do tej pory przygotowano, można mieć jednak śmiałą nadzieję na zmianę. 

Cztery narody żyły kiedyś w harmonii, a Awatar, władca żywiołów, utrzymywał między nimi pokój. Jednak wszystko zmieniło się, gdy Naród Ognia zaatakował i zgładził Nomadów Powietrza, co było pierwszym krokiem Władców Ognia ku podbojowi całego świata.

»Awatar: Ostatni władca wiatru« to historia Nomady Powietrza o imieniu Aang, który budzi się w świecie spustoszonym przez wojnę. Razem z nowo poznanymi przyjaciółmi Sokką i Katarą wyrusza w pełną przygód podróż, by zająć należne mu miejsce kolejnego Awatara

– czytamy w oficjalnym opisie produkcji. 

Jej pierwszy zwiastun jest już dostępny i robi niemałe wrażenie:

Możecie też rzucić okiem na oficjalny plakat serialu: 

Awatar: Ostatni władca wiatru - plakat

Awatar: Ostatni władca wiatru – obsada i twórcy 

Showrunnerem, scenarzystą, a zarazem producentem wykonawczym serialu jest Albert Kim (“Jeździec bez głowy”, “Nikita”, “Szkoła zabójców”). W obsadzie znaleźli się zaś Gordon Cormier (Aang), Kiawentiio (Katara), Ian Ousley (Sokka) i Dallas Liu (Zuko).

Kiedy premiera na Netfliksie?

“Awatar: Ostatni władca wiatru” wyląduje na Netfliksie w przyszłym roku. Na całość złoży się osiem odcinków serii. 

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.