Co się dzieje z Facebook Messenger? Awaria komunikatora

07.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Co się dzieje z Facebook Messenger? Awaria komunikatora
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wielu użytkowników aplikacji Messenger oraz Instagram zgłasza problemy. Awaria Messengera może oznaczać problemy z komunikacją ze znajomymi i współpracownikami. Czy coś wiadomo na ten temat?

Awaria Messengera

Komunikator Messenger ma obecnie problemy z prawidłowym wyświetleniem chatów. Użytkownicy zgłaszają problem, który pojawił się tuż przed południem. Problematyczne jest wyświetlanie zdjęć oraz innych treści multimedialnych. Może to powodować spore problemy z komunikacją z innymi użytkownikami komunikatora.

W sieci pojawia się sporo doniesień o złym działaniu aplikacji Messenger.

Pewne jest natomiast, że problem nie dotyczy wszystkich użytkowników. U wielu osób aplikacja działa całkowicie prawidłowo, co tym bardziej utrudnia analizę przyczyn problemu. W związku z tym ciężko też powiedzieć, kiedy usterka Messengera zostanie naprawiona.

O sporym wzroście liczby użytkowników dotkniętych niepoprawnym działaniem aplikacji Messenger donosi serwis Downdetector. Nagły wzrost liczby zgłoszeń usterki Messengera widzimy na zamieszczonym na ich stronie wykresie:

Awaria Messenger z 7 lipca 2023
Awaria Messenger z 7 lipca 2023 (źródło: Downdetector)

Niepoprawne działanie Messenger przed weekendem

Ciężko teraz powiedzieć, kiedy problemy techniczne Messengera zostaną rozwiązane. Przed rozpoczynającym się jutro weekendem mogą natomiast oznaczać dla wielu osób kłopot z komunikacją. Jeśli planujesz więc umówić się ze znajomymi na weekendowy wypad, dla pewności po prostu do nich zadzwoń. Jeśli awaria Messengera potrwa dłużej, zapewne otrzymamy jakiś komunikat od samych twórców aplikacji.

awaria messenger
Messenger ma właśnie awarię – może nie działać w pełni poprawnie.

Awaria Instagrama

Równolegle możemy odnotować wiele zgłoszeń świadczących o awarii aplikacji Instagram. Cóż, zarówno Messenger, jak i Instagram należą do tej samej firmy. Meta jest natomiast na tyle dużym dostawcą usług technologicznych, że powinna szybko uporać się z usterkami.

instagram awaria
Problem z poprawnym działaniem Instagrama

Co zrobić, gdy jest awaria Messengera?

Właściwie nie ma dobrego rozwiązania tej sytuacji. Musimy po prostu poczekać, aż twórcy aplikacji naprawią usterkę. Użytkownicy mogą natomiast zgłaszać problem do dostawcy usługi. Dzięki napływowi wielu informacji od użytkowników, powinien szybko zorientować się, że ma problem z Messengerem i Instagramem. Mamy nadzieję, że awaria Messengera nie potrwa zbyt długo!

Do czasu potwierdzenia, że usterka została naprawiona, warto natomiast przerzucić się na inne komunikatory. Najbardziej istotne rozmowy warto teraz odbywać po prostu przez telefon. Można skorzystać też z innych komunikatorów, jak Skype, WhatsApp, czy skorzystać z poczty e-mail.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.